Jump to content
Dogomania

Cięcie ogonów


AZyja

Recommended Posts

[quote name='fervidus']... Problem jest wtedy, gdy ogon jest "ni w 5 ni w 9", czyki skrócony i jeszcze pokręcony. I tak trzeba ciąć[/quote]

Czy ja wiem? Zostawiłam wszystkie :) To prawda nie były pokręcone :) Gdyby były mój lek.wet. pewnie nie protestowałby przy cięciu :)
A tak prezentuje się teraz szczeniak z 1/5 ogona :) Jest to CEDR (po ROKIM), już tu wcześniej pokazywany :)




[img]http://www.rivendall.pl/moscic/Galeria/Miot-C/New/cedr_BOS_2.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja czesc zostawilam czesc ogonkow obcielam. Zreszta na zyczenie zamawiajacych szczeniaki. I teraz mam okazje troche obserwowac jak wyglada dlugi ogon u PONa. Mam jeszcze jedna suczke ktora czeka na swoja rodzine i powiem ze jej ogon bardzo mi sie podoba. Bo ona go nosi najczesciej na dol. PON to dla mnie za" powazny" pies zeby nosil ogonek jak szpic. I jesli nie uda sie utrwalic cechy krotkoogoniastosci to taki ogon dla mnie jest ladny. Utrwalanie cechy krotkiego ogona okazuje sie byc trudne bo z powodu zakazu czesto pieski maja wpisywane ze miala krotki ogon a niestety urodzily sie z dlugim. I dzieci takiego psiaka nie beda mialy krotkiego ogona. A takie ogonki ni dlugie ni krotkie to ja bede obcinala. Bo sa nijakie. Trudno. Zaraz zostane ochrzczona bestia, sadysta i gnebicielem psow.

[URL=http://imageshack.us][img]http://img455.imageshack.us/img455/2927/wiernaab8dj.png[/img][/URL]
na zdjeciu jest Wierna ze swoim ogonkiem ktory akurat mi sie podoba.
I korzystajac z okazji musze sie pochwalic. Zarysek zdobil wczoraj nastepny duzy punkt do Championa USA. Brakuje mu jeszcze 2 malych. Do tego ma stawy Good ( tylko jedne sa lepsze excellent) i przebadana oczka tez zdrowe:):) A Zanka jest od tygodnie Interchampionem pokonujac suki z hodowli Ponnwood's takze championki:):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma']... Utrwalanie cechy krotkiego ogona okazuje sie byc trudne bo z powodu zakazu czesto pieski maja wpisywane ze miala krotki ogon a niestety urodzily sie z dlugim. I dzieci takiego psiaka nie beda mialy krotkiego ogona. A takie ogonki ni dlugie ni krotkie to ja bede obcinala. Bo sa nijakie. Trudno. Zaraz zostane ochrzczona bestia, sadysta i gnebicielem psow...[/quote]

To niezupełnie tak :)
Podam kilka przykładów:
Skojarzenie Radosna (ogon długi) i ROKi (ogon długi) daje ogony długie, skrócone(w różnym stopniu) i szczątkowe :)
Skojarzenie WATRA (ogon długi) i ROKI (ogon długi) dało dwa szczeniaki z ogonami długimi (PETRA i PERŁA) i ogon szczątkowy (POKER)
Skojarzenie ZWINKA i CZEKAN (oba urodzone z długimi ogonami) dawało ogony różnej długości, ale nigdy nie szczątkowe.
i dalej ZWINKA & MAESTRO ogony od krótkich do długich :)
Wszystkie opisywane ogonki (lub ich brak) widziałam na własne oczy :)

Link to comment
Share on other sites

No, właśnie, jak sobie coś tam siedzi w genach, to czasem wyłazi... :lol:

Ale nie o tym, noszenie ogona nie zależy od "powagi", tylko od ułożenia zadu. Im bardziej poziomy i krótki zadek, tym wyżej osadzony i noszony ogon. Z reguły /ale nie zawsze/, psy mocno ukątowane na tyle, o długich kościach uda i podudzia, mają również dłuższy zad i bardziej skośnie ułożony. Wtedy ogon wisi, jak u BC. Te bardziej strome, krótkie PON-y raczej "drą" ogon na plecy :wink: Poza tym, noszenie ogona, to obraz stanu psychicznego. Psy nerwowe, lękliwe, niepewne noszą go w dole, a "zakapiory", rozrabiaki i pewne siebie, wesołe i pogodne - w górze :)

Link to comment
Share on other sites

Wierna mimo ze najczesciej nie mosi ogona wysoko jest suka bardzo odwazna i ciekawa. Nigdy nie okazala sie niepewna i lekliwa. I ma super proporcje. Dlatego uwazam ze noszenie ogona nie zalezy od wymienionych wczesniej cech.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mysle, ze pieknie zbudowany PON nie bedzie nosil ogona nisko, ale ostatnio przekonalam sie, ze nawet nie powinien!
Napatrzylam sie na niemieckie PONy, hodowane wlasnie na niski ogon-
i przyznam sie, uwazalam, ze jesli PON, to absolutnie bez ogona!
Az mnie ciarki przechodzily na niemieckich wystawach.
Nisko noszony ogon zmienia proporcje , a poza tym wydaje sie dluzszy.
Zapytywana, jak wyglada dlugi ogon u PONa rozkladalam rece szeroko,
jak wedkarz opowiadajacy o szczupaku- wydawalo mi sie, ze to co najmniej drugie tyle na dlugosc, co sam PON.
Ale ostatnio widzialam suczke w Belgii, ktora nosi ogon wysoko i bylam zachwycona! ( az nie wierzylam wlascicielce, ze ogon jest naprawde dlugi-
musialam wymierzyc i sprawdzic, dokad dosiega :lol: )
Proporcje zostaja zachowane i nawet kragly kuperek jest jak u POna kopiowanego.
Przy niej drugi PON, ciety, byl jakis taki, hmmm, bez wyrazu-
dopoki nie dotarlo do mnie, ze ten wyraz miesci sie wlasnie w PONim ogonie! :lol:
Sama jeszcze nie wierze, ze moglam zmienic poglad-
ale czas pokaze, czy na stale-
o tym napisze za jakis miesiac, co by nie zapeszyc! ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nani ni']...Przy niej drugi PON, ciety, byl jakis taki, hmmm, bez wyrazu-
dopoki nie dotarlo do mnie, ze ten wyraz miesci sie wlasnie w PONim ogonie! :lol:
Sama jeszcze nie wierze, ze moglam zmienic poglad-
ale czas pokaze, czy na stale-
o tym napisze za jakis miesiac, co by nie zapeszyc! ;)[/quote]

Mnie sie tez wydawalo, ze NIGDY nie przyzwyczaje sie do ogoniastego PONa:shake: . Jednym z wazniejszych kryteriow przy poszukiwaniu szczeniaka byl szczatkowy, albo ciety ogon. No i kupilam... ogoniasta Parirke . Poczatkowo, kiedy byla malutka podobalo mi sie, kiedy nosila ogon nisko, ale kiedy podrosla i ogon razem z nia, to wlasnie tez wydaje mi sie, ze zwisajacy ogon jest oookropnie dlugi, a podniesiony wesolo do gory sam sie skraca i skraca calego psa /czyli suke:lol: /
No i o ile latwiej socjalizowac ogoniastego szczeniaka, bo dzieki ogonowi mozna obserwowac jego zmieniajace sie nastroje i dostosowywac do tego swoje postepowanie.
Ogon jest jak barometr psich uczuc:roll:
Pozdrawiamy
EwA, Szelma /bez ogona/ i Parira /ogoniasta/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kiedy sie zakochałem w ponach wszystkie były bez ogonów i w takim kształcie się zakochałem. Klasyczna linia, bez ogona w jakimkolwiek zawijasie. A że z natury jestem wierny więc przy takim wzorcu chcę pozostać. Nie przemawia do mnie zaden argument i dlatego kazdego następnego pona chce mieć bez ogona bez wzgledu na to czy sie bez niego urodził czy fachowo go przycięto.
Krzysztof

Link to comment
Share on other sites

Tez juz jestem ciekawa, jak to bedzie z zakazem wystawiania- a chyba bedzie, bo watpie, zeby Polska zostala ostatnim bastionem kopiowania w calej Unii :razz:
Pewnie tak jak kiedys wszystkie psy "rodzily sie" z dlugimi ogonami, tak teraz naplynie fala "niedziedzicznych" szczatkow :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście przez przekorę wstawiam zdjęcie (z wystawy) psa z ogonem. Oogon zadarty do góry gdyż przed nim jest pies-rywal, któremu koniecznie Cyprys musi pokazać że jest najważniejszy:lol:
[IMG]http://album.com.pl/zWy384aAbzYQg/198457.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no ale kto sprzedaje amerykanom PONa z ogonem ????????????? przecież to jasne, że skopiują i 3, i 5 miesięcznemu (to smutne, jestem przeciw ale prawdziwe dlatego jestem za kopiowaniem ogona w 2-4 dobie życia szczeniaka), nikt tam nie wystawi PONa z ogonem... "Boże błogosław Ameryke" ;)

Link to comment
Share on other sites

Jasne, ze jesli kopiowac to tylko zaraz po urodzeniu, ale jest wiecej niz pewne, ze za kilka miesiecy /pewnie po swiatowce/ ZKwP tez wyda zakaz kopiowania, bo tego zyczy sobie UE. Juz teraz Ustawa o Ochronie Zwierzat jednoznacznie mowi, ze wszelkich zabiegow na zwierzetach mozna dokonywac tylko w celu ratowania zdrowia, zycia i w celu ograniczenia prokreacji. Kopiowania nie da sie pod to podciagnac. Juz na grupach dyskusyjnych "Empatia" i p. Gzyra nawolywali, zeby grupowicze kablowali, jesli znajda w internecie informacje, ze ktoras z hodowli kopiuje ogony i uszy.
A jesli chodzi o Ameryke, to tam tez roznie bywa. Mozna pieskom podcinac struny glosowe, zeby nie szczekaly, kotkom amputowac pazury razem z kawalkiem palcow /ostatni paliczek/, zeby nie drapaly mebli.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ZKwP tez wyda zakaz kopiowania, bo tego zyczy sobie UE[/QUOTE]

pierwszy raz slysze o czyms takim ze unia zyczy sobie zakazu kopiowania, to dlaczego niektore raje znajdujace sie w Unii takiego zakazu rozniez nie maja ? o wprowadzeniu zakazu przez ZKwP Plotki krazaj juz dobre 2 lata ...

Link to comment
Share on other sites

dokładnie, spokojnie... straszą nas już tym zakazem nie od 2 lat ale od kilku... i co ???? będą się rodzić PONy szczatkowe no i zwiększy sie liczba wypadków (np drzwiami) i ogon będzie trzeba amputować itd itp
w wielu krajach Uni nie ma zakazu!!!! a śmiem twierdzić, że niemcy już żałują...

Link to comment
Share on other sites

Niemcy zaluja, bo wyglada na to, ze jedna z ich czolowych ras -dobermany- wygina smiercia naturalna.:-( O ile /moim zdaniem/ dosyc latwo zniesc ogoniastego rotka, to klapciaty i ogoniasty dobek moze nie traci uroku, ale traci te elegancje i proporcje, czyli podstawe tej rasy.
W UE oczywiscie nie ma jeszcze jednolitego zakazu ciecia, ale kopiowanie jest wysoce niepoprawne politycznie :) Bardzo niewiele juz pozostalo tych bastionow broniacych ciecia i trend jest jednokierunkowy - coraz to nowe kraje wprowadzaja zakaz wystawiania, a chyba zaden jeszcze sie z tego nie wycofal. Ostatnio nawet w Anglii ten temat jest na tapecie. Chcemy, czy nie chcemy to i tak przyjdzie sie pogodzic z ogonami.
Widac w UE lobby 'ekologow' jest silniejsze od lobby obcinaczy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...