Jump to content
Dogomania

Pies przeskakuje przez ogrodzenie


AleksandraKaczmarek
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Mam taki problem:

Posiadam psa - kundelka dużych rozmiarów. Ma 1,5 roku i waży ponad 50 kg - jest duży. Mieszkamy w domu jednorodzinnym i mamy spore podwórko. Gdy był mniejszy to w czasie gdy byliśmy w pracy (oczywiście w te ciepłe dni - wiosna,lato) biegał sobie na dworze a w razie deszczu chował sie na tarasie gdzie ma swoje legowisko i miski. Gdy wracalismy z pracy szedł z nami do domu, w którym również śpi. Pojawił się jednak problem. Gdy urósł zaczął przeskakiwać ogrodzenie, które nie jest niskie. Niestety teraz przez te 8-9h kiedy jesteśmy w pracy on siedzi w domu. Odbija sie to na jego zachowaniu bo mimo spacerów jest znudzony i ma nadmiar energii. Ogrodzenia podwyższyć nie możemy bo dom wynajmujemy. Czy jest dla nas jakiś ratunek? Serce mi pęka jak pomyśle, że w taką piękną pogodę mógłby sobie pohasać a musi siedzieć w tych murach sam.

Link to comment
Share on other sites

jeśli nie możecie podwyższyć płotu ani zrobić "zasieków" (zakrzywienie góry płotu do wewnątrz), to może pomyślcie o elektrycznym pastuchu? Takim jak konie mają na pastwiskach. Pies szybko nauczy się, że do płotu się nie podchodzi, krzywdy sobie nie zrobi i co najważniejsze...raczej nie ucieknie :)

coś w tym stylu, jak na allegro można znaleźć

https://allegro.pl/listing?string=pastuch elektryczny&offerTypeBuyNow=1&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_Supermarket - Zwierzęta&ev_adgr=Dom i Ogród - Zwierzęta - *Pastuchy elektryczne&gclid=CjwKCAjwv6blBRBzEiwAihbM-Y7sk0o6S6ZpZhDbPA4ZFpoJoHY2grwlhJWSw-iczY37BcdQscDMTBoCoUMQAvD_BwE&order=qd&bmatch=baseline-var-n-dict-sort-sqm-hou-1-2-0313

 

trzeba tylko wybrać odpowiedni - by nie był za mocny, co by krzywdy nie zrobił. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...