Jump to content
Dogomania

Cane corso, mastiffy- napiszcie kilka słów


Masza

Recommended Posts

dzien dobry, coraz bardziej podobaja mi sie te psy, a najbardziej Cane Corso, widzialam zdjecia kilku naprawde pieknych. Poczytalam i nadal czytam co tylko znajdę w sieci nt tych ras i ich temperamentow (bo takze Majorek, Fila i Fila de san Miguel i in) ale ciekawa jestem najbardziej opinii wlascicieli, opinii z pierwszej ręki- ktora z tych ras jest, jakby to rzecz, najspokojniesza? Nie mam tu na mysli lagodnosci, a raczej flegmatycznosc, spokoj po prostu. Oraz ktora z tych ras jest najlagodniejsza w stosunku do innych zwierzat i psow? Najbardziej wizualnie podoba mi sie Cane Corso, u Fila ojeriza mnie troche stopuje.

Dodam, ze na takiego psa- jesli sie zdecyduje- to w przyszlosci (2-4 lata conajmniej). Doswiadczenia bezposredniego nie mam, ale radze sobie z psami przyjaciol (nauka posluszenstwa, spacery, zabiegi pielegnacyjne- Bouvier, Jużak), a sama mam- i tu sie ucieszycie :lol: cockera angielskiego, co wiecej cockera w przyszlosci mieć tez bede, czy Cane nadawalby sie na wspoltowarzysza? jak juz sie skonczycie śmiać napiszcie kilka slow. ;) :oops:

Link to comment
Share on other sites

Masza, krytykować nie będziemy, ale zapraszamy na forum www.molosy.pl

jest tam tłum właścicieli cc i parę mastifów, które żyją w symbiozie z całymi stadami innych zwierzątek 8)

zapraszam do nas, są tam zdjęcia naszych piesiów i mnóstwo ich opisów. A tutaj po prostu niezbyt często zaglądamy :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

czesc! chcialam powiedziec,ze od 3 lat mieszka ze mna suczus corso, jest najcudowniejszym psiakiem jaki trafil do mojego domu. charakter ma cudowny, mieszka z amstaffka, ma staly kontakt z innymi psiakami, jezdzi tez na wystawy. jestem z niej dumna-dziewczynka jest naprawde ok. i tu jedno pytanko do ciebie... jakie sa cocery w zyciu z innymi psami? wydaje mi sie ze jak inne ktore sa juz w domu i sa przyjaznie nastawione to bedzie ok. czy??? pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hej popku! wlasnie sie robi nasza stronka i mam nadzieje,ze juz niedlugo zobaczycie moje suczki. adres napisze potem. co do mojej cc to ma 3 lata , jest wiecznie nienazarta, pochodzi z hodowli z bydgoszczy. jej matka jest z Ro-Ka-te a tata z Las Vegas S.J. jej wystawy ida srednio, chociaz w tym sezonie to miala nawet 3 sreberka i zloto!!! ale charakter godny pozazdroszczenia! pozdrowionka dla wszyskich od cane!!!!

Link to comment
Share on other sites

:o a ja dopiero teraz trafilam znowu na ten watek i widze odpowiedzi :o nic mnie nie powiadamialo :-?

cockery- moj pies jest bardzo rozrywkowy i kompletnie pozbawiony agresji, jednomasciste sa troche mocniejszego charakteru, ale ja bede miec ciapka, bo akurat do tych pałam najwiekszym uczuciem ;) tak wiec taki cocker: zero agresji wobec innych psow znanych/nieznanych, nawet w obecnosci miski (wielokrotnie obserwowane), takze wobec ludzi w tym dzieci, takze wobec innych stworzen (no wyłączajac ptactwo, tego trzeba nauczyc, jesli sie nie poluje :-? ) zazdrosc jesli sie zdarza objawia sie wydawaniem odglosow a gama jest szeroka, ewentualnie nadęciem, nigdy nie widzialam bojki na powaznie, tylko straszenie (2 reproduktory i suka z cieczka..). Zaznaczam, ze to o cockerach łaciatych, czyli blekitne i pomarancze przesiane. Czarne i rude "solidne" sa ciut inne...

moj pies majac 9 lat bawi sie jak szczeniak z psami/sukami wszelkiej masci/wieku/rozmiarow jesli tylko sa chetne do zabawy. Zaczepne psy omija wielkim łukiem.

z Bouvierkiem dogaduja sie fantastycznie, co ciekawe moj pies calkiem bezkrwawo objal przywodztwo :roll: (ale nie mieszkaja razem)

bardzo podobaja mi sie czarne CC, podobaja mi sie tez Azjaty i wlasciwie jesli bedzie molos to jeden z tych dwoch, raczej suka, chociaz nie jestem pewna. Bedzie szkolona do znudzenia, socjalizowana itd, poza tym decyzja bedzie tak hmm umiejscowiona czasowo, zeby psy razem dorastaly, plec bedzie rozna (oczywiscie conajmniej jedno bedzie sterylne..) arazie z tego co czytam chyba temperament Azjaty troche bardziej mi odpowiada, choc dobrze starannie wychowane CC tez spelniaja moje oczekiwania. A jak CC wobec innych zwierzat? np kotów?...

Link to comment
Share on other sites

Mój koty uwielbia.........gonić , ale tylko pod warunkiem ,ze uciekają , bo jesli nie i na dodatek nie syczą to ogłupiały pies nie wie co robić i zaczyna je lizać :lol:

kotu mojej mamy włos z głowy, ani z innej części ciała , nie spadl , a często zostają sami na spory czas. Jak kotu się zechce przebiegnąć po domu to pies czuje się w obowiązku go pogonić , a potem zaprasza niekumatego kota do zabawy 8)

Link to comment
Share on other sites

jamnik każdy jest uwielbiany i celebroany)

Sajko, czyszbys celebroala sfoe talendy wyowafcze :drinking: no to strzalka- sszala snaczy sie :drinking: :drinking:

a tak powaznie- mam dwa pytania jedno dosc ekhm glupie: czytam i czytam i widze, ze sa powazne dyskusje na temat co sie komu podoba, stad moje pytanie, a raczej prosba: dajcie jakas linke ze zdjeciem wzorcowej kufy CC, bo ja widuje bardzo rozne, jaka ma w koncu byc? (nie ukrywam, ze mnie sie podobaja te ciut dluzsze, ale czego wymagac od kogos kto mial cockery i wyzly w domu.. :wink: .)

no i drugie: to ktory jest przecietnie bardziej zaczepny wobec innych psow/zwierzat: CC czy Azjata (przecietnie)?

a ktory sie z przeproszeniem bardziej slini?.. :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

kufy powinny być raczej te krótsze sz czeguły na stronie monk

jeśli chodzi o ślinienie to sprawa osobnicza a jeśli chcesz molosa musiszz pogodziść się z glucikami ;) choć sunie według mnie ślinią się mniej

a co do zaczepliwości to oczywiście sprawa wychowania i również osobnicza choć np mój na nieznane zwierzeta poluje lub chce walczyc z nimi (jak go zwał tak go zewał cel jest podony:() co nie przeszkadza mu spać z królikiem (przerośnietą miniaturą)

Link to comment
Share on other sites

no o kufach juz poczytalam, faktycznie, troche szkoda :wink: zartuje, slinienie wiem, ze molosy sie slinia, ale np nasz wyzel tez sie slinil :-? przy jedzeniu, po prostu jestem ciekawa czy cc czy azjata bardziej, ale wnosze z dlugosci kufy ze raczej cc? choc Azjaty to dopiero sa rozne :o ja narazie sobie "tylko" czytam o tych rasach, chcialabym miec takiego psa, ale nie wiem, czy kiedykolwiek sie zdecyduje, kilka ich cech mnie stopuje i nie chodzi o slinienie, raczej o dominacje wobec innych psow (obcych) troche zbyt duza nieufnosc wobec obcych ludzi jak na moje potrzeby (nikt mi nie zagwarantuje ze trafi mi sie ten najlagodniejszy z miotu) troche byt maly entuzjazm do nauki (bo ja bardzo lubie szkolenia itp zabawy) no i zdrowie, bo molosy nazbyt dlugowieczne raczej nie sa :( ale poczytac platonicznie nie zaszkodzi :wink: , wiec serdecznie dziekuje za wszelkie informacje.

Link to comment
Share on other sites

raczej o dominacje wobec innych psow (obcych) troche zbyt duza nieufnosc wobec obcych ludzi jak na moje potrzeby (nikt mi nie zagwarantuje ze trafi mi sie ten najlagodniejszy z miotu)

w tym akurat masz rację . Mnie się trafił wyjątkowy nie-dominant, aczkolwiek pożyjemy zobaczymy co z niego wyrosnie.

troche byt maly entuzjazm do nauki (bo ja bardzo lubie szkolenia itp zabawy)

tu się nie zgodze , bo nie są to moze owczarki, ale na pewno nie lenie. Dużo zależy od chęci szkolącego, o czym świadczą cc robiące IPO oraz biorące udział w agility oraz zawodach posłuszeństwa z dobrymi wynikami.

no i zdrowie, bo molosy nazbyt dlugowieczne raczej nie sa

nikt Ci nie zgawarantuje długowiecznosci zadnego psa, bo kazdy moze nagle zachorowac .

W jednym masz rację - skoro aż tyle cech Ci przeszkadza, to nie decyduj się faktycznie na molosa, bo pewnie czego innego oczekujesz od psa.

pozdrawiam i życzę sukcesów w znalezieniu właściwej rasy :D

Link to comment
Share on other sites

Klara, oczywiscie masz racje, ze wiele zalezy od uczacego, ale hmm, jakby to rzecz, z psami roznych ras mozna uzyskac rozne efekty przy takim samym nakladzie staran. jesli wiesz co mam na mysli. I tylko o tym pisalam.

jesli chodzi o dlugowiecznosc- oczywiscie, ze nikt tego nie moze zagwarantowac, ja mowie tylko o wiekszym lub mniejszym prawdopodobienstwie- wieksze jestprawdopodobienstwo, ze cocker dozyje 15 lat, nic CC. :( tylko tyle. Prawdopodobienstwo. Moj pies ma 9, spotykam doga niemieckiego w tym wieku. Dog ledwo chodzi, jest kompletnie siwy itd. Moj pies wyglada jak mlodzieniaszek, biega, skacze itd.

Zle mnie zrozumialas- nie napisalam tego w sensie "tak mi wiele przeszkadza w tych rasach" w kazdej rasie jest jakas cecha, ktora mniej mi odpowiada, staram sie byc tego swiadoma i dokonac najlepszego wyboru w stosunku do mojego temperamentu, umiejetnosci i stylu zycia, u cockerow jest wiele irytujacych dla mnie cech, ale sa zalety, ktore mi to z nawiazka "rekomprensuja", tak samo u CC czy Azjatow wiele rzeczy baardzo mi sie podoba, a staram sie wymierzyc jaki jest hmm bilans. Nie chcialam zeby to zabrzmialo jak krytyka rasy. :( nie chce tez wyjs cna jakas kalkulatorke :lol: po prostu staram sie logicznie, zdroworozsadkowo stwierdzic jaki pies jest najbardziej odpowiedni dla mnie, wsrod tych ktore mi sie podobaja ;) owczarki- masz raje, ale owczarki bywaja bardzo neurotyczne, nerwowe, nie chce psa, ktory spina sie caly na kazdy szelest lisci :-? ja jestem raczej spokojna i cenie spokoj u psa (stad temperament cockera mnie czasem powala :lol: )

Klara, czy moglabys mi przyslac jakies fotki Bizara na maila? strasznie mi sie podoba ten łeb na emblemacie ;)

Link to comment
Share on other sites

:D dzieki!! super :D

no z tym wiekiem nie chcialam wzprowadzac pesymistycznego nastroju, ale wiesz co ten wlasciciel doga mi powiedzial? bo on mowi, ze no tak, dog to tak do 10 lat, ja na to "ojeju, to strasznie krotko, to wielka szkoda, cockery znam nawet 19 (!) letnie, wiec radosc jest troche dluzsza", a on mi na to: no przy dogu krotsza, ale za to jaka wielka :lol: :D

:wink:

Link to comment
Share on other sites

KOT? o jeny!!! moja suka ich nienawidzi! nie wiem dlaczego,bo caly czas miala kontakt z kotami kuzyna...ale teraz lepiej zeby ich nie widziala. z innymi zwierzakami jest super. oprocz dalmatynczykow i nowofundlandow. mamy jeszcze amstaffke i jest swietny kontakt, ale ... nie wiedzialam ze moja corso jest straszna egoistka! wszystkie swoje zabawki poznosila do siebie i nie pozwala malej sie nimi bawic:((((( Mala dostala nowe to ta stara corso powtorzyla historie i znow jej zabrala! z kolei suka mojego przyjaciela cos w typie dobermanki oddaje malej amstaffce wszystko i cudownie ja traktuje. nie wiem co jest grane. pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

Masza, super że wszystko rozważasz tak na spokojnie. I masz całkowitą rację- molosy to psy dla prawdziwych pasjonatów, trzeba się przyzwyczaić do glutków, mokrych fafelków, kilkudziesięciu kilogramów uwalonych na stopach, zamyślonej myśli po komendzie "siad" i rozglądaniu się za sofa, coby tam pupcię zaparkować :-? . Z właścicielem doga się zgadzam całym sercem- mój jamniczek ma 15 lat i jest kochaną paróweczką, Bari pewnie tyle nie pociągnie, ale obcowanie z tak wielkim psem daję o wiele intensywniejsze odczucia. Poza tym, jamnik to typowy myśliwy, byle rodzina mu w życiu nie przeszkadzała i jest szcześliwy, a dla Bariego nie ma życia bez rodziny. Dlatego molosik zawsze już będzie pod moim dachem :lol:

Link to comment
Share on other sites

:) no ja na spokojnie rozwazam tylko te rasy, z ktorymi nie mialam do czynienia dluzej... bo jesli chodzi o cockera, to 100%, baa milion % pewnosci mam ze zawsze bedzie taki w moim domu, wiem zreszta o nich teraz dosc duzo, az szkoda byloby tego nie wykorzystac :roll: rozwazam tez np Bialego Owczarka szwajcarskiego, ale ONy ktore znam nie bardzo mnie pozytywnie nastawiaja, a to w koncu rodzina :-? ja po prostu wiem jakiego psa(jesli chodzi o zachowanie, temperament) bym chciala miec i usiluje znalezc takiego wsrod tych, ktore mi sie podobaja..Chyba, ze los po drodze obdarzy mnie jakas znajda, dla ktorej nie uda mi sie znalezc domu (juz mi sie zdarzalo, ale szczesliwie umieszczalam w dobrych rekach, innych niz moje ;)

Klara :cry: - zglaszam reklamacje- nic nie doszlo do mnie :( moze mam zle maila wpisanego w profilu? [email protected] powinno byc.

a jesli chodzi o rozmiar psa, mnie sie wlasciwie wszystkie rozmiary podobaja ;) tylko nie zawsze miniaturyzacja sprzyja urodzie...no i "gigantyzacja" tez nie...np z przeproszeniem u mastino...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...