Jump to content
Dogomania

Dziwne zachowanie wobec innych psów


Harley89

Recommended Posts

Moja sunia od niedawna zachowuje się agresywnie wobec niektórych psów. Często na widok innego psa kładzie się, głowę również. Jeśli nie widzę po właścicielu drugiego psa by mu to przeszkadzało, to jej na to pozwalam i pytam się czy psy mogą się obwąchać. Wcześniej, jak pies się zbliżył to zaczynały się obwąchiwać i wszystko było ok. Obecnie mam coraz więcej sytuacji, że w trakcie początkowo spokojnego obwąchiwania ona zaczyna nagle warczeć i kłapać zębami na psa. Mam wtedy poczucie, że gdyby nie smycz to mogłaby zrobić drugiemu psu naprawdę poważną krzywdę.

Zaznaczam, że zawsze podczas kontaktu czy to z innym psem czy z człowiekiem pilnuję by smycz była luźna. Nie wiem skąd takie zachowanie, nigdy żaden pies nie zrobił jej krzywdy.

Nie jest to zachowanie, które utrudnia mi jakoś specjalnie spacer, bo jeśli dam jej komendę to idzie ładnie przy nodze patrząc na mnie. Nawet jeśli zauważy psa, ale ja ją przywołam to od razu wstaje i równa do mojej nogi. Nie chcę jednak całkowicie uniemożliwiać jej kontaktu z  innymi psami, bo boję się, że przez to może jej się pogorszyć.

Nie wiem, skąd u niej takie zachowanie i jak temu zapobiegać

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...