Jump to content
Dogomania

Stryżenie spaniela, masakra! Co robić?


Daisyulka

Recommended Posts

Witam, otóż kupiłam pieska z metryczką ZKwP dwa lata temu... I od tego momentu cały czas była strzyżona. :( Niestety u nas ciężko z groomerami... Łatwiej im maszynką przejechać... Czy jej sierść już do niczego się nie nadaje? Mam problem, gdyż ma wszędzie kołtuny i chcę ją obciąć na zero, po to by pózniej samej ją trymować i delikatnie podcinać, ale nie wiem jak to wpłynie na jej sierść...

Czy ktoś może mi też opisać co dzieje się z sierścią spaniela jak jest strzyżona dokładniej? Wiem tyle, że traci podszerstek, że traci to, że będzie jej ciepło, kołtuny się będą robić itp. że będzie więcej linieć... Co mogło się stać przez te dwa lata strzyżenia?

Czy jej sierść może być już całkiem do kitu? Czy da się uratować to wszystko?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Skad jestes?Moze polece kogos od spanieli .

Generalnie jak ma yc trymowana to wart powalczyc by ja rozkoltunic i juz nie golic....

Czy bedzie wlos calkiem do kitu ciezko powiedziec nie widzac stanu psa ani nie znajac wieku ...Suka jest po sterylce?Na wlos ma wiele czynnikow wplyw,najwiekszy np sterylizacja ale rowniez geny,odzywianie,sposob pielegnacji.

Golone spaniele zazwwyczaj wygladaja fatalnie jak odrastaja,przerasta podszerstek,zanika wlos okrywowy,pies sie kudlaci,wlos jest watowaty....

Wg mnie warto powalczyc o fajny wygald psa ale musi to ktos zrobic z pojeciem o rasie..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...