Jump to content
Dogomania

ja i mój zabawowy pies


123mariszka

Recommended Posts

Mam pytanie i proszę o radę w tym temacie. Otóż mój pies będąc w domu zachowuje się grzecznie kiedy gość przekroczy próg mieszkania,ale kiedy jest na dworze potrafi skakać po tym samym człowieku.. tak więc nie wiem dlaczego on tak zachowuje się, czy jesgo skakanie jest przejawem dominacji czy też zaproszeniem do zabawy i w związku z tym jak go oduczyć tego uciążliwego zachowania???????:roll:

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam w domu jednorodzinnym i mam spore podwórko, tak więc nawet kiedy ktoś wejdzie na podwórko , a mam na myśli tutaj znajomych wtedy mój pies podskakuje szczekając , ale nie gryzie.Wygląda to w ten sposób: bawi się na posesji i w pewnym momencie kiedy zauważa kogoś na posesji podbiega do niego i z impetem skacze uderzając przednimi łapami człowieka. A muszę dodać, że do małych piesków nie należy. Przy podskakiwaniu oczywiście brudzi ubranie i szczeka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='123mariszka']Mam pytanie i proszę o radę w tym temacie. Otóż mój pies będąc w domu zachowuje się grzecznie kiedy gość przekroczy próg mieszkania,ale kiedy jest na dworze potrafi skakać po tym samym człowieku.. tak więc nie wiem dlaczego on tak zachowuje się, czy jesgo skakanie jest przejawem dominacji czy też zaproszeniem do zabawy i w związku z tym jak go oduczyć tego uciążliwego zachowania???????:roll:[/quote]
To skad to pytanie i temat? I dlaczego pytasz o oduczanie psa :eviltong:?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='123mariszka']karjo2 założyłam ten temat, ponieważ skakanie mojego psa z nienacka przeszkadza mi i chcialabym go tego oduczyć o ile w ogole można, a przy okazji chcialabym dowiedzieć sie dlaczego on tak robi.:lol:[/quote]
może chce się bawić?? nie widziałam zachowania Twojego psa, więc nie mogę dokładnie powiedzieć co on chce tym osiągnąć.
Mój pies również skakał. Nic nie pomagało: ani odciąganie zabawką ani smakołykami, a że było to bydle ogromne to miałam problem. Ale.... gdy zaczął na mnie skakać przytrzymywałam go za obroże i mówiłam "nie wolno"a jak się uspokoił to go nagradzałam. Nauczył się, że nie wolno skakać chyba po dziesiątym przytrzymaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='123mariszka']praktycznie nie ma nic do tego, ale pomyślałam ,że może ktoś by pomógł temu biedaczysku...[/quote]
wejdź sobie na dział "Psy w potrzebie" na dogo, tam dopiero można znaleźć ofiary losu :shake:
taa losu, raczej człowieka....

Link to comment
Share on other sites

Mariszka, chyba szukasz dziury w calym. Skoro masz psa, zajmij sie nim, zamiast zostawiac samopas w obejsciu. Sa mu potrzebne spacery, szkolenia z Toba dzien w dzien. Natomiast znajomych wychowaj, by nie wchodzili na posesje sami. Dzwonek, ktos z domownikow wychodzi, odwoluje psa, otwiera bramke i wprowadza goscia.
Problem przestanie istniec, o ile to jest jakikolwiek problem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...