Jump to content
Dogomania

Zapytanie o shibe


dabthor

Recommended Posts

Witam,
szukam wszelkich informacji o Shibach, ponieważ zastanawiamy sie nad zakupem tej rasy.
Mieszkamy w mieszkaniu ok 52m pracuejmy i średnio nie ma nas ok 9h
Prosilibyśmy o jakieś rady co do:
karmienia
szkolenia
nauki zostawania w domu
kontaktów z dziećmi
kontaktów z innymi zwierzetam
czy lepszy jest pieske czy suka
jak to jest z tym linieniem...czy gdy nie linieje tez jest pełono sierści w domu?
czy to prawda że shiby z lini czeskiej mają bardziej histeryczny charakter?

Bede wdzięczny za wszelkie informacje

Link to comment
Share on other sites

Jestem swiezo upieczonym wlascicielem Shiby ale postaram sie odpowiedziec na twoje pytania. Wszystkei odpowiedzi sa na podstawie tego co zaobserwowalem od kiedy mamy nasza sunie
[quote name='dabthor']
karmienia[/quote]
My na poczatku postanowilismy ze bedziemy karmic nasza sunie o okreslonych porach...jednak okazalo sie ze taki system jej sie nie podoba i po konsultacji z weterynarzem zostawiamy jej miske z karma na caly dzien. DA sie co prawda zaobserwowac ze mala je wiecej o okreslonych godzinach ale podjada tez czesto z miski miedzy glownymi posilkami.

[quote name='dabthor']szkolenia [/quote]
Szkolenie...najlatwiej przez zabawe i koniecznie z jakias nagroda po wykonianiu danego polecenia. Nasza sunia ma 13 tygodni..potrafi juz podstawowe komendy typu siad, lezec, daj glos....ale szkolenie odbywa sie tylko gdy ona ma na to ochote...taka juz przypadlosc Shiby :lol:

[quote name='dabthor']nauki zostawania w domu[/quote]
Tu w pierwszym tygodniu byl dramat....jak tylko sie oddalalismy z jej wzroku byl placz...ale po tygodniu przyzwyczaila sie do naszego rozkladu zajec....a co najwazniejsze nauczyla sie zalatwiac na zewnatrz co pozwolilo nam zostawiac ja niezamknieta..ma do dyspozycji caly dom i jest zadowolona
[quote name='dabthor']kontaktów z dziećmi[/quote]
Jak do tej pory bez problemu...Lilu spokojnei bawi sie z roczna corka naszych znajomych i z ich 7 letnim synem. Jak ma dosc dzieci to poprostu odchodzi i tyle. Zadnych problemow
[quote name='dabthor']kontaktów z innymi zwierzetam[/quote]
Tu tez zadnych problemow...jak do tej pory bawila sie z kilkoma psami znajomych i nie bylo w tych zabawach nic niepokojacego
[quote name='dabthor']czy lepszy jest pieske czy suka[/quote]
Zalezy czego od psiaka wymagasz.
[quote name='dabthor']jak to jest z tym linieniem...czy gdy nie linieje tez jest pełono sierści w domu?[/quote]
Jak na razie spokoj...ale czekamy na pierwsze linienie i co sie bedzie dzialo z sierscia jak Lilu dorosnie
[quote name='dabthor']czy to prawda że shiby z lini czeskiej mają bardziej histeryczny charakter?[/quote]
nie mam pojecia:lol:

Link to comment
Share on other sites

ja moze odpowiem na pytanie dotyczace linienia....sierci jest DUZO!bardzo duzo!trzeba byc na to przygotowanym.sprzatac trzeba codziennie, jesli oczywiscie pies przebywa w domu. co do dzieci, moja suczka nie przepada za dziecmi, nigdy zadnego nie zaatakowala, ale zwyczajnie sie ich boi.za to moja 2 moiesieczna siostrzenice traktuje jak skarb, jak dzidzi tylko jęknie natyczmiats wszytskich budzi zebysmy sprawdzili co sie dzieje z dzidziusiem.:loveu: co do stosunkow z innymi psami bywa roznie, jedne psiaki uwielbia, inne nie i koniec kropka! zalezy to od jej nasrtoju, przed cieczka i w jej trakcie jest oczywiscie bardziej zadziorna. do zostawiania w domu idzie pieska przyzwyczaic, ale trzba to robic stopniowo.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...