Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

To zależy. Dla kogo i po co.

Nie powinno się ich stosować w połączeniu z wszelakimi zaciskami, kolczatkami, szelkami easy-walk, halterem itd. Niezalecane jest także stosowanie ich w połączeniu z obrożą, ponieważ można wyrządzić tym psu wiele szkody. Jak? Ano jak pies się rozpędzi i nagle go zatrzymany / skończy się smycz, będzie mocne szarpnięcie, które na dłuższą metę może spowodować urazy tchawicy czy kręgosłupa. 

Dla spokojnego psa / psa nauczonego chodzenia na smyczy w połączeniu z szelkami, super rozwiązanie, zwłaszcza na wieczorne / poranne spacery na siqpę, przynajmniej w naszym przypadku to się super sprawdza.

Jeżeli zaś o samą firmę chodzi, jest to dość dobra jakościowo firma (jak nie najlepsza), moim zdaniem lepiej wybrać taśmę, może i krótsza, ale wygodniejsza i nie wrzyna się, jak linka. No i linki (miałam kilka smyczy tej firmy) potrafią się zacinać oraz przecierać i wpadać do środka. Można rozebrać i złożyć, ale nie będzie to działało zbyt długo (a przynajmniej u nas tak to wyglądało). Ale generalnie, jako długa smycz, jeśli nie będzie to ścieżka, gdzie jest dużo ludzi / rowerów, znacznie lepsza jest linka treningowa. Najlepiej ta z Biothane — wodo- i brudoodporna. 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...