Jump to content
Dogomania

Dieta dla psa ze skazą białkową


Alba1986

Recommended Posts

Witam.
Od jakiegoś czasu karmimy psa suchą karmą uzupełnianą karmą z puszek. Ostatnio zauważyłam, że pies się drapie i wygryza sobie rany. Według weterynarza pies ma skaze białkową, niestety nie znam się dokładnie na karmach dla alergików. Dlatego prosze o pomoc. Jaka jest najlepsza dieta dla psa ze skazą białkową?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja sunia ma ten sam problem. Polecam karme PURINE z jagnięciną, albo jedzonko robione samemu: jesli chodzi o mieso to nie polecam kurczaka, wieprzowiny bo sa to miesa ktore rowniez moga byc powodem alergi. Ja mojej malej dawalam baranine z ryzem, albo nutrie z ryzem(co jest tansze). I zeszlo. teraz dostaje ta PURINE i jest ok

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Możesz sobie poszukać jakiejś dobrej karmy [URL="http://www.e-karma.pl"]tutaj. [/URL]Ja tam kupuję jedzenie dla swojego pieska, bo oni mają bardzo profesjonalne karmy. Także mogę Ci polecić, żeby tam właśnie pogrzebać w tym sklepie. Zajrzyj sobie najlepiej do działu 'karmy weterynaryjne', bo to są dla takich psów problematycznych, jak twój.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Alba1986'] Według weterynarza pies ma skaze białkową, niestety nie znam się dokładnie na karmach dla alergików. [/QUOTE]

Ja mam pytanie na jakiej podstawie weterynarz stwierdził że to jest skaza białkowa? Czy poparł swoją tezę badaniami. Czy wytłumaczył co to jest skaza białkowa i jakie są rodzaje białek. Zachęcam do poczytania trochę na temat biochemii białek. Przy podejrzeniu alergii najczęściej stosuje się dietę eliminacyjną aby sprawdzić jaki czynnik uczula psa. Jakiego rodzaju kamy były stosowane?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Troszkę odświeżę ten temat ,bo dopiero przeczytałam:eviltong:

Otóż nie ma czegoś takiego jak PRZEBIALCZENIE ---PRZEBIALKOWANIE czy jakiekolwiek pochodne tego slowa:mad:
Zwierzaka nie da się przebiałkować.
Białko zawiera duży procent fosforu, a bardzo mały procent wapna. Przebiałczony pies to pies karmiony dużą ilością białka, bez wapna i z małą ilością węglowodanów.
Przebiałczenie powinno raczej brzmieć ...przefosforowanie....dzięki białkowi czy za jego pomoca jak kto woli.

Tak żywionemu psu ,nerki po prostu odmawiają posłuszeństwa ,a dokładnie żle czyszczą organizm ,a to ujawnia sie zmianami skórnymi.Tak często okrzyczanymi alergia :shake:
W karmie suchej wysokobiałkowej są zachowane proporcje fosfor-wapń -węglowodany,Chroni to psa przed uszkodzeniem nerek.
Dieta Barf opiera się wyłącznie na mięsie i kościach,a więc czy pies zje dwie krowy czy całe stado razem z kośćmi to nie bedzie przebialczony .Jedynie grubszy.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...