Jump to content
Dogomania

Czy ON to aby na pewno dobry pomysł?


***kas

Recommended Posts

Witajcie!

Moi rodzice dojrzeli do decyzji o posiadaniu psa oczywiście po namowach Michała, jako, że ja i mój starszy brat się wyprowadziliśmy, zostali sami z najmłodszym-15 latkiem, który to sam temat rozpoczął.
U nas w domu psy były od zawsze, różne, i kundle i rasopodobne. Najczęściej znajdy bądź schronowe. Nigdy nie mieliśmy psa z hodowli.
Tutaj pierwsze pytanie, to tak na marginesie, na co zwracać uwagę przy wyborze tej [B]dobrej[/B] hodowli, bo że badania, przeszkolenie rodziców, to ja wiem, ale czy jest coś jeszcze?
No i teraz zasadnicza kwestia. Nie jestem przekonana czy ON to dobry pomysł, warunki na psa są, ponad 70m2 mieszkania, w pobliżu park, tereny do wybiegania psa, do najbliższego zbiornika wodnego jakieś 15 minut spacerkiem.
Moi rodzice nt. szkolenia psów wiedza tyle, że trzeba najpierw pokazać czego od psa wymagać, potem to egzekwować. Na pewno przed pojawieniem się psa odświeżą wiedzę, z tymże docelowo psiakiem miałby się zajmować mój brat, w granicach rozsądku oczywiście. Młodego wciągnęłam w pozytywne szkolenie, pomagał mi przy moich psach, zaskakująco dużo wie o rodowodach pseudohodowlach itp. Także też nie jest totalnym laikiem.
Ale ON? psi pracoholik? Na pewno jakiś sport by wchodził w grę, ale IPO w wydaniu 15latka? wiem, że rodzice czasowo by nie dali rady.
Z drugiej strony nie mam zasadniczo dobrych argumentów na "nie",ale to samo z siebie nie oznacza, że jest to słuszny wybór...:roll:
Ja nie jestem w tej kwestii obiektywna, bo posiadanie ONa jest moim marzeniem, niestety życie ułożyło mi się inaczej.
Dlatego też chciała bym drodzy posiadacze Owczarków, żebyście podpowiedzieli co jeszcze wziąć pod uwagę, jak się wam żyje z waszymi Onkami, może polecili jakaś inna rasę? Muszę dodać, że rodzinka wybierając psa kierowała się charakterem stwora, ale gdzieś tam ten idealny wygląd też miał znaczenie...
Nie chciała bym, żeby psi potencjał poszedł na marne i żeby pies czuł się nieszczęśliwy tylko dlatego, że my chcieliśmy owczarka. To w końcu decyzja o przyjęciu kolejnego członka rodziny na najbliższe kilkanaście lat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

może poczytaj i zaloguj się na serwisie: [url=http://www.owczarek.pl/]Owczarek.pl - Świat Owczarka Niemieckiego[/url]

To jest strona o owczarkach niemieckich i ich miłośnikach.Ja myślę że owczarki muszą codziennie coś robić,to znaczy tylko spacer na smyczy im nie wystarczy,mogą biegać przy rowerze,następnie trochę poćwiczyć posłuszeństwo,pobawić się z nim aportem,trochę poprzeciągać ,porzucać,zostawić jakieś ślady,albo ukryć jedzenie aby musiał trochę pomyśleć i powęszyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...