Jump to content
Dogomania

Bingo (Betthoven MAGICZNA OAZA)


paulina2904

Recommended Posts

[quote name='bea_m']A to ja przepraszam za zamieszanie. Kiedyś coś podsłyszałam i palnęłam. :oops:[/QUOTE]

Nie przepraszaj! Równie dobrze ja to palnełam ,bo też coś takiego słyszałam i przyznam że trochę napędziłaś mi stracha ,ale jeśli to jest prawda to co mogę zrobić? Cieszy mnie to że doceniacie Bingasa niż to ile miałby trofeów na półce;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 387
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wojtito']Zapraszam, będzie mi bardzo miło, a dalmatyńczyk, przesuper.[/QUOTE]
Jeszcze raz dzięki ,a twój seterek jest świetny i Foks też.;)
[quote name='bea_m']Ja też mam bezjajecznego z metryką i za bardzo nie wiem jak w tym wypadku rodowoód się wyrabia. Mój ma "skazę" i to go dyskwalifikuje na wystawach.

Podpytaj się w ZK tam pewnie Ci powiedzą.[/QUOTE]
Jaką ma skazę? Jeśli mogę spytać:oops: Jak złożę metrykę w ZK to się wszystkiego wypytam;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina2904'] Jaką ma skazę? Jeśli mogę spytać:oops: [/QUOTE]

A spójrz na mój adatar. Na nim widać tą skazę. Mój Mędrek ma łatę na oku. Pech czy pecz sie to nazywa chyba:roll: Z tym że ja od początku wiediałam że to pies niewystawowy i dlatego kosztował o połowe mnij niż wystawowe.

A ten twój to wystawowy jest na pewno. Hodowczyni nawet była zawiedziona że pójdzie pod nóż bo bardzo dobrze się zapowiadał i kase wzięł a za niego odpowiednią do urody pewnie.

[quote name='paulina2904']Jak złożę metrykę w ZK to się wszystkiego wypytam;)[/QUOTE]

Ty najpierw się wszytskiego wypytaj a dopiero złóż metrykę. Każdemu psu z metryką można wyrobić rodowód tylko nie zawsze jest mu on do czegoś potrzebny. A to kosztuje. Ja nie wyrabiałm bo i tak na wystawy chodzić nie mogę. Dopytaj sie o te jajka.

Link to comment
Share on other sites

No fakt ta łatka na oku ,ale ze mnie gapa:evil_lol: to napiszę do tego związku czy mogę wystawić kastrata ,ale i tak postanowiłam sobie ,że pójdziemy raz góra dwa na tą wystawę i może kiedyś jak Bingas będzie starszy to na weteranów i tyle ,bo ja nie mam ambicji pchania wszędzie psa bo po co:razz: Poprostu chcę zobaczyć inne psy i traktować to będę jak najważniejszy sprawdzian zachowania Bingasa;)

Link to comment
Share on other sites

Bea_m...Twój dalmatyńczyk, z tą plamką na oku wygląda prześlicznie. Moim zdaniem dodaje mu to sporo, sporo uroku i nie mogę zrozumieć jak można uznawać to za skazę.:-( Ale czasem ma to swoje plusy, np. cena nakolankowego psiaka, jest dużo niższa. Dzieki temu masz wyjątkowego psa, za mniejsze pieniądze;-)

Link to comment
Share on other sites

racja ,bo tak naprawdę ktoś kto chce mieć psa do kochania ,a nie do zarabiania na nim ma gdzieś jakąś małą ''skazę'' i lepiej to wygląda ekonomicznie:razz: Jak wspomniałam wcześniej chcę pójść z ciekawości na taką wystawę ,bo i tak te tytuły nic mu nie dadzą ,bo on nie będzie wiedział co on wygrał i dalej będzie sobą i to różni psy od ludzi.

Link to comment
Share on other sites

To że mamy akurat Mędrka to przypadek. Zapytałam sie hodowcy ile kosztuje szczeniak. Podali kwotę od - do w zależności od urody. Wzięlam kasę z górnej półki bo stwierdziłam że jak mam płacić to chcę najładniejszego. No i wybrałam najładnieszego, tego który mi się najbardziej spodobał i który nasn nie olał. Tzn że po kilkominuwoeym ciuciuśkaniu inne szczeniki odeszły obojętnie a Mędrek został wklejony w sztachetki i odpowiednim wzrokiem. Później dowiedziałam sie że to "pies wybrakowany" (jak juz podjęłam decyzję). I dobrze . :)
My też chodzimy na wystawy. Gościnnie. Męda bardzo sie podoba dzieciom i ma kupe fotek z wystaw (bo hodowcy raczej sobie nie yczą myziamia swoich pupili przez dzieciaki).

Link to comment
Share on other sites

Ja nic nie słyszałam o tym, że kastrat nie może być wystawiany. Więc pewnie może...
Ale pewna co do tego nie jestem, nigdy za bardzo się tym nie interesowałam... :roll:


edit: poczytałam sobie regulamin wystaw, i znalazłam tam coś takiego:
[QUOTE][B]Ocena „DYSKWALIFIKUJĄCA” (DYSKW.) powinna być przyznana psu,[/B]
- który nie odpowiada typowi wymaganemu we wzorcu rasy
- którego zachowanie wyraźnie odbiega od wzorca lub jest agresywne
- [B]który wykazuje anomalie jąder[/B], wady uzębienia lub zgryzu, wady umaszczenia, gatunku szaty lub albinizm. [/QUOTE]
Kastracja z pewnością jest uznawana jako 'anomalia jąder'... :roll:
oraz
[QUOTE]W wystawach uczestniczyć mogą tylko psy zdrowe, posiadające zaświadczenia zgodne z wymogami służby weterynaryjnej. [B]Psy[/B] chore, kalekie,[B] z atrofią jąder[/B], suki będące w widocznej ciąży lub z cieczką [B]nie mogą uczestniczyć w wystawach[/B]. W przypadku, gdy właściciel nie zastosuje się do tego przepisu, sędzia powinien wykluczyć psa z ringu.[/QUOTE]

Czyli nie zobaczę Bingiego na wystawie... :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda z.']Ale Bings ma wszystko w porządku, tzn nie wystawia się psów, których wady dyskwalifikują je ze względów zdrowotnych, bo ich geny mogłyby zepsuć rasę, a pies wykastrowany nie może zepsuć rasy. Taka moja dedukcja[/QUOTE]

Ja się nie znam ale tez tak mysle;)

Link to comment
Share on other sites

Przecież pies, który nie ma uprawnień hodowlanych i tak nie może być reproduktorem.
A samym wystawianiem chyba się rasy nie psuje, tak mi się wydaje...

No w każdym razie wydaje mi się, że nawet jeżeli Paulina wystawiłaby Bingsa, to zostałby on zdyskwalifikowany... No nie wiem, może się mylę... mam nadzieję, że się mylę...

No chyba najlepiej będzie, jeśli Paulina pójdzie (albo zadzwoni) do ZK i się dowie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea_m']A spójrz na mój adatar. Na nim widać tą skazę. Mój Mędrek ma łatę na oku. Pech czy pecz sie to nazywa chyba:roll: Z tym że ja od początku wiediałam że to pies niewystawowy i dlatego kosztował o połowe mnij niż wystawowe.
[/QUOTE]Bea, przecież Ty masz doga, nie dalmata :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Jaki z mojego psa czub:splat: Wczoraj patrzę co on taką wypchaną mordę ma i jeszcze ślinotoku dostał i nagle okazuje się ,że zajumał mydło z łazienki i chodził z nim w pysku:splat: Trochę się pomęczyłam zanim mu je odebrałam i wyrzuciłam. Cały czas póżniej się oblizywał i cieszył:shake: Czym on mnie jeszcze zaskoczy:???:


Ale tutaj się zrobił kącik dyskusyjny dotyczący posrednio jajek Bingasa ,a bezpośrednio wystawy jego(która się nie dokona:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Moja też kiedyś biegała po całym domu z mydłem :mad: biegałam więc za nią próbując jej to zabrać, co niestety nie było łatwe... musiało to bardzo śmiesznie wyglądać :lol: A jak już ją dopadłam to się na mnie obraziła... :shake:
Ojj nie wiem czy chciałabym mieć dwie takie bestyjki w domu... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina2904']Jaki z mojego psa czub:splat: Wczoraj patrzę co on taką wypchaną mordę ma i jeszcze ślinotoku dostał i nagle okazuje się ,że zajumał mydło z łazienki i chodził z nim w pysku:splat: Trochę się pomęczyłam zanim mu je odebrałam i wyrzuciłam. Cały czas póżniej się oblizywał i cieszył:shake: Czym on mnie jeszcze zaskoczy:???:[/QUOTE]
:evil_lol::evil_lol::evil_lol: Bings wszystko musi spróbować:loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja tu wchodzę na dogo ,a tu inna strona mi się wyśwetla po paru wyłączeniach i włączeniach skapnełam się ,że to dogo :/ Czy ktoś mi pomoże i powie jak mogę sprawdzić odpowiedzi na posty w których jestem? Bo jak wchodzę na nowe posty to wyskakują takie których nie czytałam ://///

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina2904']Ja tu wchodzę na dogo ,a tu inna strona mi się wyśwetla po paru wyłączeniach i włączeniach skapnełam się ,że to dogo :/ Czy ktoś mi pomoże i powie jak mogę sprawdzić odpowiedzi na posty w których jestem? Bo jak wchodzę na nowe posty to wyskakują takie których nie czytałam ://///[/QUOTE]
Mi w ogóle nie wyskakuja te tematy, które subskrybuję:shake: Straszne teraz to dogo. tez parę razy weszłam i wyszłam zanim się skapnęłam, ze to dogo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...