Jump to content
Dogomania

Flexi


Mireia
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

To zależy. Dla kogo i po co.

Nie powinno się ich stosować w połączeniu z wszelakimi zaciskami, kolczatkami, szelkami easy-walk, halterem itd. Niezalecane jest także stosowanie ich w połączeniu z obrożą, ponieważ można wyrządzić tym psu wiele szkody. Jak? Ano jak pies się rozpędzi i nagle go zatrzymany / skończy się smycz, będzie mocne szarpnięcie, które na dłuższą metę może spowodować urazy tchawicy czy kręgosłupa. 

Dla spokojnego psa / psa nauczonego chodzenia na smyczy w połączeniu z szelkami, super rozwiązanie, zwłaszcza na wieczorne / poranne spacery na siqpę, przynajmniej w naszym przypadku to się super sprawdza.

Jeżeli zaś o samą firmę chodzi, jest to dość dobra jakościowo firma (jak nie najlepsza), moim zdaniem lepiej wybrać taśmę, może i krótsza, ale wygodniejsza i nie wrzyna się, jak linka. No i linki (miałam kilka smyczy tej firmy) potrafią się zacinać oraz przecierać i wpadać do środka. Można rozebrać i złożyć, ale nie będzie to działało zbyt długo (a przynajmniej u nas tak to wyglądało). Ale generalnie, jako długa smycz, jeśli nie będzie to ścieżka, gdzie jest dużo ludzi / rowerów, znacznie lepsza jest linka treningowa. Najlepiej ta z Biothane — wodo- i brudoodporna. 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Jeśli przeszkala się psa, uczy chodzenia na smyczy to flexi nie jest polecana. Najlepiej wybierać smycze na taśmach z konkretną długością. Warto wybierać smycze czy akcesoria dobrej jakości od polskich producentów. Najlepiej z taśm o wysokiej jakości i mocnych karabińczykach, regulatorach czy klamr. Warto zaglądnąć : https://pierrotmoda.pl/akcesoria-dla-psa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Smycze typu flex są bardzo popularne, ale nie najlepsze dla psa i opiekuna. Po pierwsze ze względu na mechanizm taka smycz cały czas jest napięta i uczy psa ciągnąć, po drugie czy linka czy taśma są dość cienkie i mogą być niebezpieczne dla rąk opiekuna, po trzecie w przypadku psów lękowych hałas spowodowany wypuszczoną z rąk "rączką" (plastikowe pudełko), uderzającą o chodnik płoszy psa, który ucieka na oślep - znamy wiele takich przypadków :(.

Polecamy smycz 4 albo 5 metrową przepinaną, która daje psu pewną swobodę, a opiekunowi kontrolę. Szyjemy takie smycze i można je zobaczyć na: https://psorcolor.com/kategoria/smycze

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...