Jump to content
Dogomania

Choroba Addisona


Recommended Posts

Czy ktoś miał chorego na Addisona psa? Szukam do mojego serwisu, wszystkich możliwych danych - część już wyszukałam ( tu jest to co znalazłam [url]http://www.novascotia.pl/index.php?modules=addison&menu=zdrowie[/url] ), ale nie znam schorzenia z praktyki. Addison zdarza sie niestety u Tollerów, więc chciałabym opisać go dokładnie. To naprawdę może pomóc, bo często weterynarz nie umie zdiagnozować choroby właściwie, co niestety prowadzi do śmierci zwierzęcia. A jeżeli właściicel poda, że u tej rasy stwierdzono częstszą zachorowalność, to wet może problem namierzyć. Objawy są podobne do innych chorób, więc z diagnozą jest ciężko.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

U mojej suczki(4,5 roku podrabiany owczarek niemiecki) podejrzewają tą chorobę - najpierw stwierdzono przewlekłą niewydolność nerek , po dwoch tygodniach kroplówek i leków moczopędnych ,z robiliśmy ponowne badania krwi - mocznik spadł z 107 na 86 ale kreatynia z 2,4 wzrosla do 2,8 - pani doktor podejrzewa teraz chorobę addisona.

Nie wiem co robić - czy możesz polecic nam swojego weterynarza ? chciałbym zasięgnąć porady innego lekarza.

3maj się ,
Ksanutek
gg/ 4202611

Link to comment
Share on other sites

Mój piesek nie jest chory, tylko szukam informacji żeby pomóc ewentualnie innym. Na mojej stronie masz głowne info o tej chorobie (klknij na link wyżej), objawy, możliwośc diagnostyki.
Chciałam dowiedzieć się jak najwięcej, stąd ten temat. Bardzo współczuję, ale to może być jeszcze coś innego- nie Addison.. Mam nadzieję że z Twoja suczką będzie wszystko w porządku.
Tam jak pisałam w powyższym topiku, polecam Arkę -mają tam szerokie mozliwości diagnostyczne :[url]http://www.arka-vet.pl/arka.php[/url]
Bedę szczepić tam Foxa jutro, więc mogę wypytać jeszcze o to choróbsko - jakie są testy (bo na pewno można zrobić test - wstrzykuje sięACTH i obserwuje reakcję organizmu).
I tak miałam zamiar wypytać jeszcze innego weta dokładnie, więc jak sie coś dowiem, to zaraz podam info.
Trzymaj się, może będzie jeszcze wszystko dobrze!!!

Link to comment
Share on other sites

Tak to my!!!
Nie, my byliśmy tylko do szczepienia, ale chciałam sie przy okazji wywiedzieć o to choróbsko, bo jako prowadzącemu serwis o rasie, wypadałoby to wiedzieć.
Niestety, wet nie wiedział :o co prawdę mówiąc trochę mnie zdziwiło, bo nawet nie powiedział mi kto mógłby sie na tym znać. A co, gdyby do niego przyszło zwierzę naprawdę chore?
A Fox był niespokojny, bo to po pierwsze z racji pogody psisko niewybiegane, po drugie chciał sie bawić (ma 15 mies), a po trzecie wetów nie lubi :D
Pozdrowienia dla Twojego Aresa!!! Mnóstwa wielu szczęśliwych lat!!!!
A tu przy okazji daję ci linka do tej znajomej, co mówiłam [url]http://www.dogankh.republika.pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

To ciesze sie, ze macie tylko takie wizyty kontrolne. A co do poszerzenia wiadomości na temat tej choroby, to spróbuj napisac na adres [email][email protected][/email]
Teoretycznie lekarz odpowiada na pytania zwiazane z kardiologią, ale praktycznie uważam, że jest to fenomenalny wet (Rafał Niziołek) i nawet jeśli On nie będzie mógł Ci pomóc, to na pewno kogoś Ci poleci. Jego strona:
[url]www.niziolek.com.pl[/url]
Mam nadzieję, ze dowiesz sie czegos wiecej.
Podrap Foksa za uchem ode mnie (ma przeuroczy nosek),
Kasia

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie, ale do wetserwisu pisałam jakiś czzas temu i nikt niestety nie odpisał.. Tylko tyle, że nie szukałam kardiologa a endokrynologa. Nic, spróbuję, dzięki raz jeszcze za radę.
Wielkie głaskanko dla ślicznego doga!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Hej,

to ja podnoszę - Mojej ciotki sunia York ma chorobę addisona, z tym że wet zaleca kortyzon - ale Percorten–V, który jest dostępny tylko w Kanadzie. Pytanie, czy to jest jedyny możliwy lek do leczenia tego schorzenia? czy są inne? Może ktoś sprowadza i mogłaby się (ciotka) dorzucić do zamówienia, albo może coś podpowiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...