Jump to content
Dogomania

Owczarek czy nie Owczarek?


Kaalinkaa

Recommended Posts

Mam pytanko, jako że tu roi się od fachowców. Od niedzieli mam ślicznego pieska. Bardzo marzyłam o owczarku, ale mam nikłą gwarancję, że na takiego wyrośnie. Tatuś mojej suni jest owczarkiem grubej kości. Matki nie widziałam. Podobno też owczarek, ale niższy i chudszej kości ( :o ). W każdym razie sunia ma 6 tygodni i waży 2,6 kg. Na innych forach mówią, że to za mało. Ile więc powinien ważyć Onek w tym wieku? Dodatkowo mała ma stojące uszka, a o ile wiem w tym wieku Onki mają klapnięte.

Więc moje pytanie brzmi tak:

To w końcu jest Owczarek, czy nie jest? Zamieściłabym zdjęcie, ale nie mam go czym zrobić... :oops:

Link to comment
Share on other sites

kalinko:
to nie będzie owczarek, tylko piękny kundelek.

Owczarek to jest piesek z rodowodem. Pieski bez rodowodu to qndelki.
Co nie znaczy, że są w czymkolwiek gorsze.

Czy będzie podobny do owczarka? Pewnie tak, skoro rodzice są do owczarków podobni. Może będzie drobnej budowy, tym bardziej, że to sunia...

Link to comment
Share on other sites

Sluchaj nie bede sie wypowiadala co do podobienstw do ON ale uszy moga stac od 6 tygodni i moga np.za 2 tyg.klapnac i znow sie podniesc,nie ma reguly ale jezlie stoja w tak mlodym wieku to moze swiadczyc o twardym uchu,co do kosci-ojciec moze byc mocnej,grubej kosci a matka mogla byc drobna z delikatna koscia wiec wszytsko prawidlowe.Co do samej wagi to ciezko cos poradzic nie widzac pieska,moze byc drobna i mala wtedy waga moze byc oki.Wydaje mi sie ze troche malo wazy na 6 tyg.ale jak mowie bez zdjecia trudno cos ocenic.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam zdjęcia Koruni, ale wygląda ona dokładnie tak jak ta psina:

[img]http://blog.tenbit.pl/i/blog/upload/notes/p/przytulisko_lapka/3.jpg[/img]

Tylko, że ma stojące uszka i troszkę ciemniejsze zabarwienia (podpalenia), bardziej żywe. Ale nawet w tych samych miejscach je ma. I co ty na to?

Link to comment
Share on other sites

Twoja Kora będzie psem w typie owczarka niemieckiego ale jak edzie wyglądała jak dorośnie to nikt Ci nie będzie w stanie powiedzieć nie znając jej przodków.
Szczeniak w wieku 6 tygodni powinien ważyć 5-6kg, tak że Twoja ma niedowagę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='adam_31']kalinko:
to nie będzie owczarek, tylko piękny kundelek.

Owczarek to jest piesek z rodowodem. Pieski bez rodowodu to qndelki.
[/quote]
:o jesli tak to ja pokazuje swojego kunelka - aka owczarka niemieckiego

[url]http://www.pupile.com/pup/images/img_ramzer.15.jpg[/url]
[url]http://www.pupile.com/pup/images/img_ramzer.9.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi, ale pies bez udokumentowanego pochodzenia (metryczki - rodowodu) na zawsze już pozostanie psem nierasowym.
Nawet jeśli jego rodzice byli czempionami.
Twój (nota bene rozkoszny :D ) psiak jest owczarkopodobnym kundelkiem.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie ze wg. papierow nie jest to owczarek ale papier nie jest mi potrzebny - bo nie czuje potrzeby wieszania go nad łózkiem. Wystarczy mi ze widzialam rodzicow i zdaniem wlasciciela innej hodowli czy weterynarza ze jest to w 100% owczarek. A zreszta nawet czy by nim byl czy nie byl to co za roznica. :roll: Nie kocham psa za to ze ma metryke tylko za to ze jest.
Ale oczywiscie jest to dyskusja w stylu masło czy margaryna :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arachnia']Wystarczy mi ze widzialam rodzicow i zdaniem wlasciciela innej hodowli czy weterynarza ze jest to w 100% owczarek. [/quote]

jeżeli nie potrafisz udokumentować pochodzenia psa (metryka, rodowód) to niestety chociażby Pan Zdzisiu czy Pani Marysia albo Pan Wet Czesiu twierdzili co innego, to Twój pies NIE jest 100% owczarkiem niemieckim i nigdy nim nie będzie. Będzie za to psem "w typie".
Co nie znaczy, że należy go mniej kochać niż papierowego :)

BTW papier (metryka, rodowód) to nie niepotrzebny świstek papieru, którym można się wachlować. To dokument, który pośiwadcza rasowość psa do kilku pokoleń wstecz. A z rodowodu wiele ciekawych rzeczy mozna wyczytać... Ale to temat na inną dyskusję.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='arachnia'][quote name='adam_31']kalinko:
to nie będzie owczarek, tylko piękny kundelek.

Owczarek to jest piesek z rodowodem. Pieski bez rodowodu to qndelki.
[/quote]
:o jesli tak to ja pokazuje swojego kunelka - aka owczarka niemieckiego

[url]http://www.pupile.com/pup/images/img_ramzer.15.jpg[/url]
[url]http://www.pupile.com/pup/images/img_ramzer.9.jpg[/url][/quote]


łooojesoooo, Arachnia - CUDNY ten Twój "kundelek" :lol: :lol: , też bym chciała takiego mieć :wink: :) :) .
Boski!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...