Jump to content
Dogomania

Flexi


Mireia
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

To zależy. Dla kogo i po co.

Nie powinno się ich stosować w połączeniu z wszelakimi zaciskami, kolczatkami, szelkami easy-walk, halterem itd. Niezalecane jest także stosowanie ich w połączeniu z obrożą, ponieważ można wyrządzić tym psu wiele szkody. Jak? Ano jak pies się rozpędzi i nagle go zatrzymany / skończy się smycz, będzie mocne szarpnięcie, które na dłuższą metę może spowodować urazy tchawicy czy kręgosłupa. 

Dla spokojnego psa / psa nauczonego chodzenia na smyczy w połączeniu z szelkami, super rozwiązanie, zwłaszcza na wieczorne / poranne spacery na siqpę, przynajmniej w naszym przypadku to się super sprawdza.

Jeżeli zaś o samą firmę chodzi, jest to dość dobra jakościowo firma (jak nie najlepsza), moim zdaniem lepiej wybrać taśmę, może i krótsza, ale wygodniejsza i nie wrzyna się, jak linka. No i linki (miałam kilka smyczy tej firmy) potrafią się zacinać oraz przecierać i wpadać do środka. Można rozebrać i złożyć, ale nie będzie to działało zbyt długo (a przynajmniej u nas tak to wyglądało). Ale generalnie, jako długa smycz, jeśli nie będzie to ścieżka, gdzie jest dużo ludzi / rowerów, znacznie lepsza jest linka treningowa. Najlepiej ta z Biothane — wodo- i brudoodporna. 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Jeśli przeszkala się psa, uczy chodzenia na smyczy to flexi nie jest polecana. Najlepiej wybierać smycze na taśmach z konkretną długością. Warto wybierać smycze czy akcesoria dobrej jakości od polskich producentów. Najlepiej z taśm o wysokiej jakości i mocnych karabińczykach, regulatorach czy klamr. Warto zaglądnąć : https://pierrotmoda.pl/akcesoria-dla-psa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Smycze typu flex są bardzo popularne, ale nie najlepsze dla psa i opiekuna. Po pierwsze ze względu na mechanizm taka smycz cały czas jest napięta i uczy psa ciągnąć, po drugie czy linka czy taśma są dość cienkie i mogą być niebezpieczne dla rąk opiekuna, po trzecie w przypadku psów lękowych hałas spowodowany wypuszczoną z rąk "rączką" (plastikowe pudełko), uderzającą o chodnik płoszy psa, który ucieka na oślep - znamy wiele takich przypadków :(.

Polecamy smycz 4 albo 5 metrową przepinaną, która daje psu pewną swobodę, a opiekunowi kontrolę. Szyjemy takie smycze i można je zobaczyć na: https://psorcolor.com/kategoria/smycze

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Dnia 16.05.2021 o 20:27, Natari666 napisał:

Najlepiej ta z Biothane — wodo- i brudoodporna. 

Biothane to nazwa handlowa dla polichlorku winylu i w cale nie jest to najlepszy wybór. W mojej opinii dużo lepiej sprawują się używane min. w ratownictwie linki treningowe z fakturą plastra miodu. Ich miękkość jest taka sama (o ile nie większa) jak w Biothane, jednak dzięki innej mieszance nie ślizgają się tak w ręku (również w trakcie deszczu).

Biothane jest trochę jak Gore-Tex - jest dużo lepszych odpowiedników na rynku, ale te marki są najbardziej rozpoznawalne i dopłaca się do nazwy handlowej 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...