Jump to content
Dogomania

jezeli jej sluzy???


olekg89

Recommended Posts

Mojej suni służą wszystkie puriny i te tańsze i te droższe .po eukanubie biegunka,rojal wogóle niechce jesc ,acana tylko odrobinke zjada reszta musuii lezec!!!!! :evil: a po purinie typu frieskies,darling dpg chow frolic itp ma ładniutkie kupki błyszczy jej sie siersc jest wesoła ,ruchliwa!!! czy jezeli kundliczce słuzą te karmy to moge je podawać???

nawet kiedy wziołem ja ze schroniska w którym jadła wyrub biedronki puffi miała piekna siersc !!! proszę o szybka odpowiedz .z góry dziekuje

Link to comment
Share on other sites

jest wiecej karm lepszy od chappi, friskies itp - nie tylko acana, roya, eukanuba. Nie wierze ze nie ma karmy na lepszym poziomie do tych sklepowych ktora nie podpasuje psiakowi. A moze pies w ogole nie chce jesc suchego? Moze woli gotowane, surowe? Czemu tak nie sprobujesz?

Link to comment
Share on other sites

purina dog chow to tez smiec, a wsuwa to jest wyjasnione przez fre-su.

Jak sie juz upierasz przy suchej poczytaj ten dzial i sie dowiesz co warto upowac a co nie - jak jakas karma cie zainteresuje kup na poczatek np 4 kg i zobacz jak psiak bedzie jesc (albo jeszcze mniej)

Link to comment
Share on other sites

Do tych tanich karm zarowno dla psiakow jak i kotow dodawane sa uzaelzniacze i czesto sie zdaza ze psiaki jak zasmakuja chappi to nie chca jest nic innego - sama tego doswiadczyłam :-?

To nie są uzależniacze tylko tak zwane digesty - substancje, których zapach prowokuje psa do jedzenia karmy. Pies ma wrażliwy węch natomiast zmysł smaku nie jest psa wysokorozwinięty dlatego też producenci karm starają się oddziaływać głównie na psi węch. Z reguły digestami są to wyciągi z wnętrzności (żwacz) przeżuwaczy czasem aromat np. wędzonki. Im gorsze składniki w karmie tym więcej digestu trzeba użyć stąd uwielbienie przez psy różnego rodzaju chappi czy froliki.

Link to comment
Share on other sites

czy jezeli kundliczce słuzą te karmy to moge je podawać???

To jak "służy" psu sucha karma okaże się dopiero po latach bo "ładna" kupa i błyszcząca sierść to takie efekty doraźne a dopiero po latach stosowania może się okazać że pies ma rozwaloną wątrobę tak jak to niestety jest w przypadku psa mojej koleżanki... :(

Link to comment
Share on other sites

załamujecie mnie :( ,ale chyba nic jej nie bedzie jak zje te kilka kg large breed puppy potem kupie midium :fadein: !

moja matka oszalała ona chciałaby miec sznaucerka miniarurke !!! sa śliczne ale ja osobiscie poswiecam sie kajiuni!!! trzeba jej sznaucerka z główki wybić

coztego-bede dzis około 16 u weta pa

Link to comment
Share on other sites

załamujecie mnie :( ,ale chyba nic jej nie bedzie jak zje te kilka kg large breed puppy potem kupie midium :fadein: !

Oczywiście, że nic jej nie będzie ;) Tym bardziej, że nie jest już malutkim szczeniaczkiem w najintensywniejszej fazie wzrostu. 8) Ale następnym razem spokojnie kup medium.

coztego-bede dzis około 16 u weta pa

Ja też dzisiaj będę, może nawet w tym samym czasie 8)

Link to comment
Share on other sites

może sie spotkamy!!!!!!

Przykro mi bardzo Oleczku... :roll:

Ojciec przyjechał po mnie zaraz po 15, "niestety" jak przyjechaliśmy do lecznicy to prawie wcale nie było ludzi i gdzieś o 15:40 było już po wszystkim... :) Jeszcze chyba nigdy nie udała mi się wizyta tak sprawnie 8) Może trafi nam się inna okazja ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ano chyba masz racje 8) a pytam dlatego, ze pewna znajoma prosila mnie o rade w kwestii karmy dla psa swojej znajomej :wink: psiak jest sredniej wielkosci. wspomnialam o Acanie,a potem zobaczylam, ze nie maja specjalnej karmy dla srednich psow. a tu z kolei wyczytalam, ze maja. i zglupialam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...