Jump to content
Dogomania
liska98

Jakie szelki dla psa wybrać?

Recommended Posts

Hej mam pytanie mam psa 1,5 rocznego mieszańca westa i mamy już juliusyK9 te z siodełkiem,ale stwierdzam,że we wakacje będzie jej w nich po prostu za ciepło.

Nie wiem jakie szelki wybrać,mają być tajie na co dzień,trenujemy frisbee i jesteśmy początkujące w agility oraz amatorsko biegamy.

Myślałam o guardach,a Wy co myślicie?

guardy,norwegi czy jakieś najwyzklejsze (spotkałam się z nazwą treningowe po prostu)

12992350_996525183758423_256934946_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam i podbijam temat. Mam półrocznego kundelka ok 6,5kg i niestety ma taką budowę, że wyślizguje się z obroży. Nie mam doświadczenia z szelkami, ponieważ wcześniej miałem 40kg psa i z obrożą nie było problemów. Jakie szelki wybrać, aby nie uwierały psa podczas spaceru?

 

http://onet.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na lato najlepsza obróżka, najchłodniejsza :) Jeżeli chodzi o szelki, to tak serio krój nie ma największego znaczenia, tylko dopasowanie. Bo każde, nawet najdroższe, ale źle dobrane szelki będą przeszkadzać. Do biegania są dobre norwegi, ponieważ kółko do smyczy jest ruchome, i ustawia się adekwatnie do tego jak trzymamy smycz, z guardami jest podobnie ,tyle, że kółko (najczęściej półkole) jest umieszczone w jednym stałym miejscu. Szelki treningowe, to tzw. szelki easy walk, czyli szelki służące do oduczenia psa ciągnięcia na smycz. Są też tzw. step-iny, wkładane przez łapki, zapinane na górze. Tak jak wspomniałam, liczu się dopasowanie, a nie konkretny krój. Jedni wezmą norweskie, bo mają rączkę, inni wezmą guardy, bo coś tam :D Jako właścicielka małego, niskopodłogowca, stwierdzam, że każde brudzą się tak samo, no może norwegi nie, bo tylko spód :D Jakbyś miała jakieś pytania, pisz śmiało na pw, albo na pw stronki Xeny > klik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbliża się lato, chciałbym zakupić dla jednego z moich psów jakąś wygodną obrożę na lato, taką by była odpowiednia do biegania. Możecie coś zasugerować ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Announcements

×
×
  • Create New...