Jump to content
Dogomania

Czy zrobić prześwietlenie na dysplację i gdzie??


marysia-loria

Recommended Posts

Mam kilka pytań odnośnie dysplazji u labków
otórz mam 11 miesięcznego labradora biszzkoptowego suczkę i boje sie że może miec coś z biodrami lub stawami bo czasami tak dziwnie chodzi, często kręci tak jakby biodrami hehe i cały czas skacze z dośc dużej wysokości no i oczywiście bardzo dużo aportuje i uwielbia piłkę.
Zapomniałam dodać ze bardzo często nawet spi lub leży z takimi rozakaraczonymi nnogami można powiedziec na żabkę hehe

Czy zrobić mojej suni prześwietlenie??
Jesli tak to bardzo bym prosiła was o kontakt z jakimś weterynarzem u którego można zrobic takie cos najlepiej w woj. warmińsko-mazurskim lub podlaskim
Może napiszecie jakieś rady co robić zeby nie dosżło do żadnej choroby stawów czy bioder
Będę bardzo wdzięczna

Ps. a i jeszcze coś czy będę mogła jechać z nią na taki obóz gdzie jest tor aglity?? w jakim wieku najlepeij trenowac z labkiem aglity żeby nie było problemów ze stawami

Link to comment
Share on other sites

Takie kołysanie biodrami wskazuje na to że wpada Ci w chód tzw.inochodem. Nie oznacza to, że ma dysplazję, labki poprostu mają skłonność do takiego chodu, który niestety jest zmorą psów wystawowych. Pies dziedziczy to wraz z genami. Spanie z kolei na żabkę zdaża się często szczeniakom i młodym psom i jest to naturalne. Mają jeszcze wtedy bardzo elastyczny kościec więc mogą sobie pozwolić na takie wygibasy. Nie świadczy to o żadnej chorobie stawów.
Ale profilaktycznie można zrobić badania na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych, ale dopiero po ukończeniu drugiego roku życia, gdyż wtedy pies jest w pełni rozwinięty i można dokładnie rozpoznać jakieś zmiany w stawach.

Jeśli chodzi o psie sporty to niestety powinno się z tym poczekać do drugiego roku życia, gdyż labki to rasa stosunkowo ciężka i rozwijająca się dość dynamicznie, nie należy pozwalać psiakowi zeskakiwać z dużych a nawet średnich wysokości.

Link to comment
Share on other sites

aha no to dobrze uf juz źle myślałam hehe

Dopiero od drugiego roku życia mozna myślec o sportach??? ;/;/
a co myślisz o sporcie Agility??? Bo właśnie mój labek ma teraz 11 miesiecy a 27 maja skończy rok. i ja sie z nią wybierałam na taki obóz z psem ( poczytaj tu jak cie zainteresuje : [url=http://www.zpsemnawakacje.pl/index.php?str=wiecej&t=1]zpsemnawakacje.pl | z psem na wakacje? Czemu nie?![/url] tylko że teraz zmienili strone i narazie tam nic nie ma)
No i własnie tam jest ten sport agility mam nadzieje ze będe mogła jechać?? Pomóż! (znaczy napisz co wies i wogle) z góry dziex

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marysia-loria']aha no to dobrze uf juz źle myślałam hehe

Dopiero od drugiego roku życia mozna myślec o sportach??? ;/;/
a co myślisz o sporcie Agility??? Bo właśnie mój labek ma teraz 11 miesiecy a 27 maja skończy rok. i ja sie z nią wybierałam na taki obóz z psem ( poczytaj tu jak cie zainteresuje : [URL="http://www.zpsemnawakacje.pl/index.php?str=wiecej&t=1"]zpsemnawakacje.pl | z psem na wakacje? Czemu nie?![/URL] tylko że teraz zmienili strone i narazie tam nic nie ma)
No i własnie tam jest ten sport agility mam nadzieje ze będe mogła jechać?? Pomóż! (znaczy napisz co wies i wogle) z góry dziex[/quote]


Jeśli chcesz bardzo, zacząć wcześniej uprawiać agility to musisz pamiętać ,że labek to nie border colie i niestety jest o wiele cięższy dlatego młody labek musi mieć stosunkowo niskie przeszkody, nie powinien zeskakiwać z dużych wysokości bo każde lądowanie na łapach bardzo obciąża stawy młodego psa. Tor powinien być dostosowany do niego.
Ja chciałam uprawiać z moim freezbe, ale stwierdziłam, że to jest zbyt forsowny sport dla labka i zrezygnowałam. Też myślę o agility, ale raczej rekreacyjne. Nie mam czasu jeździć na zawody ze względu na rodzaj pracy jaki mam. Ale uważam, że te sporty są fajną formą wypoczynku i zacieśnia więź z pupilem, a przy okazji psiak się rozwija.

Dzięki za linka:fadein:

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja też za bardzo nie mam za miaru jeżdzic na zawody agility ale tylko na tym obozie będzie więc sie pytam (jakby co to jest jeszcze forum o tym obozie)
Jeśli loria będzie bardzo w tym odbra to zobaczymy co będziemy robic hehe

Dzieki za info i bardzo ci dziekuje ze udzielasz się w tych moich róznych tematach nie wiem co bym bez ciebie zrobiła. Dziekuje ci bardzo bardzo :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marysia-loria']Ja też za bardzo nie mam za miaru jeżdzic na zawody agility ale tylko na tym obozie będzie więc sie pytam (jakby co to jest jeszcze forum o tym obozie)
Jeśli loria będzie bardzo w tym odbra to zobaczymy co będziemy robic hehe

Dzieki za info i bardzo ci dziekuje ze udzielasz się w tych moich róznych tematach nie wiem co bym bez ciebie zrobiła. Dziekuje ci bardzo bardzo :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:[/quote]

Drobiazg, nie ma za co. Po to są fora ,żeby sobie tam udzielać informacji, żeby nie popełniać błędów w wychowaniu naszych czworonożnych dzieciaków, bo po co potem żałować. W końcu dobro naszych pupili jest na pierwszym miejscu :-))

Pozdrawiam gorąco :-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...