Jump to content
Dogomania

nie trawi białka


wiczkaa

Recommended Posts

Mam pytanie, moze ktos wie cos na ten temat.
Moja suczka (2 lata) ciagle wymiotowala (miałam wrazenie, ze wiecej niz jadla) i czasem miala biegunki. Bylam z nia u weta i stwierdzono u niej (po roznych badaniach), ze nie trawi jakichs 2 enzymow, ktore sa odpowiedzialne za trawienie białka. Podobno jest to choroba genetyczna. Czy to prawda? Błagam o jakies rady konkretne, bo dałam jej tabletki, które przepisal wet, ale jeszcze wiecej wymiotowala, a jak odstawilam tabletki i nabiał to zdarza jej sie to bardzo rzadko. Jest to rodowodowy piesek, wiec jesli to naprawde choroba genetyczna, to chce zawiadomic hodowle i zmobilizowac ich do wszelkich badan psow, aby nie sprzedawali psów z wadami itd. Prosze o odp, bo chce miec wieksza wiedze rozmawiajac z hodowcami oraz jak jeszcze pomoc mojej Suni, po za odstawieniem nabiału.
Z gory dziekuje :)

Link to comment
Share on other sites

przede wsszystkim słuchaj weta. skoro przepisał tabletki to znaczy że są one potrzebne do wyrównania poziomu białka lub innych substansji w organiźmie maluszka. możeliwe ze po jakimś czasie stosowania tabletek wymioty miną, a od nabiału psa przeciez całkiem nie oderwiesz. ile czasu stosowałaś tabletki? co piesek je? :lol: będzie dobrze. :)

Link to comment
Share on other sites

Ona nie jest takim maluszkiem, bo skonczyla pare dni temu 2 lata. Kupilam dorosla sunie. Tabletki dawałam jej 2 dni, bo non-stop wymiotowala. Teraz wymiotuje, jak za duzo naraz zje, bo pilnuje co zjada, to nie daje jej nabialu. A czy wiecie, czy jest to genetyczne?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...