Jump to content
Dogomania

Nagminne wypadanie sierści u ratlerka...


jussi0412

Recommended Posts

Witam;) Niepokoję się bardzo o mojego 3-letniego pinczerka... Ostatnio bardzo mu wypada sierść. Wszędzie w domu są jego małe czarne włoski. Wiem, że jest lato i w ogóle, ale przez ostatnie lata nie mieliśmy takiego problemu. Dzisiaj wykąpałam go, a potem przeczesałam, mając nadzieję, że ta sierść niepotrzebna wyleci... Ale nic z tego. Gdzie bym nie chwyciła, to sierść wychodzi "garściami"...:-( Dodam jeszcze, że z obu stron pod uszami ma siwe włosy... [a przecież nie jest jeszcze taki stary] Nie wiem czy powinnam się tym martwić i pójść do weta... A może to ma związek z dietą?

PS. Nie zauważyłam u pieska zmiany samopoczucia. Jest jak zwykle wesoły i energiczny.

Pozdrawiam.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mam podobny problem z terierem bostońskim. Jego śierść jest wszędzie! W ogromnych ilościach ale co ciekawe on sam wygląda ok! Nie ma wypadania plackami czy zmian skórnych. Weterynarz dawał mu witaminy wzbogacane elementami na zachamowanie wypadania sierści ale bez żadnego efektu. Sporo kasy ale na darmo. Może ktoś wie co podawać lub jak pielęgnować. Czesany jest regularnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...