Jump to content
Dogomania

Uzębienie Boksera


Boxerlady

Recommended Posts

Czesc!
Od 3 Miesiecy jestesmy wlascicielami rodowodowej Suczki Bokserki :D (dlatego zaniescilam ten temat w kategorii Bokser). Jest wspanialym psiakiem. To nasz pierwszy Bokser i jestesmy totalnie pod wrazeniem tej rasy. :D
Nasza Pupilka ma ciutke wystajace zeby przy zamknietym pyszczku. Poniewaz jak wspomnialam to nasz pierwszy Bokser nie wiemy czy zdarza to sie czesto tej rasie i czy zabki sie schowaja z czasem. Nam one nie przeszkadzaja, ale lekarz Weterynarii twierdzi ze pozniej nasz Pupil bedzie mial problemy z gryzieniem i moze dojsc do ran dziasel dolnych. :( Rodzice naszej Bokserki sa zdrowi i maja zdrowe uzebienie bez wad, rodzenstwo takze. Co o tym myslicie?
z gory dziekuje i pozdrawiam
BOXERLADY

Link to comment
Share on other sites

Bodziulka-nie, to nie jest normalne-moze u psow bez rodowodu tak, ale u rodowodowca to wada, ktora [b]nie powinna[/b] byc powielana.

Nie chodzi juz o sam wyglad (a psy z wystajaca szczeka jak dla mnie wygladaja srednio ciekawie), ale o zdrowie samego psa.Moze (choc nie musi oczywiscie) dojsc do nadmiernego scierania sie zebow w wyniku tarcia zuchwy o szczeke, co z kolei moze powodowac stany zapalne roznego typu itd.
Znam 4 takie psy-wszystkie juz w starszym wieku, ktore maja tak silny przodozgryz-maja problemy z zebami i czesc z nich musiala zostac usunieta.

boxerlady-masz pw

Link to comment
Share on other sites

Bodziulka-boksery znam od 30 lat i nigdy, zaden pies (bokser) nie pokazywal [b]klow[/b] u mnie-nawet nierodowodowe, bo i takie mielismy w domu (z interwencji-odebrane "wspanialym" wlascicielom)...

Jesli juz, to pokazywaly czasem w zapomnieniu [b] siekacze[/b] ale nie kly.
Moze znamy calkiem inne psy i mamy inny sustem postrzegania bokserow-calkiem mozliwe-niemniej jakiekolwiek pokazywanie czy to klow czy to siekaczy (dla przypomnienia-u psow rodowodowych) [b] jest wada [/b], ktora powinna byc eliminowana w hodowli.
W pytaniu boxerlady nie chodzi o "zagapienie sie", tylko o siekacze na wierzchu-co widac nawet w awatarze...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Witam wszystkich.Wprawdzie nie mam Boxerka ale pisze w imieniu znajomych.Mają oni boxerka 8miesięcznego ,rodowodowego i jest on biały.Mam do Was pytanie.Pies ma 8 mcy i jeszcze do tej pory nie ma drugich zębów :( Wyrósł mu jeden kieł na dole,jego dziąsła sa niby opuchnięte,ale ani jednego zęba nie widac oprócz tego kła oraz gdzieś z boku wybił się jakiś mały .Pies cały czas ma jęzor na wierzchu.Zwisa mu z boku pyszczka.Mówiłam już znajomym że to chyba nie jest normalne żeby pies w wieku 8mcy nie miał prawie wogóle zębów.Po drugie ten język! Powiedzcie mi jak to jest,czy on powinien już dawno mieć drugie zęby,czy poprostu za wcześnie mu wypadły pierwsze? Bardzo prosze o odpowiedź bo może to normalne a tylko ja robię niepotrzebnie panikę.Ale dla mnie to dziwne jest bo żaden z moich psów jakie miałam w całym moim życiu nie miał takiego przypadku!:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roxys']Witam wszystkich.Wprawdzie nie mam Boxerka ale pisze w imieniu znajomych.Mają oni boxerka 8miesięcznego ,rodowodowego i jest on biały.Mam do Was pytanie.Pies ma 8 mcy i jeszcze do tej pory nie ma drugich zębów :( Wyrósł mu jeden kieł na dole,jego dziąsła sa niby opuchnięte,ale ani jednego zęba nie widac oprócz tego kła oraz gdzieś z boku wybił się jakiś mały .Pies cały czas ma jęzor na wierzchu.Zwisa mu z boku pyszczka.Mówiłam już znajomym że to chyba nie jest normalne żeby pies w wieku 8mcy nie miał prawie wogóle zębów.Po drugie ten język! Powiedzcie mi jak to jest,czy on powinien już dawno mieć drugie zęby,czy poprostu za wcześnie mu wypadły pierwsze? Bardzo prosze o odpowiedź bo może to normalne a tylko ja robię niepotrzebnie panikę.Ale dla mnie to dziwne jest bo żaden z moich psów jakie miałam w całym moim życiu nie miał takiego przypadku!:crazyeye:[/quote]

Do weta i na prześwietlenie!Nie ma na co czekać,bo pies może mieć poważne problemy...Trzeba sprawdzić,czy w ogóle zawiązki zębów w środku są,to raz.Dwa-trzeba ocenić jak są umiejscowione,jak grube jest samo dziąsło,czy kość nie zarosła zawiązków tak,że nie miały szans się przebić.A język będzie wypadał,skoro nie ma podparcia.Czy jego język jest sprawny?Znaczy czy wisi bezwładnie i po prostu nie pracuje,czy może nim poruszać?
Tak czy siak-do weta!Gdyby mojemu psu do 6 miesiąca nie zaczęły rosnąć stałe zęby,byłabym już dawno w klinice... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Anastazja, ślicznie Ci dziekuję za szybką odpowiedź.Od miesiąca im mówię żeby szli do weta z nim.Język ma sprawny bo nim rusza i oblizuje ale sama im mówiłam że pies nie może wiecznie z większą połową języka łazić na wierzchu,bo mu zacznie wysychać albo urazi go albo coś.Zaraz tam pójdę i przekażę że natychmiast do weta musza z nim iść.Dla mnie to było nienormalne że on nie ma zębów,bo zwykle u moich psów nawet nie zauważałam wymiany.Stale cały pyszczek zębów był.Szkoda tylko że dopiero miesiąc temu mi powiedzieli o tym że on zębów nie ma,bo bym wcześniej zareagowała.Dzięki jeszcze raz za fachową poradę.Jak będą wieści od weta to dam znać.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Anastazja mam złe wiadomości.Sprawdziło sie to co napisałaś.Kość zarosła zalążki zębów.Pies potrzebuje natychmiast operacji.Już mało co je,a na dziąsłach ma jakby guzy.Niestety Ci ludzie nie mają pieniędzy na operację i teraz szukają kogoś ,kto chciałby go wziąść i miałby pieniądze na operację.Strasznie mi żal tego pieska :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...