Jump to content
Dogomania

Wjazd do FINLANDII


martyna.

Recommended Posts

Czy ktos wwozil psa do Finlandii? Jesli tak, bardzo prosze o info jakie badania sa potrzebne itp.
Z gory bardzo dziekuje :)
Edit:
Znalazłam tyle:
[B]IV. Finlandia
[/B]a) podczas przemieszczania, zwierzęciu musi towarzyszyć właściciel lub inna osoba za nie odpowiedzialna;
b) identyfikacja za pomocą mikroczipu;
c) szczepienie przeciwko wściekliźnie, szczepienie to jest ważne 21 dni od podania po raz pierwszy szczepionki.
W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach rocznych (dawki przypominające), szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki;
d) zakaz wprowadzania nieszczepionych młodych psów, kotów i fretek;
e) odrobaczenie nie później niż na 30 dni przed przemieszczeniem na terytorium Finlandii, dane odnotowane
w paszporcie zwierzęcia;
f) ważny paszport zwierzęcia.

skopiowane z [URL="http://www.lukrowi.pl"]www.lukrowi.pl[/URL]
Czy cos jeszcze jest potrzebne?

Link to comment
Share on other sites

na temat fin troche wiem bo ta mieszkałam jakiś czas. co prawda nie wwoziłam zwierzaków, ale przynajmniej wiem gdzie to wsyztsko znależć..;)
tu masz taki biuletyn gdzie jest wsyztsko napisane na stronie 3: [URL]http://www.tulli.fi/en/finnish_customs/publications/passengers_removals/passengers/import_restrictions_2008_en.pdf[/URL]
nie sugeruj się datą 2008, wszytsko jest na bieżąco aktualizowane tam i wszytsko w tym iuletynie jest ważne.
nie iwem czy znasz ang jesli nie to przetłumacze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...