Jump to content
Dogomania

Kurs pierwszej pomocy psom i kotom, Poznań 14.11.2015


ghana_86
 Share

Recommended Posts

Zachęcam wszystkich zainteresowanych tematyką-zgłoszenia do 10.10 są w niższej cenie!

 

Jedynym łącznikiem pomiędzy rannym lub chorym zwierzęciem a profesjonalną pomocą personelu weterynaryjnego jest właściciel. To on swoją reakcją może doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. Wiele kosztownych zabiegów można uniknąć przez odpowiednie postępowanie, a przede wszystkim uratować poszkodowanego pupila. Nasze tempo życia jest co raz szybsze, co odbija się niestety i na zwierzętach. Nie potrafimy zwracać uwagi na łatwo zauważalne symptomy, a co dopiero odpowiednio się zachować, gdy nasz pies połknie ostry lub trujący przedmiot. Uczucia wywołane widokiem potrąconego psa, są nie do opisania. Najczęściej czas i niewiedza wygrywają...Mimo tego, o dobre przygotowanie wciąż jest niełatwo. I dlatego powstał zamysł tego kursu. Wychodzimy naprzeciw wszystkim tym, którzy chcą wiedzieć i się rozwijać, a tym samym być odpowiedzialnymi i świadomymi właścicielami swoich czworonogów. 

DLA KOGO:
Kurs przeznaczony jest dla osób posiadających psa lub kota, bądź osób pracujących z nimi na co dzień: właścicieli, hodowców, petsitterów, dogwalkerów, trenerów, służb mundurowych, dogoterapeutów, behawiorystów, wolontariuszy, inspektorów organizacji prozwierzęcych, jak i również dla tych, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę dotyczącą prawidłowej i odpowiedzialnej opieki nad czworonogiem. 

ZAGADNIENIA:
1. Prawne aspekty udzielania pierwszej pomocy zwierzętom 
2. Apteczka pierwszej pomocy
3. Zasady nakładania opatrunków
4. Podstawy anatomii i fizjologii psa i kota
5. Prawidłowe parametry życiowe, ich kontrola, badania wstępne i urazowe
6. Zachowania sygnalizujące stan zdrowotny i emocjonalny zwierzęcia
7. Zachowanie na miejscu zdarzenia
8. Bezpieczeństwo człowieka udzielającego pomocy rannemu zwierzęciu
9. Właściwy transport poszkodowanego zwierzęcia
10. Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach:
• wypadek drogowy
• zatrzymanie oddechu i akcji serca
• krwotoki i zranienia
• podtopienie/porażenie prądem
• pogryzienie/postrzelenie
• ukąszenie/użądlenie/zatrucie/zadławienie/udar cieplny
• oparzenie/odmrożenie
• złamanie/ciało obce/paraliż/padaczka
• skręt żołądka i stany nagłe przewodu pokarmowego
• szok
• krwawienie z nosa
• komplikacje przy porodzie
10. Profilaktyka zdrowotna psa i kota

PROWADZĄCA:
Ewa Pawlikowska, absolwentka biologii ze specjalizacją z zoologii Uniwersytetu Wrocławskiego, certyfikowany petsitter, właścicielka firmy „Grzeczni Podopieczni”, uczestniczka kursu trenerskiego CANID, wolontariuszka Fundacji Miasto Kotów.
Chcąc połączyć wiedzę zdobytą na studiach ze swoją pasją, jaką jest pierwsza pomoc (z którą jej przygoda zaczęła się w 2003 roku, kiedy ukończyła podstawowy KPP) stworzyła autorski program kursu pierwszej pomocy dla opiekunów zwierząt starając się zawrzeć w nim wszystko, co najważniejsze. Szkolenia te prowadzi od 2013 roku, początkowo we Wrocławiu, obecnie-z racji coraz większego zainteresowania tematem-w całej Polsce.

CZAS TRWANIA KURSU:
Wynosi on około 8 godzin (zegarowych), wraz z przerwami. Naprzemienność ćwiczeń praktycznych (bandażowanie, techniki transportu poszkodowanego zwierzęcia, reanimacja na psim fantomie) i wykładów teoretycznych wraz z przykładami zdjęć i filmów zapewnia sprawne przyswojenie nowo nabytej wiedzy. 

SPRZĘT:
Uczestnicy ćwiczą resuscytację na profesjonalnym fantomie. Pozwala on na wykonanie sztucznego oddychania, masażu serca, a także sprawdzenie tętna. Dodatkowo uczestnicy ćwiczą zakładanie opatrunków i bandażowanie na sobie nawzajem. 

KOSZT UDZIAŁU (bez psa):
160 zł/osobę - wpłata do 10.10.2015 r.
210 zł/osobę - wpłata po 10.10.2015 r.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają dyplom ukończenia kursu oraz skrypt szkoleniowy a także podręczną apteczkę pierwszej pomocy! Każde szkolenie kończymy wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. Pełną galerię kursów, które odbyły się do tej pory możecie obejrzeć: http://podopieczni.blogspot.com/p/terminarz-warsztatow.html

ZAPISY:
bezpośrednio na email: [email protected]
lub poprzez formularz zgłoszeniowy https://docs.google.com/forms/d/1ze_Jm6Y2LjNsKHDSwB7AdkgGAJ75b0xS5mXSZHt-gPw/viewform?usp=send_form

Liczba miejsc ograniczona
Gwarancją wpisania na listę uczestników jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł,w ciągu 5 dni od dnia otrzymania wiadomości zwrotnej o przyjęciu zgłoszenia. Dane do przelewu zostaną przesłane e-mailem zwrotnym.

Uprzejmie informujemy, że:
1. Decyduje kolejność zgłoszeń, ale gwarancją miejsca jest wpłata zaliczki. W przypadku rezygnacji uczestnika, opłata nie podlega zwrotowi. Najlepszą opcją jest wtedy znalezienie kogoś na swoje miejsce.
2. W przypadku odwołania warsztatów z powodu uzbierania zbyt małej grupy, zwrot wpłat nastąpi w ciągu max. 3 dni roboczych od dnia ogłoszenia odwołania warsztatów.
3. Koszt uczestnictwa nie obejmuje kosztów noclegu, wyżywienia i dojazdu na miejsce warsztatów. Mimo wszystko podczas zajęć gwarantujemy poczęstunek oraz zarówno ciepłe jak i zimne napoje.

 

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/121702684851575/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...