Jump to content
Dogomania

nasz pierwszy szczeniak


Recommended Posts

czesc,

najparwdopodobniej w sobote wprowadzi sie do nas 9 tygodniowy jack russell terrier. to nasz pierwszy szczeniak wiec jestesmy troche niepewni i mamy kilka (a wlasciwie jedno) pytanie.

generalnie duzo czytalismy o jrt i jestesmy gotowi. nasze pytanie to czy wystarczy dla szczeniaczka sucha karma czy powinien dostawac tez cos innego? (z puszki, kosc?) i ile razy dziennie powinien na poczatku jesc?

aha no i jeszcze witaminy... powinien dostawac jakies witaminy?


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam jrt , ma 8 miesięcy.
Jeżeli będziesz karmić pełnoporcjową , dobrą suchą karmą to nie musisz podawać nic innego.Oczywiście, możesz , ale nie ma takiej potrzeby.Dobra sucha karma w zupełności wystarczy.Polecam: Hill's , Happy Dog , Nutra, Acana , Brit , Bosch ,Josera. Karmiąc suchą karmą nie musisz podawać witamin.
Pozdrawiamy
Ania z Mią

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

witam
mój jack ma 3,5 miesiąca i karmię go tylko suchą karmą - jest w świetnej kondycji. zamierzam jednak nieco urozmaicić dietę o gotowane mięso z dodatkiem warzyw i ryżu. zastanawia mnie tylko jedna rzecz - mój pies cały czas jest głodny...dostaje ilości zalecane na opakowaniu i potwierdzone na wizycie u lekarza.czy to normalne takie łakomstwo? dodam, że suczka jest oczywiście mega aktywna:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betson']witam
mój jack ma 3,5 miesiąca i karmię go tylko suchą karmą - jest w świetnej kondycji. zamierzam jednak nieco urozmaicić dietę o gotowane mięso z dodatkiem warzyw i ryżu. zastanawia mnie tylko jedna rzecz - mój pies cały czas jest głodny...dostaje ilości zalecane na opakowaniu i potwierdzone na wizycie u lekarza.czy to normalne takie łakomstwo? dodam, że suczka jest oczywiście mega aktywna:diabloti:[/QUOTE]

łakomstwo szczególnie w tym wieku jest całkiem normalne ;)

Link to comment
Share on other sites

no to dobrze, bo już myślałam że mój pies ma jakiegoś tajemniczego, mega tasiemca:-) rozumiem, że z wiekiem jej to przejdzie i nie będę musiała się martwić, że udławi się jedzeniem które zamiast normalnie konsumować po prostu połyka w trzy sekundy?:-)te psy są po prostu mistrzami świata:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betson']no to dobrze, bo już myślałam że mój pies ma jakiegoś tajemniczego, mega tasiemca:-) rozumiem, że z wiekiem jej to przejdzie i nie będę musiała się martwić, że udławi się jedzeniem które zamiast normalnie konsumować po prostu połyka w trzy sekundy?:-)te psy są po prostu mistrzami świata:-)[/QUOTE]

mój z łakomczucha zrobił się niejadkiem : P ale teraz znowu jest łakomczuchem- wszystkiego da się nauczyć :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

no zobaczymy:-)
a mam jeszcze chytry plan zmienić jej karmę. na razie je Royal Canin i bardzo lubi, ale ostatnio na spacerze spotkałam dziewczynę, która też ma jacka, tylko starszego i poleciła mi karmę Orijen. czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą karmą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betson']no zobaczymy:-)
a mam jeszcze chytry plan zmienić jej karmę. na razie je Royal Canin i bardzo lubi, ale ostatnio na spacerze spotkałam dziewczynę, która też ma jacka, tylko starszego i poleciła mi karmę Orijen. czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą karmą?[/QUOTE]

ja mam bardzo pozytywne ;) małe, zgrabne kupki, daje się jej mniej niż royala- ma dużo białka i mało wypełniaczy, jest raczej dla psów aktywnych niz kanapowców. ale miałam tylko jeden 2,5kg worek- słyszałam że nie powinno się tą karmą karmić na dłuższą metę, ale nie dowiedziałam się dlaczego:roll:
jest na prawdę wiele karm o fajnym składzie- ważne żeby na pierwszym miejscu nie było wypełniacza, np. pszenicy, kukurydzy ryżu, ani mączek(nawet tych mięsnych), dobrze też żeby miały kwasy omega 3 i 6

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betson']dzięki za info:-) a jaką karmę być jeszcze poleciła?[/QUOTE]

na pewno acana jest chwalona i lubiana;) ja najczęściej kupuję zwykłego brita- ale dla szczeniaka raczej wolałabym lepszą karmę, chociazby acanę czy brita care- ten drugi mielismy i mój pies strasznie dużo sie po nim załatwiał:roll: ale skład ma fajny.
Poszukaj, poczytaj składy- najlepiej samemu poszukać;)

Link to comment
Share on other sites

no chyba rzeczywiście poszukam informacji, poczytam i postaram się coś wybrać dla mojej Afery:diabloti:
korzystając z okazji chciałam zapytać, czy to normalne, że pies strasznie dużo sika? zauważyłam, że często chce jej się pić i nie wiem czy powinnam się zacząć martwić...potrafi nawet po przyjściu ze spaceru po kilku minutach nalać taką kałużę, że zastanawiam się jak tam mały piesek może mieć tak pojemny pęcherz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betson']no chyba rzeczywiście poszukam informacji, poczytam i postaram się coś wybrać dla mojej Afery:diabloti:
korzystając z okazji chciałam zapytać, czy to normalne, że pies strasznie dużo sika? zauważyłam, że często chce jej się pić i nie wiem czy powinnam się zacząć martwić...potrafi nawet po przyjściu ze spaceru po kilku minutach nalać taką kałużę, że zastanawiam się jak tam mały piesek może mieć tak pojemny pęcherz...[/QUOTE]

jeżeli zaraz po przyjściu ze spaceru bez ówczesnego picia sika to chyba coś może być na rzeczy, ale niech się inni wypowiedzą bo doświadczenia z tak małym psem nie mam;) Grama wzięłam jak już był nauczony załatwiania się na dworze

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam na forum, jestem tu nowa a przyczyną dołączenia do Was jest nieznośna Ginger... z tego co już czytałam jest całkiem w normie czyli gryzie co popadnie i ma małe ADHD :)...
Tak się zastanawiam nad tym co powyżej napisaliście , i nie wiem już sama czy dobrze moją Ginger karmię... choć funkcjonuje bardzo dobrze... ma 2 razy dziennie suchą Acanę do tego raz dziennie kurczak z ryżem i warzywami oraz raz Grand Carno konserwę. Sunia ma 2,5 miesiąca i dostaje 5 niewielkich posiłków dziennie. Jest po kontroli u weta i wagę ma w pożądku.... ale? może być?? mogę przy tym zostać czy przeżucić się tylko na suchą???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MojaGinger']Witam na forum, jestem tu nowa a przyczyną dołączenia do Was jest nieznośna Ginger... z tego co już czytałam jest całkiem w normie czyli gryzie co popadnie i ma małe ADHD :)...
Tak się zastanawiam nad tym co powyżej napisaliście , i nie wiem już sama czy dobrze moją Ginger karmię... choć funkcjonuje bardzo dobrze... ma 2 razy dziennie suchą Acanę do tego raz dziennie kurczak z ryżem i warzywami oraz raz Grand Carno konserwę. Sunia ma 2,5 miesiąca i dostaje 5 niewielkich posiłków dziennie. Jest po kontroli u weta i wagę ma w pożądku.... ale? może być?? mogę przy tym zostać czy przeżucić się tylko na suchą???[/QUOTE]
jak dla mnie to za dużo tego ;) albo suche+ gotowane, albo suche+ puszki, i skłaniałabym się ku temu drugiemu rozwiązaniu bo lepiej zbilansowane, co przy szczeniaku jest bardzo ważne

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...