Jump to content
Dogomania

Pomocy krosta!!!!!!!


tysia

Recommended Posts

Witam
Mam grzywke od dwoch tygodni.Jest to odmiana hairy hairless.Mieszkamy w Anglii.Jestem nowicjuszka w hodowli tej rasy.Prosze o pamoc!!!Od wczoraj zauwazylam na kolanie mojego grzywka dosyc duza kroste.Czy to cos powaznego??Czy mam isc do weta?Mam zdjecia ale nie wiem jak wkleic:oops:

POMOCY!! PROSZE!!:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Witaj!
Ja również jestm nowicjuszką jesli chodzi o grzywki, ale miałam podobny problem. Myslę, że na tym etapie nie ma się co martwić, jeśli krostka jest podobna do tzw. "pryszcza" może to być związane ze zmiana karmy, albo piesek za długo siedział na słoneczku.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za pomoc:) Pewnie panikuje :) A moge spytac w jakim szamponie kapiesz swojego pieska bo slyszalam ze johnson&johnson jest dobry i martwie sie ze moze od niego ma ta krostke choc byl kapany w piatek.Karme tez mial zmieniona a i po podworku lubi biegac.Martwie sie tez bo ssie swoja noge wlasnie na kolanku ale wydaje mi sie ze to choroba sieroca:) i podejrzewam ze od tego ssania mogl dostac krostke.

Link to comment
Share on other sites

krosty, pryszcze, wągry, zaskórniaki to taki gratis do kazdego nagiego grzywacza :diabloti:

wieksze przyszcze mozna dezynfekowac po wycisnieciu a inne po prostu trzeba regularnie tępić... wet tu nie pomoze ;)

niemniej jak o każda skórę, o skórę grzywka nalezy dbac szczegolnie, wiec kapiele raz w tygodniu są wskazane
miedzyczasie mozna skórkę przecierac chusteczkami dla niemowląt, tonikami ludzkimi (do twarzy) itp.
a na slonce krem z filtrem UV

Link to comment
Share on other sites

Ja kąpie swoją grzywkę w szamponie dla piesków z długa sierścią wraz z odżywką (teraz nie pamietam nazwy), do tego dodaję parę kropel citrokapki (to taki wyciąg z grejfruta działa antybakteryjnie). Po kąpieli smaruje go kremem NIVEA, oliwkę odradzam bo moga powstac wągry. I podobnie jak ktoś pisał powyżej, moj grzywacz kąpany jest raz w tygodniu, a czasem nawet dwa razy (zalezy od pogody). Warto od poczatku przyzwyczajać go do suszarki...
A jeszcze co do tej krostki to, mojemu wyskakiwały jak podgalałam go zwykła maszynką, teraz kupiłam elektryczną dla piesków i nie mam problemu:)

A to mój Lucjan:)
[url]http://photos.nasza-klasa.pl/4250124/74/main/6382e6e459.jpeg[/url]

Tysiu może tez pochwalisz się swoja grzywką... czekam na jakieś zdjecie:)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Chetnie bym wstawila jego zdjecie ale nie wiem jak to zrobic:placz: Ale wstyd:oops: Aniu a czym smarujesz swojego grzywka od slonca? co myslisz o sprayu przeciw slonecznym firmy garnier dla dzieci.Z tego co czytalam jest tez nawilzajacy.Moj grzywek jeszcze nie przywykl do kapieli wiec jest wesolo:diabloti: Masz naprawde pieknego pieska!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:) myślę, że wszystkie kermy z filtrami dla dzieci są odpowiednie... także Garnier może być :)
a zdjęcie możesz wstawić poprostu KOPIUJ i WKLEJ lub klikasz na tą ikonkę z takimi jakby górkami (żółta) na pasku narzędzi i tam wstawiasz linka strony, na której znajduje się zdjecie Twojego psiaczka...

W innym poście pytałaś o pazurki, zobacz jak obcina je weterynarz jeśli nigdy tego nie robiłas, a potem spróbuj sama bo to nic trudnego, zawsze parę groszy zostanie Ci w kieszeni, a pies nie bedzie musiał się stresować wizytą u weta.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To zaraz lece kupic mojemu urwisowi kremik :p A co do pazurkow to on ma czarne i nie widze rdzenia dlatego mam obawy. Obcinalam juz pazurki ale mojej fretce ale u niej widac rdzen i sie nie boje ze zrobie jej krzywde.
Narazie mam w avatarku zdjecie Chocusia.Jeszcze go nie golilam dlatego jest taki zarsniety:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

witam moja sunia ma tez ten problem tylko ze zaczelo sie od jednej teraz problem jest na tyle ze ma ich mnustwo i z momentem jak jej sie zasusza fajnie strupki ktore po nich zostaja to problem powtaje na nowo :( w wlosach na karku ma ich tyle ze szok zmienialam jej juz tyle razy szampony ze masakra jezeli macie jakies rady na moj problem to bardzo prosze pomozcie:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...