Jump to content
Dogomania

Szczekanie i drapanie drzwi.


onael

Recommended Posts

Witam ponownie, jakiś czas temu pisałem o problemie z siusianiem w domu, ale Biszkoptowi już się odwidziało i przestał brudzić - nawet teraz jak miał problem z pęcherzem i dostawał zastrzyki i później tabletki ani razu nie nabrudził w domu :)

Ale chciałem poruszyć inny temat. Wiem, że już są podobne tematy, ale każdy pies ma innych charakter, zachowania, przyzwyczajenia i ciężko się podpiąć pod inny temat.
Otóż nasz Biszkopt dostaję dosłownie ataków lęku jak wychodzimy z domu. Ostatnio było tak, że pracowałem dużo w domu i praktycznie od połowy listopada prawie cały dzień jestem z nim w domu. I chyba za bardzo się do tego przyzwyczaił :shake: Jak rano dziewczyna wychodzi do pracy to nie widzi w tym problemu i po chwili wraca do mnie łóżka (no cóż od zawsze śpi z nami pod kołderką :evil_lol: ) Ale jak ja chcę wyjść choćby ze śmieciami czy po bułki do sklepu to strasznie szaleje. Jak wychodzę to mówię zostań i on siada w przedpokoju i spokojnie siedzie, ale jak tylko usłyszy, że przekręcam klucz w zamku to dostaje szału, szczeka i drapie w drzwi. Mieszkam na 5 piętrze a jego słychać aż na parterze!

Jeszcze gorzej jest jak wychodzimy gdzieś razem. Wtedy dostaje jakiejś "telepawki", trzęsie się biedaczek i strasznie ujada.

Sąsiadka mówi, że szczeka cały czas i drapie drzwi.
Jest to bardzo żywiołowy piesek, jak to dzisiaj określiła weterynarka "iskierka"
Jak wychodzimy na dłużej to zostawiamy włączony TV i lampkę. Zawsze ma pełno zabawek, suchą karmę w misce, zostawiamy mu też jakieś ciuchy pachnące nami (gdzieś wyczytałem, że to pomaga).

Jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

Witam !
Widzę, że trzeba się zabrać ostro za szkolenie piesia. Gdy go zostawiacie on czuje sie zagrożony dlatego tak się zachowuje to silny stres, dlatego potrzebne są ćwiczenia aby Biszkopt przekonał się że go nie opuścicie. Te ćwiczenia powinny być na początku bardzo krótkie 5 min. wystarczy na początek, mniej więcej tak proponuję kupić zabawkę typu kong jest to zabawka w kształcie gruszki do wypełniania smakołykami ( pasztetka, mięsko , ryba i co tam chcesz na przemian ) oraz kula do której wsypuje się suchą karmę i piesek sobie toczy i stopniowo wyskakuje karma. Wtedy pies ma zajęcie i tak nie tęskni, ale tak jak napisałam krótkie ćwiczenia pózniej coraz dłuzsze i po przyjściu chwalimy pieska i nagradzamy jak jest za co, jeśli nie nic nie mówimy, ćwiczymy dalej, aha bardzo ważne jest aby przy wychodzeniu nie było żadnych pożegnań, a przy wchodzeniiu powitań bo to najczęściej popełniany przez nas błąd.
Życzę powodzenia i dużo cierpliwości.
Pozdrawiam Jola i Wigor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...