Jump to content
Dogomania

Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Ewelinaa

Recommended Posts

  • Replies 5.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ojej jaki śliczny maluszek :loveu: cudeńko kudłate i widze że też ma nastroszone wąsy jak piżmak, moja Nel też tak miała :lol:
Yoasiu, weź ty spróbuj wrzucać zdjęcia przez program [URL]http://www.imageshack.us/[/URL] jak już wrzucisz z dysku to robisz "host in" i kopiujesz tu pierwszy link "hotlink for forums" i gotowe - czekamy!!

Link to comment
Share on other sites

ok następnym razem zrobie tak jak piszesz :p

a co do tego miziania to do końca nie jest to prawda :eviltong: mój brat np zaczyna się jej bac zwłaszcza gdy dostaje świra i nie wiadomo co jej w danym momencie strzeli do łebka
ja jakoś daje radę
zaczęłąm dawać jej delikatne klapsy ale ona nic sobie ztego nie robi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Hihi moj po delikatnych klapsach jeszcze bardziej sie rozwsciecza:diabloti: Ale by sie bawily:D Moze sproboj jak jak ci gryzie rece zainteresowac ja jakas zabawka(np rzuc pileczke) i nagradzaj jesli zrobi co kolwiek innego oprocz gryzienia reki.Ja rzucam Taco pilke do czasu kiedy juz nie ma sily po nia biegac,to jest chyba najlepszy sposob na te diably-porzaaadnie wymeczyc:D Tylko dystatns musi byc duzy zeby miala sie jak rozbiec:lol:

[B]Cockerek[/B] myslisz ze przebarwienia da sie dzieki preparatom calkiem usunac(mowie w wypadku kiedy z oczu nie leci strumieniam).Ja juz chyba trace nadzieje na to..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='georgina'][B]Aniu-[/B] mam nadzieje, ze po zakończeniu kursu znajdziesz trochę czasu i zapodasz foteczki. A tak w ogóle co u Judki, ile ząbków wypadło? My jeszcze mamy komplet[/quote]

oj ja to mam nadzieje ze po wszystkim bede miala wiecej czasu na cokolwiek :cool3: ... zdiecia oczywiścue wrzuce ;) jakies...:razz:
a co do zabków to Judka już ma stale... szybko jej zaczyły wypadać... ostatnio miala dól szczerbaty ;) teraz widze ze już rosna ząbki... :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Kassy ---> [/B]ja już wszystkiego próbowałam żeby tak nie gryzła, rzucałam piłeczki, wkładałam jej do pyszczka inne zabawki i chowałam ręcę tak żeby nie mogła mnie za nie złapać
ale to nic nie daje, co więcej jeszcze bardziej się wścieka wtedy
klapsy działają na nią tak jak na Twojego maluszka tzn w jeszcze większa złość wpada :razz:

a sposób na wymęczenie mam identyczny : przez godzinę rzucam jej piłeczkę ona mi ja przynosi i tak w kółko , dopóki sie nie zmęczy lub nie znudzi :diabloti:

i tez myślę, że jakby drugiego maltanczyka miala obok siebie to niezła wariacja by była :p

Link to comment
Share on other sites

a tak o Malcie, to ostatnio coś nie chce jesc(od kad mama powiedziała, ze Malta jest gruba!) najpierw nie jadla tylko suchego (bo ona zawsze jadła rano ok. 10 gotowane a wieczorem suche) a teraz nie je nic... ciągle śpi, nie chce wychodzic na dwór, a zawsze szalała... nie wiem co jej jest..:(:(

Link to comment
Share on other sites

[B]Malta ----->[/B] moja Zizka też się ostatnio na jedzeniu przycięła :-( i też nie wiem dlaczego
tzn zjada ale dużo mniej niż jeszcze tydzień temu
nie wiem może za dużo jej dajemy a ona juz nie potrzebuje takich ilośći ? tylko że ja się caly czas martwię bo wydaje mi się, że jest głodna :-(


ale powiem Ci z doświadczenia z moimi poprzednimi suczkami, że one miały takie strzały, że np przez 2 dni nie jadły
a jedna nawet potrafiła nic przez tydzień nie jeść ale to głównie wtedy kiedy zbliżała sie cieczka , no i wtedy ogólnie była osowiała

może Malta będzie miała cieczkę ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yoasia'][B]Cockerku----> [/B]ale Twoja Nelka jest już duża i chyba wyrosła z takiego świrowania nie ?? :p \[/quote]
:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Nie bardzo :evil_lol: Czasem jak jej coś odwali to biega po domu jak perszing i zwija wszystkie chodniki. Co mnie za to wkurza u niej to to, że trze łebkiem o ściany i meble :angryy: Kanaliki też miała udrażniane, niezbyt pomogło :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockerek']:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Nie bardzo :evil_lol: Czasem jak jej coś odwali to biega po domu jak perszing i zwija wszystkie chodniki. Co mnie za to wkurza u niej to to, że trze łebkiem o ściany i meble :angryy: Kanaliki też miała udrażniane, niezbyt pomogło :roll:[/quote]


Haha, mój też trze łebkiem ale właśnie o dywanik. Zwłaszcza po jedzeniu.
Ja mu mordkę ładnie wycieram a on idzie i po swojemu :evil_lol: Albo po kąpieli,
wtedy nie ma zmiłuj się :icon_roc:
U nas też udrażnianie kanalików nic nie dało- nawet dwukrotne:mad:
Wychodzi, że drożne są :roll:
Ale Cockerku cosik jednak pomogło? Czy tak samo z siebie przeszło?

Link to comment
Share on other sites

[B]Cockerku ---->[/B] u Nel nie pomogło ?? przecież ona ma śnieżnobiałe futerko pod oczkami wiec jak nie pomogło ?? :eviltong:

my naszej Zizce dwa razy dziennie przemywamy tym borasolem i wiecie co ?? za każdym razem wyciągam jej z kącików oczek taki brązowe gluty , takie długie i ciągnące
chyba to jakaś ropka się jej tam zbiera co nie ?? ale i tak zauważyliśmy poprawę bo już praktycznie jej się nie leje z tych oczek a to co ma "brudne" to pozostałości po tym co miała jak ją zabraliśmy ale i tak jest dużo jaśniejsze
i zauważyliśmy, że nowa sierść, która jej rośnie tuż pod oczkami jest śnieżnobiała i mamy nadzieje, że przy regularnym dbaniu o oczka nie będzie nowych zacieków a te stare obetniemy jak tylko jej sierść bardziej podrośnie

zreszta powiem Wam tak : każdy kto mnie spotyka i ogląda Zizkę zachwyca się najbardziej właśnie tymi zaciekami :razz: :razz: :razz:
i każdy mówi, że to wygląda jak rumieńce (bo nasza Zizka ma to leciuteńko różowe a nie brązowe) i każdy mówi, że to jej uroku i charakteru dodaje a nie obrzydza
także jak nie da się tego zlikwidowac to i tak nie bedzie problemu skoro wszystkim się własnie te zacieki podobają :p :p zresztą mi to tez specjalnie nie przeszkadza ;)


[B]Malta ---> [/B]może w takim razie ciąża urojona ?? (moja sunia podczas urojonej ciąży też najpierw nie miała apetytu a potem się mleko w sutkach pojawiło)
albo po prostu ma jakieś złe dni tak jak my czasami miewamy :p nie marwt się jutro zacznie jeść spowrotem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam Was serdecznie, od 3 mieisęcy czytam uważnie wasze rozmówki i już jestem uzależniona :) Od 1,5 miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczką Maltańczyka ( bez rodowowdu). Dostałam go na imienniny i uszczęśliwił moje życie. Jest pełnym energii piesiek ale posłusznym. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Jest poprostu cudowny, szybko nuczył się czystości w domu , potrafi wykonać polecenei siad :) Teraz wychodzimy już na dworek po długiej kwarantanie i lubi robić wszytsko na trawkę. Nie lubi długich spacerków ale ze wszytskimi kogo spotka musi się przywitac a zwłaszcza z dzieciaczkami. Mamy problem z zaciekami koło oczu, przemywam je ciągle, używam maści Bio-Grom bo zacieki były już jak go dostałam, teraz sie troszkę lepiej ale w poniedziałek weterynarz-okulista ma obejżeć ocka bo mi jednak zaczerwienienia na oczkach się nei podobają. Uwielbia duzio jeść i już musze to kontrolować- a wcina Royala , wcześneij ekanubę ale lekarz mi ją odradził.
Co do zdjęć to muszę sie nauczyc jak wkleić :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...