Jump to content
Dogomania

obgryzione pazury!


aga_21

Recommended Posts

Drodzy pudlowicze!
Mam kolejny problem...
nigdy sie z czym takim nie spotkałam!
Moj pupil obryzl sobie pazury!;/
Nie robil tego wczesniej, po wizycie u fryzjera... zaczal obgryzac, tak pazurki zostaly obciete.....
teraz wygladaja nie za ladnie, niektore takie postrzepione;/ wygryzione;/
Nie wiem co zrobic, kupic mu goryczke taka jaka kupuje sie dla dzieci?
Moze brakuje mu jakis witamin? Isc do weterynarza?
Wiem, ze wylizywanie lap to sa jakies problemy hormonalne, albo alergia.... ale on ma problem z obgryzaniem!
prosze o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Może po wygoleniu łap cośgo tam swędziało i dlatego obgryzł - moja po goleniu też próbuje czasem gryźć łapska.
Koniecznie mu te pazurki opiłuj, żeby nie były postrzępione. I obserwuj czy się nie pogarsza. Jeśli chodzi o preparaty to może nie trzeba tak od razu ingerować ale jakby co to można podać coś z biotyną.
[SIZE=1][COLOR=Silver]A jak masz znajomych, którzy mają konie to można od nich wydębić trochę zielonej maści na pękające kopyta Parisol i nią delikatnie smarować pazurki - ponoć działa bardzo dobrze i na psie pazury (tylko trzeba uważać, żeby niezlizywał)[/COLOR][/SIZE];)

Link to comment
Share on other sites

U mnie w tym roku sypia jakimś solnym syfem, że moje dosłownie kuleją jak przejdą kawałeczek po chodniku :angryy::angryy::angryy: Chodzę na spacery na 2 tury przenosząc bractwo prosto z klatki na trawnik.
Spróbuj zaopatrzyć się w buciki albo bierz idąc po chodniku na ręce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...