Jump to content
Dogomania

szczeniak- pierwsze trymowanie


a.g.a

Recommended Posts

Hej

Mam prawie 5cio miesięcznego szczeniaka Airedale i nadszedł odpowiedni czas na trymowanie. Z moim poprzednim erdelem przez kilka lat chodziłam do groomerki, ale z powodu czasochłonności tej czynności i problemów zdrowotnych nie podejmowała się już trymowania mojego psa. Trymowałam więc go sama, a pod koniec, gdy już zdrowie mu nie dopisywało, strzygłam psa maszynką, po uprzednim przeleceniu go trymerem hakowym. Pies znosił zabiegi bardzo dobrze, był spokojny i stał cierpliwie. Natomiast mój obecny szatanek, wczoraj na pierwsze próby, reaguje tak żywiołowo, jakby mu ktoś pieprzu pod ogon nasypał. Z trudem trochę grzbietu zrobiliśmy. Przyzwyczajałam go do szczotkowania (nie lubi), trochę podczesywałam go trymerem hakowym, no ale już trzeba go wyskubać tylko jak? W moim mieście trymowanie jest oferowane w kilku miejscach, ale nie dla erdela. Do najbliższego groomera, który by się podjął, mam ponad 100 km. Pracuję codziennie od 8 do 17, a czasami i dłużej, nie mam możliwości takiej eskapady, więc chcę wytrymować psa sama...Tylko jak to zrobić, żeby w miarę spokojnie stał?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...