Jump to content
Dogomania

Czy to może być Gardia?


patrycja101291

Recommended Posts

Witam.

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się jak zwykle objawia się Gardia? Chyba szukam troche nadzieji. 2 tyg temu wzięliśmy do siebie pieska ( Border Collie x Friese Stabij ). Piesiek ma teraz 12 tyg. 

Ale od początku. Piesek jest żywy i wesoły uwielbia wszystko gryść także to co w trawie znajdzie. W miare możliwości reaguje na jego wygryzanie " świnstewek" w trawie. Po 4-5 dniach u nas w nocy piesiek ( Bingo) dostał biegunki jeszcze tego samo ranka zabraliśmy go do weterynarza, ten zrobił test na parvo ( wynik negatywny ). Odetchneliśmy z ulgą. Bingo dpostawał przez 3 dni tabletki na rozwolnienie i przeszło. Dostał także od weta specjalną karmę która miała pomóc w dolegliwościach z zaleceniem podawania karmy aż cały worek ( 3 kg) zje. Jednak od czasu biegunki piesek nie załatwia się tak jak powinien. Tzn. nie ma biegunki potrzeby załatwia na dworzu ( w nocy ewentualnie na podkładki ), ale kupka jest bardzo luźna. Skontaktowałam się z weterynarzem. Kazał zbierać kupki przez 3 dni i przynieśc do testu na Gardie. Dzisiaj byliśmy z tymi kupkami. Jednak powiedzieli że muszą wysłać je do laboratorium ( bo wynik będzie pewniejszy niż "testu paskowego"). Jednak na wynik trzeba czekać ok 7-10 dni. OD dzisiaj bierze też antybiotyki ( na 7 dni kuracja ) na różne bakterie dróg pokarmowych. Na trawie tego nie widać ale kiedy po nocy sprzątałam kupki zobaczyłam troszeczke krwi na końcu ( weterynarz wie o tym). Pytanie, czy jest szansa że to nie Gardia? Troche mnie to przeraża , szczególnie że mam też dzieci w wieku 4 i prawie 3 lat. A jak to z dziećmi bywa często wezmą paluszki do buzi zanim zdąży się umyć rączki. Zresztą czy jest wogóle możliwe myć ręce po każdym dotknięciu psa? Na wynik jeszcze długo będziemy czekać. Ale może ktoś miał podobną sytuacje i podzieli się doświadczeniami?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...