Jump to content
Dogomania

Kliker czy przewodnik stada?


Recommended Posts

Niedługo bedę mieć szetlanda i mam pytanie do właścicieli i znawców tej rasy.

Napewno będę psa szkoliła w kierunku agility czy PT. Jaka metoda szkolenia jest najlepsza? Klikerowa czy "przewodnika stada". Jeśli doradzicie mi klikera szkoliłabym go na podstawie książki Babary Waldoch "Pozytywne szkolenie psów" lub metodą "przewodnika stada" Jan Fennel.

Co wam wydaje sie lepsze? A jak wy szkolicie swoje sheltie?

Prosze o opinie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja shelitie co prawda nie ma ale moge sie wypowiedziec na temat innych pastuchow Corgulaskow oczywiscie:D:D

Swoje pemki i cardi ucze ( bo szkole to za duzo powiedziane) zadna z tych metod tylko chyba najprostrza metoda tzn nagrody.Jak piesek dobrze robi chwalimy jak zle to nic nie robimy. Oczywiscie o rade jaka forma jest najlepsza musialabys sie spytac specjalistow w tym zakresie ktorych to na dogo nie brakuje:D:D Ale radizlabym przeniesc ten topic gdzie indziej!

Link to comment
Share on other sites

A czy obie metody się wykluczają? Metoda Fennel prowadzi do tego, aby zdominowac swojego psa. A wiadomo, że pies, który jest podporządkowany, wykazuje większe posłuszeństwo. Ja metody klikerowej nie stosowałam, jednak na pewno jest skuteczna, przede wszystkim dlatego, że jest to metoda pozytywna :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...