Jump to content
Dogomania

Aportowanie


KM_

Recommended Posts

No właśnie. Dziwne, że do tej pory jeszcze nie pojawił się taki temat ;)
Zatem: posiadam psa bez aportu wrodzonego, ale z nim chcę zacząć frisbee. Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że najpierw muszę go odpowiednio zmotywować m.in. przeciąganiem (i z tym nie będzie problemu ;)), ale kiedy rzucę mu pierwszego rollera, jestem w stu procentach pewna, że zwierz do mnie nie wróci :mad: Położy się z talerzem tam, gdzie go złapie i obawiam się, że uciekanie w drugą stronę może nic nie dać w jego przypadku :watpliwy:
Nie wierzę, że nikt nie ma/nie miał takiego problemu i chcę się dowiedzieć, jak sobie z tym radzić :razz:?

Link to comment
Share on other sites

To należałoby zadbać, by pies nie miał możliwości i chęci się położyć. Przy samym motywowaniu przeciąganiem się dyskiem pies powinien go wtykać nam w ręce. Oprócz tego, skoro mamy problem z tym, że pies nie wraca i kładzie się gdzieś... ja bym to rozwiązała skróceniem dystansu rzutu i liną. Rzucamy bliziutko i jak pies tylko złapię przyciągamy jego uwagę, w ostateczności podciągamy go lekko liną. Ćwiczymy zwiększając odległość rzutu.
Taki sposób wydaje [u]mi[/u] się skuteczny(podkreślam, że mi, bo specjalistą nie jestem, tylko samoukiem :oops:). Sama tak właśnie robiłam z psem, przy czym lina służyła nam tylko jako ewentualne zabezpieczenie - nie musiałam jej używać.
Powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...