Jump to content
Dogomania

Pseudocieczka?


aina155

Recommended Posts

Wlsaciwie to nawet nie wiem, czy temat dobrze nazwalam, ale juz tlumacze o co chodzi.

W zeszym roku pod koniec maja adoptowalam suke ze schroniska. Powiedzieli mi, ze suka jest sterylizowana 09.10.2007. Faktycznie na brzuchu ma blizne (20 cm, ale ma), wiec jest wycieta. Ostatnio (konkretnie w zeszlym tygodniu) Fiona siedziala z moja mama na fotelu i cos jej pocieklo. jak to mama okreslila, z pochwy. Stwierdzilam, ze to niemozliwe, bo przeciez jest wycieta.

Jak sie po chwili dowiedzialam od mamy, to podobno nie jest pierwszy raz (oczywiscie o zadnym z wczesniejszych nikt mi slpwem nie wspomnial) i Fiona zawsze sie po tym instentywnie lize.

Nastepmego dnia poszlysmy do lekarza. Obejrzal jest pochwe. Po czym stwierdzil, ze to zatoki okoloodbytowe. W zwiazku z tym, ze miedzy odbytem a pochwa jaest okolo 5 cm odleglosci, doszlam do wniosku, ze to chyba pomylka.

Po 2 dniach poszlam do jeszcze innego weta, obejrzal jej dokladnie pochwe, stweirdzil ze nic nie wyczuwa w niej, co by bylo nie tak. Kazal ogolnie obserwowac. Zasugerowal, ze to moga byc wlasnie pseudocieczki (bo jakis malutki fragment jajnika mogl odprysnac podczas strylki) albo jakies polipy gdzies dalej, gdzie on nie mogl dotrzec.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale suka jakis czas temu miala tez zapalenie pecherza (pod koniec lipca chya).


Jesli ktos mial z was z czyms podobnym do czynienia, to poprosze o jakies informacje. Dzieki


Zpomnialam dopisac- obecnie z suki nic nie leci. To sie stalo tylko na tym fotelu.

Link to comment
Share on other sites

Wiem że czasem cięzko opisać,ale co to był za wyciek?jaki miał charakter ropny(żółto zabarwiony)śluzowy,podobny do moczu, z domieszką krwi?;w jakim wieku jest Fiona?czasami u suk po sterylizacji występuje zjawisko nietrzymania moczu na skutek niskiego poziomu estrogenów;jak często się to zdarza?;może to być też problem nawrotu zapalenia pęcherza,warto zbadać mocz;jeśli chodzi o odpryski jajników owszem zdarza się to ,ale suka ma wtedy objawy rujkowe czyli jest atrakcyjna dla psów, zaobserwowałaś coś takiego?

Link to comment
Share on other sites

No to lecim po kolei z odpowiedziami:
- kolor wycieki ciezko opisac, podobno krwisty tyle wiem. Niestety sama go nie widzialam, wiec moge mowic o tym tylko z drugiej reki,
- Fiona ma, z moich informacji, okolo 4 lat,
- nie, to nie jest nietrzymanie moczu- nie ten kolor
- jak czesto? ciezko powiedziec. Osobiscie nie wiedzialam, ze jej sie to w ogole zdarza-dowiedzialam sie po tym razie, o ktorym zostalam powiadomiona- za to jak zaczelam kojarzyc fakty to "pare" razy musialo to miec miejsce. Na jakiej podsatwie tak uwazam? Mama powiedziala mi, ze sie intensywnie lize po tym. W zwiazku z tym przypomnialy mi sie syt., gdzie np. lezala i potrafila sie zerwac zeby zaczac sie tam myc.
- brzuch miala ogladany- podobno to niewielka szansa by bylo od pecherza (tzn. drugi lekarz tego nie wykluczyl, ale w zwiazku z tym, ze nie ma moczen nocnych, tak jak miala wczesniej przy zapaleniu wiec na to niewskazywal)
- co do atrakcyjnosci dla psow, to pare razy mi ja jakies psy chcialy pokryc (z tym, ze o dwoch wiem, ze to psy, ktore na kazda jedna suke sie rzucaja). Ale ostatnio taka sytuacja miejsca nie miala. Natomiast poprosze kolezanke, zeby przyszla do mnie ze swoim psem to bede miec pewnosc (szczerze mowiac my mamy malo kontaktu z innymi psami, bo moja suka za tym po prostu nie przepada)


Aha, nie wiem czy to wazne- suka byla sterylizowana w schronie.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli Twój lekarz posiada Usg mozesz poprosic żeby je wykonał,upewnić się czy cała jest wycięta(tzn.jajniki z macicą a nie same jajniki;chociaż wielkosc blizny wskazuje że tak);badanie ginekologiczne z uzyciem wziernika może też duzo powiedzieć o ewentualnych zmianach(w/w polipach) w pochwie;no i rzecz ostania pisałaś ze miała zapalenie pęcherza, niekoniecznie musi być nawrót może ma teraz zapalenie pochwy(można zbadać mocz,pobrać wymaz);poinformuj lekarza o wszystkim co zaobserwujesz;na pewno znajdzie przyczynę problemu Fiony

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...