Jump to content
Dogomania

Witam wszystkich właścicieli i miłośników Petitków..


Recommended Posts

[FONT=Calibri][SIZE=3]Witam wszystkich właścicieli i miłośników Petitków.. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Z pomocą Leni i naszego podopiecznego Pascala, przez ostatnie kilka tygodni, w wolnych chwilach przygotowywałem stronę o…. ktoś zgadnie? ;) … tak, tak, o PBGV. Nie było łatwo, bo czasu mało, a pracy sporo, ale coś się udało stworzyć. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Strona nie ma konkurować z stronami hodowców, ani ogólnymi serwisami o psiakach. Chciałbym, aby każdy miłośnik, właściciel lub fan rasy, mógł poczytać, pooglądać i dowiedzieć się czegoś o tej rasie. Chciałbym aby osoby które dopiero rozważają posiadanie tej rasy, dowiedziały się na co się porywają i co je czeka, bo ostatnie czego chcemy to Petit do adopcji. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Ponieważ nie wiem na ile sił starczy, aby tworzyć nowe wpisy i nowe treści na stronę, a wiem ze mamy na forum i wśród przyjaciół PBGV, wiele osób, które mają dużą i ciekawą wiedzę o tej rasie, to chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych do współtworzenia strony. Jeśli chcecie: opublikować jakiś wpis, polecić film, wrzucić zdjęcia lub uzupełnić informacje stronie to zapraszam do kontaktu na mailu petity (@) petity.pl [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Zapraszam do czytania, oglądanie i współtworzenia i co najważniejsze odwiedzenia:[/SIZE][/FONT]
[URL="http://www.petity.pl/"][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#800080]www.petity.pl[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się .że znowu ktoś pokochał petita i tworzy stronę o tej rasie.
Ja np. wraz z moim mężem w roli tlumacza przekopuję tysiące stron,setki ton literatury światowej.Analizujemy rodowody etc.
Dlarego muszę skrytykować kompendium o rasie z nowej strony o petitach.
To wybitnie inteligentna rasa o niewyobrażalnych możliwościach twórczych.Bardzo karna,jeśli od pierwszych dni coś się od nich wymaga.
Gdyby było inaczej rasa ta by nie przetrwała do czasow nam współczesnych.
Odnośnie "wycia" to znam osobiście myśliwych którzy z petitami rozmawiają w lesie podczas polowania.
Kochani nowi posiadacze petitków Wy też ich mowę pokochacie.
Właścicielka ze stronki [URL="http://www.pbgv.pl"]www.pbgv.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dagger']Cieszę się .że znowu ktoś pokochał petita i tworzy stronę o tej rasie.
Ja np. wraz z moim mężem w roli tlumacza przekopuję tysiące stron,setki ton literatury światowej.Analizujemy rodowody etc.
Dlarego muszę skrytykować kompendium o rasie z nowej strony o petitach.
To wybitnie inteligentna rasa o niewyobrażalnych możliwościach twórczych.Bardzo karna,jeśli od pierwszych dni coś się od nich wymaga.
Gdyby było inaczej rasa ta by nie przetrwała do czasow nam współczesnych.
Odnośnie "wycia" to znam osobiście myśliwych którzy z petitami rozmawiają w lesie podczas polowania.
Kochani nowi posiadacze petitków Wy też ich mowę pokochacie.
Właścicielka ze stronki [URL="http://www.pbgv.pl"]www.pbgv.pl[/URL][/quote]

Nie wszyscy właściciele petitów polują........ W bloku - te psy nie należą do cichych. Mój petit jest głośniejszy np. od beagla sąsiadów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dagger']Dlarego muszę skrytykować kompendium o rasie z nowej strony o petitach.
To wybitnie inteligentna rasa o niewyobrażalnych możliwościach twórczych.Bardzo karna,jeśli od pierwszych dni coś się od nich wymaga.
Gdyby było inaczej rasa ta by nie przetrwała do czasow nam współczesnych.
Odnośnie "wycia" to znam osobiście myśliwych którzy z petitami rozmawiają w lesie podczas polowania.[/quote]


[COLOR=black][FONT=Verdana]Witam i bardzo dziękuje za krytykę. Na pewno uzupełnię ten wpis, niekoniecznie jednak kasując to co już jest, ale uzupełniając o wyjaśnienie. Przyznam szczerze, że dla mnie celem tego kompendium było wywołanie zastanowienia u przyszłego, potencjalnego właściciela. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Mieszkamy w Warszawie i wielokrotnie spotykamy ludzi, którzy mają potężne problemy ze swoimi podopiecznymi, ponieważ wybierając rasę, nikt im nie powiedział jaka ona naprawdę jest. Wystarczy zerknąć na strony schronisk w mazowieckim (zresztą w całym kraju), żeby zobaczyć co dzieje się z psem, który jest trudny, nieposłuszny i spełnia „oczekiwań” właścicieli. To przykre, bo w 99,9% to nie wina psa. Niestety większość właścicieli, nie ma ani czasu, ani ochoty ani samozaparcia, żeby nauczyć swojego psiaka tego co pies powinien umieć (i nie chodzi mi o podawanie łapy ;) )[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Zgadzam się, że Petity są karne, ale wymaga to dużo, dużo pracy. Pascal jest bardziej usłuchany niż większość owczarków, retriwerów itp. Ras które obiegowo uznawane są za łatwe do trenowania. Ale żeby dojść do tego ćwiczyliśmy z nim prawie codziennie przez 8 miesięcy od małego szczeniaczka. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Co do wycia, to doświadczaliśmy tego jak był szczeniakiem, teraz w doku raczej rzadko zdarza się ze wydaje z siebie jakiś skowyt czy szczek. Za to goniąc za innymi zwierzakami, dokładnie jak napisała PANGEA, zaczyna szczekać w niebogłosy ;) Co jest niesamowicie śmieszne, bo to prawie tak jakby gonił królika i wykonywał pracę do jakiej został stworzony. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeszcze raz dziękuje za uwagi. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że powstała nowa stronka "Peticiarzy". Poprzednią prowadził Andrzej P. i mozna było znaleźć wiele cennych informacji o reproduktorach, sukach hodowlanych, wynikach wystaw. LEX, może podjąłbyś się takiego wyzwania:roll:
Co do komentarzy dot. petitów... wydaje mi się, że każdy przyszły właściciel psa, obojętnie jakiej rasy jest miłosnikiem, powinien dobrze zastanowić się nad kupnem szczeniaka danej rasy. Piszesz, że w Waszym przypadku nauka Pascala trwała 8 m-cy, i uwierz mi, że sporo czasu jeszcze potrwa. Petity jak i Grandy są wielkimi indywidualistami, są uparte, ciekawe świata i wszystkich stworzeń. Są bardzo sprytne, inteligentne i kochają wolność. Piszecie, że Wasze Petity wyją w domu, są głośne. dziwi mnie to trochę bo mój Baronek nigdy nie wył w domu, chyba, że usłyszł ulubiony dzwonek w telefonie, wtedy dawał cudowny koncert... Ganiając z innymi psami też pięknie głosił. W domu był zawsze bardzo posłuszny, mogłam wykonywać wszystkie zabiegi pielęgnacyjne przy nim a on znosił to z anielskim spokojem, wizyty u weterynarza również przebiegały bez przytrzymywania lub nerwów. Natomiast wystarczyło wyjść na łąkę, w pole by mój Petit nagle tracił słuch... Uwielbiał skakać w zbożu, tak, że uszyska fruwały w powietrzu, przychodził wtedy, gdy uznał, że już czas. Tego jedynego nie dało się go nauczyć. Poza tym był Aniołem. Wiem, że taki się już nie powtórzy...
Niestety pies jest jak dziecko, wychowanie to podstawa, szczeniak sam nie wyrośnie na spokojnego i grzecznego psa, trzeba mu pokazać gdzie jest jego miejsce i co mu wolno. Od 16 m-cy mam podhalana i decydując się na tą rasę byłam świadoma, że mają trudny charakter. Dziś mam kochanego podhalana, który chodzi za mną jak cień, nie muszę wydawać komend tylko rozmawiam z nim spokojnie, bo od szczeniaka do dziś trwa okres wychowywania. Dlatego, kochani właściciele Petitków, mimo ślicznych, łamiacych serca spojrzeń maleństwa, długaśnych ucholi, ciagnących sie po ziemi, niezdarnych łapek... nie wolno zapominać o wychowaniu i ustaleniu reguł i hierarchii. Petitki to naprawdę cudowne psy!

Link to comment
Share on other sites

No i właśnie Grandziara napisała dokładnie to co przyświecało mi tworząc tą stronę, czyli Petity to wspaniałe psy, trzeba im po prostu poświęcić czas, serce i dużo pracy. Wtedy pies odwdzięczy się z nawiązką.

Co do wyzwania, to bardzo chętnie spróbuje je podjąć. Z moich dosyć szerokich doświadczeń z tworzeniem stron internetowych wynika jednak, że to w społeczności siła. Dlatego serdecznie zachęcam do przesyłania informacji i sugestii co do zawartości strony do mnie na adres mailowy petity(@)petity.pl. Szczególnie zachęcam hodowców.

Sam rzadko mam czas i sposobność to uczestniczenia np. wystawach, dlatego bardzo chętnie zamieszczę wyniki, zdjęcia i wszelkie informacje, jeśli ktoś będzie tak miły i się podzieli. To samo dotyczy reproduktorów.

Ale zachęcam tez właścicieli, do współtworzenia galerii i przesyłania własnych pomysłów na wpisy na stronie. Już sama treść tego forum świadczy, że macie przezabawne historie i doświadczenia z Waszymi petitkami.

Spróbuje też skontaktować się bezpośrednio z hodowcami i zachęcić ich do dzielenia się informacjami.

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...