Jump to content
Dogomania

Międzynarodowy Champion Piękności C.I.B.


Master

Recommended Posts

Proszę o wyjaśnienie czym różni się
-C.I.E. (Międzynarodowy Champion Wystawowy)
od
- C.I.B (Międzynarodowy Champion Piękności)

Jakie warunki należy spełni aby uzyskac tytuł Międzynarodowego Championa Piękności C.I.B?

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Cytat ze strony ZG ZKwP: [URL="http://zkwp.pl/zg/index.php?n=cha"]Związek Kynologiczny w Polsce[/URL]

[I][COLOR=royalblue][B][U]Tytuł MIĘDZYNARODOWY CHAMPION WYSTAWOWY[/U][/B][/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]Zarząd Główny informuje, że decyzją Komitetu Generalnego FCI od dnia 1 stycznia 2009 roku [B]dla psów ras poddawanych próbom pracy [/B](zgodnie z Nomenklaturą Ras FCI) został wprowadzony nowy tytuł - Międzynarodowy Champion Wystawowy - C.I.E.[/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]Dla otrzymania tytułu Międzynarodowego Championa Wystawowego (C.I.E.) pies spełnić musi następujące warunki:[/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]a) uzyskać 4 (cztery) wnioski CACiB w trzech krajach od trzech różnych sędziów; liczba konkurentów nie ma znaczenia [/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]b) pomiędzy pierwszym a ostatnim wnioskiem CACiB musi upłynąć przynajmniej jeden rok i jeden dzień, na przykład od 1 stycznia 2009 do 1 stycznia 2010. [/COLOR][/I]

[I][COLOR=royalblue][B]Wniosek [/B][B]o przyznanie tytułu C.I.E. musi być skierowany do Sekretariatu FCI na piśmie za pośrednictwem Zarządu Głównego ZKwP.[/B][/COLOR][/I]

[I][COLOR=royalblue]Przepisy FCI, odnoszące się do tytułu Międzynarodowego Championa, będą odpowiednio zmienione i rozesłane w późniejszym terminie. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]Dla ras foksterier krótkowłosy (12) i szorstkowłosy (169), Airedale terier (7) (patrz pismo okólne nr 33/1998 z datą 25.02.1998), parson russel terier (339) i jack russel terier (345) (patrz pismo okólne 66/2004 z datą 22.11.2004) mają zastosowanie poniższe zasady:[/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]1. Tytuł Międzynarodowego Championa Piękności (C.I.B.) może być przyznany po uzyskaniu 2 lub 4 wniosków CACiB, w zależności od decyzji organizacji krajowej.[/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]2. Tytuł Międzynarodowego Championa Wystawowego może być przyznany jedynie po uzyskaniu 4 wniosków CACiB [/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]FCI zobowiązuje wszystkie kraje członkowskie i partnerów kontraktowych do używania we wszystkich dokumentach następujących skrótów tytułów:[/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]C.I.B. (Miedzynarodowy Champion Piękności)[/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]C.I.T. (Międzynarodowy Champion Pracy)[/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]C.I.E. (Międzynarodowy Champion Wystawowy)[/COLOR][/I]

[COLOR=royalblue][COLOR=black]C.I.B. - dla psów podlegającym próbom pracy: 2 CACIBy z dwóch różnych krajów, od dwóch różnych sędziów (odstęp 1 rok + 1 dzień) + np. dla gr. 1-szej IPO, nie wiem jak w innych rasach.[/COLOR]

[/COLOR][COLOR=black]C.I.E. - dla psów podlegającym próbom pracy: 4 CACIBy z 3-ch różnych krajów, od 3-ch różnych sędziów[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie czy ktoś wie, czy nowy tytuł uprawnia do opłacania psa na wystawie w cenie "interchampiona" (o ile oczywiscie jest taka opcja) ?
Nie wiem jak wczesniej był egzekwowany interchampon pracy... :roll:

Ostatnio sie zastanawialiśmy nad tym podczas wystawy i mam nadzieje, ze tak bedzię bo rasy myśliwskie są jednak pokrzywdzone :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...