Jump to content
Dogomania

dieta dla psa z nowotworem prostaty


Wiwi

Recommended Posts

Witam!

Mam duży problem z dobraniem diety dla mojego psa. Pluto ma 13 lat i ma najprawdopodobniej nowotwór prostaty. Był kastrowany rok temu i w sumie od tego czasu zaczęły się nasze problemy...
W związku z tym, że ma nowotwór są problemy z wypróżnianiem się. do tej pory jadł Royala Hepatic, bo w międzyczasie miał problemy wątrobą, którą na szczęście udało się wyprowadzić na prostą. Ale psiak nie chce już zupełnie jeść tej karmy, a poza tym ma problemy z wypróżnieniem się po niej, jest co prawda lepiej jak mu ją namoczę i dodam trochę oleju, ale dalej to nie jest to...
zastanawiam się czy jest jakaś karma dla psów z nowotworem, czy raczej przerzucić się na gotowane...

czy ktoś ma podobne problemy, a może ma jakieś wskazówki jak można ulżyć przyjacielowi, gdy ma problem z wypróżnieniem się?

aha mo,że nie w temacie, ale co tam ;)
czy wie ktoś może jaka jest przeżywalność psów po usunięciu prostaty?
z tego co wiem, to u ludzi na etapie na jakim jest mój psiak, raczej mała:-(
i gdzie są przeprowadzane takie zabiegi...

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem jak Ci pomoc, ale jak mój pies ma problemy z wypróżnieniem to daje mu przed jedzeniem siemię lniane, taki kisiel, ale z całych ziarenek, nie mielonych, to daje "poślizg" i osłania trochę jelita itd. Mój pies był kastrowany bo miał powiększoną prostatę, nawet cysty mu się porobiły, ale teraz na szczęście jest OKAY, a moj psiak jest młody ma dopiero 4 lata :)

Link to comment
Share on other sites

nie chcę psuć Twojego spokoju, ale uważaj proszę na tę prostatę w dalszym ciągu...profilaktycznie najlepiej rób usg raz na jakiś czas, lepiej dmuchać na zimne niż później tak jak ja żałować...
mój miał powiększoną prostatę, nie była jakaś masakrycznie wielka, były też cysty, a po kastracji się zaczęło, tyle że mój szkrab miał 12 lat jak był kastrowany, więc może tak miało być...nie wiem, ale wolę napisać, abyś na wszelki wypadek uważała...

pzdr i dziekuję za wskazówki!

Link to comment
Share on other sites

No chyba będziemy musieli się zbadać, bo minął już rok od kastracji...chociaż na razie żadnych problemów nie widzę, zniknęły nasze wszystkie problemy z wypróżnianiem i częste sikanie...
Ale masz racje trzeba profilaktycznie sprawdzić i chyba nawet zrobię to jutro...

Link to comment
Share on other sites

czy ktoś ma może jeszcze jakieś wskazówki dotyczące żywienia?
dzisiaj ugotowałam Plutkowi mięso mielone z marchęwką i ryżem+olej+siemię, wcinał, aż miło było patrzeć :)
zobaczymy jak będzie po trawieniu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...