Jump to content
Dogomania

kiedy zmiana włosa?


I*love*shih*tzu

Recommended Posts

[quote name='I*love*shih*tzu']Hey.Mój 4 miesięczny pies shih ma dalej włosy szczeniaka (puszek) widze już gdy odgarne włosy ze wychodzą jej te jak u doroslego ale czekam juz chyba z 1,5 m. i dalej to samo.Prosze powiedzcie mi kiedy już jej to zejdzie? :-([/quote]

Z tego co pamiętam co mówiła mi kiedyś Renia, shih tzu zmienia włos ze szczenięcego w dorosły w wieku 2 lat.

A puszek o którym mówisz to podszerstek

Link to comment
Share on other sites

:diabloti:Malenka cos poknociłaś :diabloti:.. moj pies skonczył wymiane włosa w wieku 2 lat :cool3: długo to trwało i u mnie nie sprawdziły się "opowieści" ze wymiana trwa albo niepostrzezenie albo 3 tygodnie :evil_lol:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/87323.html"]I*love*shih*tzu[/URL] najlepiej spytaj hodowcy swojego pieska :cool3:powinien mieć najlepsze informacje.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Powiedzcie mi jak to jest z ta wymiana wlosa bo niewiele sie dowiedzialam....
Moj wchodzi teraz w 10 miesiac i strasznie zaczely wypadac mu wlosy oraz koltunia mu sie strasznie:( rozczesze mu rano a wieczorem juz gdzies nastepny koltun:mad:

Link to comment
Share on other sites

Roxy , kołtunki to i owszem :diabloti: na sniadanie , obiad i kolacje:evil_lol: ale wypadanie nie jest normalne , to nie jest pies któremu linieje sierśc i wypadanie jest na pewno oznaką jakiejś nieprawidłowości . Shih Tzu wypadaja jedynie martwe włosy i to w niewielkiej ilości , jak u człowieka . Jesli dalej bedzie sie to ciagneło to zwróć sie do weta o pomoc , tylko takiego ktory cokolwiek na temat psa z włosem wie . Odzywianie , witaminy , pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami ... to wszystko ma wpływ na jakość włosa , dokładnie tak jak u człowieka .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='renia13']Roxy , kołtunki to i owszem :diabloti: na sniadanie , obiad i kolacje:evil_lol: ale wypadanie nie jest normalne , to nie jest pies któremu linieje sierśc i wypadanie jest na pewno oznaką jakiejś nieprawidłowości . Shih Tzu wypadaja jedynie martwe włosy i to w niewielkiej ilości , jak u człowieka . Jesli dalej bedzie sie to ciagneło to zwróć sie do weta o pomoc , tylko takiego ktory cokolwiek na temat psa z włosem wie . Odzywianie , witaminy , pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami ... to wszystko ma wpływ na jakość włosa , dokładnie tak jak u człowieka .[/QUOTE]
Witaj!
Möj shih-tzu tak jak piszesz ma koltunki na sniadanie,obiad i kolacje.Plakac mi sie chce, bo tylko go "piore" i czesze. Kapie co 5-7 dni z odzywkami(Super Cream Bio Groom) czesze, a nastepnego dnia moge zaczynac od nowa. Ma w tej chwili 17 miesiecy, a ta wymiana zaczela sie tak okolo 9,5miesiaca.
Pröbowalam juz rözne kosmetyki ,ale jakos niewiele dziala.
Skoro u Ciebie wymiana skonczyla sie w wieku 2 lat to pewno tez mamy taka szanse:diabloti: Super to jeszcze tylko 7 miesiecy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Orinoko']Witaj!
Möj shih-tzu tak jak piszesz ma koltunki na sniadanie,obiad i kolacje.Plakac mi sie chce, bo tylko go "piore" i czesze. Kapie co 5-7 dni z odzywkami(Super Cream Bio Groom) czesze, a nastepnego dnia moge zaczynac od nowa. Ma w tej chwili 17 miesiecy, a ta wymiana zaczela sie tak okolo 9,5miesiaca.
Pröbowalam juz rözne kosmetyki ,ale jakos niewiele dziala.
Skoro u Ciebie wymiana skonczyla sie w wieku 2 lat to pewno tez mamy taka szanse:diabloti: Super to jeszcze tylko 7 miesiecy.[/QUOTE]




A może ją po "praniu" natłuścic i jeśli zapuszczasz włos to trzeba by było zakładac już papiloty. Ja używam na co dzień mattless magic i się sprawdza z tym że w proporcjach 1:10, ale każdy włos jest inny i co innego mu odpowiada, musisz sama do tego dojśc i myślę że w końcu ci się uda znaleźc coś odpowiedniego. Biorąc pod uwagę, że sunia ma 17 m-cy wydaje mi się, że bez natłuszczania i papilotów przy dłuższym włosie się nie obejdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betulka']A może ją po "praniu" natłuścic i jeśli zapuszczasz włos to trzeba by było zakładac już papiloty. Ja używam na co dzień mattless magic i się sprawdza z tym że w proporcjach 1:10, ale każdy włos jest inny i co innego mu odpowiada, musisz sama do tego dojśc i myślę że w końcu ci się uda znaleźc coś odpowiedniego. Biorąc pod uwagę, że sunia ma 17 m-cy wydaje mi się, że bez natłuszczania i papilotów przy dłuższym włosie się nie obejdzie.[/QUOTE]
Betulko möj shih-tzu to chlopczyk.Kapie w szamponie Ehaso z olejkiem norkowym potem idzie Super cream z Bio Groom plus Vita Oil tez z Bio Groom,do czesani Coat Polish (Bio Groom).Mysle,ze tych olejköw ma möj Blusik dosyc.Ale tak jak piszesz kazdy musi dojsc sam do tego co dla pieska jest najlepsze.
Utrzymuje tez kontakt z "mama" Blusika ,ktöra tez wiele typöw dotyczacych pielegnacji nam podpowiedziala.Niestety do tej pory nasze Diablatko a raczej jego wlosy nie reaguja na nic:diabloti::angryy::diabloti:
Ale ja jestem dobrej mysli ,ze moze w koncu sie uda.Co do tych papilotöw to masz racje moze czas zaczac.Do tej pory robilam tylko dwa razy.
A ten mattless magic ktöry stosujesz to z jakiej firmy i gdzie go moge szukac.
Poniewaz jestem nowa nie wiem jeszcze kto ma jakiego pieska.Ja mam dwöch chlopcöw mlodszy Blusik, starszy Pongo.
A Twoje pieski to..
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Orinoko']Betulko möj shih-tzu to chlopczyk.Kapie w szamponie Ehaso z olejkiem norkowym potem idzie Super cream z Bio Groom plus Vita Oil tez z Bio Groom,do czesani Coat Polish (Bio Groom).Mysle,ze tych olejköw ma möj Blusik dosyc.Ale tak jak piszesz kazdy musi dojsc sam do tego co dla pieska jest najlepsze.
Utrzymuje tez kontakt z "mama" Blusika ,ktöra tez wiele typöw dotyczacych pielegnacji nam podpowiedziala.Niestety do tej pory nasze Diablatko a raczej jego wlosy nie reaguja na nic:diabloti::angryy::diabloti:
Ale ja jestem dobrej mysli ,ze moze w koncu sie uda.Co do tych papilotöw to masz racje moze czas zaczac.Do tej pory robilam tylko dwa razy.
A ten mattless magic ktöry stosujesz to z jakiej firmy i gdzie go moge szukac.
Poniewaz jestem nowa nie wiem jeszcze kto ma jakiego pieska.Ja mam dwöch chlopcöw mlodszy Blusik, starszy Pongo.
A Twoje pieski to..
pozdrawiam[/QUOTE]




szamponu uzywam tego samego co ty a mattless jest z firmy Laser Lites - dla mnie po prostu rewelacja, nie wyobrazam sobie jak bez niego dałabym sobie radę z moimi dziewczynkami, jedna ma na imię Maryla - i tak jej znana imienniczka jest strasznie zwariowana, a DRUGA KSIĘZNICZKA TO Shanti - i tez jest taka jakie ma imię, a Mattlasa można kupić u pani Kiwak, naprawdę polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betulka']szamponu uzywam tego samego co ty a mattless jest z firmy Laser Lites - dla mnie po prostu rewelacja, nie wyobrazam sobie jak bez niego dałabym sobie radę z moimi dziewczynkami, jedna ma na imię Maryla - i tak jej znana imienniczka jest strasznie zwariowana, a DRUGA KSIĘZNICZKA TO Shanti - i tez jest taka jakie ma imię, a Mattlasa można kupić u pani Kiwak, naprawdę polecam.[/QUOTE]
Betulko to tak jak u mnie.Pongo to ksieciunio a Blusik to male Tornado w domu.Obydwa kochane.
Z Laser Lites mam tylko Show Spray ale kupie sobie tego Mattlasa i zobacze jaki bedzie skutek.
Dziekuje pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam i pozdrawiam wielbicieli shih-tzu. Zawsze mialam duze psy, wiec Daisy jest pierwszym malenkim psem jakiego mam. Ale zakochalam sie w niej od pierwszego wejrzenia. Ciagle szukam informacji na temat tych pieskow bo troszke jestem na jej punkcie przewrazliwiona. Moja sunie ma 13 miesiecy i jak wszyscy metoda prob i bledow dochodzilam do wiedzy. Na temat zmiany siersci niewiele jest informacji, poza enigmatyczna wiadomoscia ze zmienia sie ok 10 miesiaca zycia i trwa niedlugo. U mojej zaczela sie ok 9-tego miesiaca i do teraz wyczesuje puch ktory koltuni wlosy straszliwie. Z trzech tygodni (jak podaja we wszystkich informacjach na temat hodowli) zrobily sie cztery miesiace. Na szczescie powoli jest coraz lepiej i chyba to koncowka, bo coraz latwiej jest utrzymac jej wlosy. Jednak jeszcze wyszczesuje jej puszek. Uzywam kosmetykow Laser-lites i sprawdzaja mi sie. Jesli moge doradzic cos w tej materii, to proponuje zakup specjalnej szczotki z cieniutkimi zakrzywionymi zabkami jak do czesania pudli. To sa dziesiatki zakrzywionych cieniutkich drucikow. Taka szczotka malo szarpie wlosy a lagodnie wyczesuje puszek szczeniecy. Ta szczotka najlepiej mi sie sprawdzila. Dodatkowo duzo odzywek z jedwabiem i lanolina. Niestety puszek trzeba systematycznie codziennie wyczesywac. sadze ze rozne psy przechodza to roznie. Jednak natura to natura. Mam dwa pytania do forumowiczow. Czy taka zmiana siersci powtarza sie sezonowo? czy jest to jednorazowa historia zwiazana z dorastaniem? Drugie moje pytanie dotyczy towarzystwa. Jestem dojrzala pania i moja mlodziutka sunia nie ma przy mnie tyle rozrywki ile pewnie by chciala. Planuje dokupienie drugiej suczki dla towarzystwa. Jakie sa panstwa doswiadczenia? czy to dobry pomysl?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...