Jump to content
Dogomania

Pies boi się motorów, nie chce wychodzić na spacery


Candy-ick

Recommended Posts

Mój pies, maltańczyk ma 3 lata. Poli do tej pory kochała spacery, czy to w parku czy po ruchliwym mieście. Zawsze bała się motorów, ale gdy ten przejechał szła spokojnie dalej. Na codzienne spacery chodziłam z nią w jedną stronę na spokojny skwerek albo w drugą na trochę ruchliwszą ulicę. Obie drogi jej pasowały. Lato trwa już jakiś czas i było dobrze, spacery trwały w najlepsze, jednak dopiero od jakichś dwóch tygodni Poli ciągnie mnie tylko w stronę skwerka a zapiera się gdy chce iść z nią w stronę bardziej ruchliwą. Nawet gdy idziemy w to spokojne miejsce, tam gdzie ona chce i usłyszy motor od razu ciągnie do domu i po spacerze. Nie wiem co mam z tym zrobić, bo nie mogę iść z nią na żaden inny spacer oprócz krótkiego na ten kawałek trawy blisko domu a do tej pory bardzo lubilysmy dłuższe wieczorne spacery po mieście. Dodam że poza tym jest jak zwykle; w domu jest radosna, ruchliwa, bawi się, je, pije, mamy regularne wizyty u weterynarza, nic jej nie dolega . Chciałabym wiedzieć jak mam sobie z tym poradzić oraz co moze być przyczyną tego nagłego zachowania. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Moja koleżanka miała kiedyś taki problem gdy jej psiak był szczeniakiem. 

Po pierwsze, zadbaj o bezpieczeństwo suni. Załóż jej szelki, a nie obroże ( nie będzie jej to wspierać psychicznie ale w momencie większego strachu twój psiak będzie bezpieczny)

Po drugie, moja koleżanka zrobiła tak, że na początku wzięła psa na ręce ( wtedy był mały) i chodziła przy ruchliwej ulicy. Wtedy pies zobaczy, że nic mu nie grozi.

Po trzecie, jeśli masz możliwość idź na spacer z jakimś jeszcze psem ( np. Z koleżanką i jej psem) jeśli jest spokojniejszy. Moja suczka jest bardzo spokojna ma dźwięk aut itp więc poszłam z nią i z psem mojej kol. i w momencie kiedy się bała widziała, że moja sunia się nie boi co dodawało jej otuchy.

Ważne jest też twoje nastawienie. Bądź spokojna i mów do niej " wszystko dobrze" itp 

Przyczyną może być np jakiś uraz ( może coś jej się źle kojarzy ) albo nie lubi jak jest głośno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...