Jump to content
Dogomania

Strachliwy pies


Ania125

Recommended Posts

Witam, 

3 tygodnie temu przygarnelam psa że schroniska. Suczka 3 letnia, mieszaniec typu owczarka niemieckiego. 

Przy wyjściu na dwór wpada w ogromną panikę, piszczy jakby ktoś ją ze skóry obdzierał. Chciałabym się dowiedzieć jak najlepiej reagować na takie ataki paniki. Mówieniem 'nie' czy totalnym olaniem. Czy po zrobieniu siku/kupy mam, tak jak ona chce wrócić do domu czy jeszcze zostac pomimo krzyku.

Dodam,  że szkolimy się z profesjonalnym trenerem. Ale miałyśmy dopiero 2 spotkania a ja się zapomniałam zapytać jak reagować.

 

Pozdrawiam serdecznie  

Link to comment
Share on other sites

Hej. Idziesz w dobrym kierunku czyli szkolenie z profesjonalnym trenerem i tego się trzymaj. Jeśli coś Ci umknie podczas lekcji , zapewne masz do niego telefon i dzwoń, pytaj, przecież płacisz za szkolenie. A każdy ceniący się trener poświęci czas indywidualnie psiakowi, nie tylko na zajęciach grupowych. U mnie tak było. Nawet teraz po zakończeniu szkolenia , dostaliśmy ( psiak i ja) zaproszenia do uczestnictwa w zajęciach jako "towarzyszący" czy pozoranci ,oraz do udziału we wspólnych psich spacerach. Korzystaj z rad szkoleniowca dopóki masz na bieżąco  okazję . Trenerzy tez stosują wizyty domowe, zapytaj o to.

Piszesz o dopiero 2 spotkaniach czyli jesteś na literce 'A' z całego alfabetu szkolenia. U mnie to było około 30 spotkań 3 razy w tygodniu. to prawie 3 miesiące , i zadania domowe do odrobienia.

Na razie pytania na forum odłóż na pózniej , bo tylko mętlik będziesz mieć w głowie. Zaufaj fachowcowi, z którym pracujesz. On wie co robi.

Cierpliwości życzę, powodzenia. I pamiętaj ,że szkoła do której chodzisz z psem to de'facto szkoła dla właścicieli, którzy uczą się jak z psem postępować

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...