Jump to content
Dogomania

Maści chihuahua


chihua_miki

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Na mojej stronie w dziale "zywienie" znajdziesz tabelke wagi szczeniat.

[url]http://chihauhau.republika.pl/waga.html[/url]

Wyglada na to, ze Twoj psiak miesci sie w normie.
(W przeciwienstwie do mojego grubasa :-) )

Co do zgryzu, to wiele moze sie zmienic (na lepsze albo na gorsze) w czasie zabkowania.

Czy to od Ciebie dostalam maila jakis czas temu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zebrrra']Tak ode mnie! :D
To mnie pocieszyłaś! Dzięki! Tak chciałabym ją wystawić! A Twój ile waży?[/quote]

Prawie 2 razy tyle! A jest raptem miesiac starszy...
Jak go przywiozlam byl strasznie kluchowata klucha, teraz ladnie szczupleje, ale wciaz jeszcze jest poza tabela :-(
Juz wiem, ze nie bedzie z tych najmniejszych cziłałek, ale mam nadzieje, ze w koncu zmiesci sie w limicie masy...

Link to comment
Share on other sites

kayla no co Ty, nie przejmuj się! mój był na początku taką kruszynką! kiedy miał trzy miesiące ważył 600 gram, a teraz ma 10 miesięcy i waży 2400...mały obżartuch, gdyby nie dbająca pańcia mógłby jeść, jeść i jeść...

Link to comment
Share on other sites

Ale za to zmieniłam emblemat i to jest zdjęcie mojej Bajki. Obejrzyjcie i powiedzcie, co myślicie! Ząbki masujemy, choć nie wiem czy tak jak trzeba. Na pewno trzeba masować żuchwę? Nie cofnie się jeszce bardziej od tego? Ja robię tak: wsadzam jej kciuk pod język i lekko pociągam do siebie, równocześnie masując pozostałymi palcami ząbki zuchwy i dół szczęki. Oczywiście pociagam żuchwę, nie język! :) Może tak być?

Link to comment
Share on other sites

Zebrrra z tymi ząbkami to bywa różnie, nie wiem, czy to ma sens męczyć psinkę, sprawa się wyjaśni, gdy pozbędzie się mleczaków... z pewnością pojawią się problemy z górnymi kłami, które trzeba będzie usunąć pod narkozą i to zaraz po wyjściu tych "nowych", żeby nie porobiły się jakieś szparki i w ogóle. niestety cziłki tak właśnie mają... :-?

Link to comment
Share on other sites

...sama zobaczysz, kiedy piesek będzie miał dwie pary kiełków i kiedy stare nie będą sie ruszać, a tak przeważnie jest, wtedy do weta. Co do zgryzu poczekaj, czasem po wymianie wszystko jest ok.
Twoje zdjęcie jest mało widoczne dla moich oczątek :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dawno nikt nic nie pisał więc postanowiłam się odezwać pierwsza. Mam pytanie ( ale ja mam dużo zawsze tych pytań) : czy pyszczek chi, musi być ustawiony pod kątem prostym w stosunku do czoła czy może być troszkę pochylony w dół?
Poza tym Bajka skończyła 3 miesiące i waży 97 gram w szelkach!
Ciekwe jaka duża urośnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=1921"]Zebrrra[/URL]
U chihuahua trzeba czesto usowac mleczne zabki, ale dopiero jak te drugie sie pokaza i beda podwojne. Tak ze obserwuj pozniej ( okolo 4-6 miesicy), moga miec podwujne i inne zabki.
Dobrze jak piesek ma cos do gryzienia.
Dolna szczeka tez czesto rosnie pozniej, ale to roznie bywa.
Chi ma miec wyrazisty stop i kat prorty miedzy kufa a czolem , ale u niekotrych to sie wyrabia troche pozniej

Link to comment
Share on other sites

To ona tak wazy jak moj york.Mysle , ze jako dorosla to bedzie miala 1600

[quote name='Zebrrra']Dawno nikt nic nie pisał więc postanowiłam się odezwać pierwsza. Mam pytanie ( ale ja mam dużo zawsze tych pytań) : czy pyszczek chi, musi być ustawiony pod kątem prostym w stosunku do czoła czy może być troszkę pochylony w dół?
Poza tym Bajka skończyła 3 miesiące i waży 97 gram w szelkach!
Ciekwe jaka duża urośnie.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Barbara , czy spotkałaś sie z tym u czi, ze w fazie rozwoju i wymiany zębow u czi z krótkimi pyszczkami, czasami robi sie przodozgryz , czy tylozgryz a pozniej jak zuchwa dorasta wszystko wraca do normy??Tak czytałm na francuskim forum, ze jest to przypadłosc i cena za krotką mordke, za slodycz pieska

[quote name='Barbara_St'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=1921"]Zebrrra[/URL]
U chihuahua trzeba czesto usowac mleczne zabki, ale dopiero jak te drugie sie pokaza i beda podwojne. Tak ze obserwuj pozniej ( okolo 4-6 miesicy), moga miec podwujne i inne zabki.
Dobrze jak piesek ma cos do gryzienia.
Dolna szczeka tez czesto rosnie pozniej, ale to roznie bywa.
Chi ma miec wyrazisty stop i kat prorty miedzy kufa a czolem , ale u niekotrych to sie wyrabia troche pozniej[/quote]

Ba

Link to comment
Share on other sites

Pamietacie jeszcze jak Paco wymieniał zęby?
ja byłam pezrażaona bo nagle z pięknego nożycowego zgryzu zrobił sie jakiś totalny koszmar heheh
wyglądało jak tyłozgryz i krzywe zęby
nic nie robiłam, nie masowałam itd, penego dnia zeby zrobiły sie "równe" nie nożycowy tylko no właśnie równe górne i dolne :crazyeye:
po pełnej wymianie tak samo nagle zrobiły się znów ładne nożyce
i ząbki poprostowały:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...