Jump to content
Dogomania

Ile jedzĄ wasze pudle??


aga_21

Recommended Posts

Może zacznie od tego skąd narodziło się we mnie to pytanie.....
Otoz... od kiedy mam nowego pieska, zastanawia mnie to iż je on bardzo mało! Nie wiem czym to jest spowodowanie! Rozpatruje kilka możliwości....
1) Potrzebuje takich małych porcji
2) Jest jeszcze zestresowany, gdyż wzieliśmy go w wieku 7 miesięcy a jest u nas zaledwnie od 2 tyg. i potrzebuje jeszcze czasu na adaptacje
3) Ma robaki? ( dzisiaj byłam u weterynarza i orzekł, że to raczej mało realne, ale dał nam lek na odrobaczeni, nie ma temperatury, wszystko w porządku )
4) Jest typem niejadka

Kupiłam mu karmę royala dla szczeniąt, powinien jesc ok 110-130 gr na dobę(nie pamiętam teraz ile dokładnie) w ciągu całego dnia zje może połowę, z resztą nie idzie mu ta karma chyba, że karmie go z ręki albo rozsypie po podłodze! więc muszę mu gotować żeby cokolwiek zjadł....

Jeżeli ugotuje mi kurczaka, albo jakieś inne mięsko z ryżem i warzywami, to zje samo mięso a ryż i warzywa wypluwa....
powiedzmy, ze na jeden posiłek zje ok 60-80 gr kurczaka, jeżeli jest to pierś to wartość kaloryczna posiłku jest znikoma!;/
staram się gotować codziennie a nawet dwa razy dziennie żeby posiłek był aromatyczny i świeży!

Miałam go karmić od początku tylko karmą, jednak On jej nie chce jeść, dlatego mu gotuję aby go nie stresować poki co dodatkowo głodem, mimo iż wiem, że jak by nie zjadł 1,2,3 dni to w końcu by zjadł tą karmę jeżeli by widział, że nie ma innej opcji na jedzenei.....

To pudel miniatura waży obecnie 5,50 kg!
Ile jedzą wasze psy???

Link to comment
Share on other sites

Moje pudle u mnie jedzą karmę u mojej mamy na wakacjach nagle karma przestaje im smakować i mama muuusi im gotować;)
Moja najmłodsza suka waży 6,5 kg ale ma 37 cm i jest nieco innej budowy, mocno nabita z udkiem jak u indyka ;), jej mama waży ok 5,5 kg i jest typem chudzielca i niejadka . Tylko w okresie ciąży i trochę po nabrała więcej ciała.
Ile jedzą nie wiem bo moje psy mają michę pełną i jedzą wedle swoich potrzeb.

Link to comment
Share on other sites

U mnie sytuacja wygląda podobnie. Tzn w misce zawsze stoi suche i jedzą ile chcą. Mafina zjadłaby "konia z kopytami" i przekłada się to na wagę, przy swoich 31cm waży 5,5 kg. Bil niejadkiem nie jest, ja to nazywam hrabiostwem ;) zanim zje musi obwąchać czy aby na pewno to coś jest jadalne, Mafina najpierw zjada potem myśli:evil_lol: Bila można utuczyć jedynie na surowym mięsie, tylko to zje w ilościach powodujących mdłości:lol: reszta jedzenia służy mu na przetrwanie i nie zdechnięcie z głodu. Aktualnie jest tak chudy że wygląda aż żałośnie, wszystkie kości sterczą, można się poobijać o psa.
Chyba musisz trafić na coś co Twój pies będzie lubiał.

Link to comment
Share on other sites

Pies doskonale czuje na ile może sobie pozwolić - po co jeść jakieś chrupki skoro Pańcia stanie na głowie i zrobi to co piesio lubi :razz:
Normy podane na opakowaniu są w przybliżeniu - jeden potrzebuje b.dużo, drugi mało - to indywidualne zapotrzebowania.
Jeżeli nie wygląda jak z Oświęcimia (albo jak Billu :evil_lol:) to nie przejmuj się.

Link to comment
Share on other sites

on jest niby miniatura, ale duzaaa........
zmierzyc go dokladnie nie moge.... ale ma 35-36 cm
ma duzo siersci wiec nie widac mu kosci;)
ale jak go kapalam to taki chudy szczurek
moja poprzednia suczka, byla mniejsza miala za 33cm, i w momencie gdy wazyla 7 kg przed sama smiercia, byla okropnie chuda!!!!!!!!!!

ale myslicie ze poki co sie nie martwic?

jemu tez smakuje surowe mięsko!
dzisiaj mu zrobiłam pyszne kuleczki z miesa mielonego nadziwane ryzem i marchewka utarta! ale ON ich nie zjadl;/ zjadl DWIE!!!!! i 3-4 surowe zanim je ugotowałam!
Czy takiego psa można karmić tylko surowym mięsem?

Link to comment
Share on other sites

Witaj,
od dwóch miesięcy mieszka u mnie Kwazar, brat Karata :multi:.
U nas nie było problemu z jedzeniem, wręcz przeciwnie muszę uważac, bo zjadłby konia z kopytami.
Kwazar je suchą kamę (eukanuba) chociaż coraz mniej chętnie i gotowane (makaron i inne mięso niż w karmie suchej, warzywa).
Do suchego dodaję łyżeczkę oleju czasem kefir (uwielbia), jogurt.
Lubi banany i jabłka, jajko.
Na początku był strachliwy, teraz jest juz ok. Jest zakochany w swojej pani, którą owinął sobie wokół pazurka:)
pozdrawiam Magda

Link to comment
Share on other sites

Magda
ale czy on od razu jadł tak dużo??
bo u nas Karat od początku jadł jak kurczaczek!
Co oznacza stwierdzenie, że był strachliwy? W gruncie rzeczy to tez był już duży bo miał poł roku tak?
Może byśmy się spotkały z psami, może jeszcze siebie pamiętaja? Bo Ty jestes z Warszawy z tego co wiem...

Link to comment
Share on other sites

Też polecam BARFa, tylko barfem jestem w stanie utuczyć Bila. Chociaż akurat teraz jest na etapie niejedzenia niczego, ale tak to jest już z zakochanymi, że żyją tylko miłością;) W każdym razie po surowym pies wygląda naprawdę świetnie, a z jakim apetytem je:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Tak w skrócie przekopiowane ze strony barf.pl

Dieta BARF maksymalnie naśladuje dietę dzikich psowatych. Polujące psowate żywią się tym co upolują lub znajdą. surowe mięsne kości (RMB), papka warzywno-owocowa (PWO) lub papka podrobowo-warzywno-owocowa (PPWO) naśladująca treść żołądkową upolowanej zwierzyny.
BARF polega na karmieniu psów i kotów tylko surowym pokarmem. podstawę diety BARF stanowią surowe mięsne kości w ok. 50%-80%, reszta to: mięso, warzywa, podroby, ryby oraz różne dodatki (oleje, twarogi, jaja, algi, jogurty, owoce).
Proporcje: dzienna porcja BARF dla psa to ok. od 2% do 3% masy ciała dorosłego psa. Szczenięta mają zwiększone zapotrzebowanie na pokarm, dlatego dzienna porcja BARF dla szczeniaka to ok. 10% masy ciała szczeniaka.

[COLOR=#333333][FONT=verdana][B]Surowe mięsne kości (RMB)[/B] to nic innego jak m.in.: skrzydła, szyje drobiowe, korpusy drobiowe, ogony nutrii, kości cielęce, ogony cielęce, ogony wołowe, żeberka, itp. Te elementy zawierają kości, chrząstki, tłuszcz oraz odpowiednią ilość mięsa.

Kości drobiowe są najlepszym źródłem białek i powinny jak najczęściej znajdować się w menu naszych podopiecznych.
O ilości surowych mięsnych kości decyduje przede wszystkim wiek zwierzęcia. Szczenięta oraz psy rosnące powinny w swojej dziennej diecie otrzymywać ok. 80% surowych mięsnych kości, psy dorosłe ok. 60%, a weterani nawet poniżej 50%.

[B]Mięso i ryby:[/B] mięso (bez kości) nie ma żadnych przeciwwskazań co do rodzaju mięsa (np. mięso drobiowe, wołowe, cielęce, dziczyzna) jednak należy uważać na wieprzowinę, ponieważ w Polsce nie jest badana pod kątem wirusa wywołującego u psów śmiertelną chorobę Aujeszky'ego. Surowe ryby są ważnym, ale niewielkim elementem dobrze zbilansowanej diety BARF. Obecnie w Polsce wybór surowych ryb jest znakomity, bardzo wartościowe dla psa są ryby podawane w całości. Zawierają. bardzo cenne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3.

Psy karmione wyłącznie rybami muszą otrzymywać regularnie witaminę E.

[B]Podroby:[/B] surowe serca, nerki, wątroby, żołądki, mózgi stanowią niezwykle ważne dopełnienie diety BARF. Zawierają najlepszej jakości białka, nienasycone kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy.

[B]Warzywa i owoce:[/B] wszystkie oprócz cebuli. Warzywa i owoce muszą być specjalnie przygotowane, aby zwierzę wykorzystało zawarte w nich substancje odżywcze. Przygotowanie polega na dokładnym zmiksowaniu lub przepuszczeniu przez sokowirówkę. Uzyskana papka (PWO lub PPWO) imituje treść żołądkową upolowanej zwierzyny oraz przede wszystkim niszczy ściany komórkowe roślin zbudowane z celulozy, której psy nie trawią.

[B]Oleje:[/B] z pestek winogron, kukurydziany, ryżowy, lniany, oliwa z oliwek oraz trany z dorsza, łososia bardzo bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6.

[B]Nabiał i jaja:[/B] biały ser, jogurt naturalny bez dodatku cukru, całe jajka ze skorupką.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

a ja myslalam, ze ten [B]BARF to tylko[/B] te gotowe produkty ktore oni sprzedaja na swojej stronie;)
Dzieki:D za uswiadomienie...
po wieloktornych probach stwierdzam, ze psu najbardziej smakuje udko z kurczaka, dzisiaj kupilam 8 sztuk na zakupach;) zamroże na cały tydzien!

kupiałam też na próbę karmę w puszce, trochę zjadł ale nie za duzo....
a karmę trochę je, po tym jak mu kupiłam taka piłeczkę z ktorej sie wysypuje karma....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...