Jump to content
Dogomania

Axa,Zottel,Yacki i Miranda:0)


Donka

Recommended Posts

Nie wiem jak ty ale ja jestem na tyle zorganizowana że jestem w stanie poświęcić odpowiednio dużo czasu każdemu z [COLOR=blue][U]psów[/U][/COLOR],a ze swoimi psami pracuję od początku pojawienia się u mnie w domu.Np.mała 12 tyg.Miranda drugiego dnia pobytu u nas nauczyła się siad i waruj,a do tego umie już czekać w spokoju jak podam jej miskę z jedzeniem.Najpierw jest siad potem zostać i chwila oczekiwania(w tym czasie nawiązuje piękny kontakt wzrokowy ze mną :o)i dopiero po komendzie weź mała zaczyna jeść.Więc widzisz przede wszystkim systematyczna praca codziennie daje efekty.Nawet 6 miesięczna Yacki umie już komendy siad,zostań,waruj,do mnie,do nogi i wiele innych.Natomiast 10 miesięczny Zottel we wrześniu przystępuje do egzaminu z PT,więc jak widzisz nie spoczywamy na laurach.Niestety są osoby które mając nawet jednego psa nie dają sobie z nim rady,ja na szczęście do tego grona nie należę.Co do wieku psów to i bardzo dobrze że są zbliżone wiekiem,bo lepiej się razem wychowują i żadne nie chce nad innym dominować,po prostu super się dogadują i nawet mi nic jeszcze w domu nie zniszczyły bo nie mają na to czasu.:evil_lol:
Co do Kokusi to nie pozbyliśmy się jej bo nie oddaliśmy w obce ręce,nie przywiązaliśmy do drzewa,czy nie wyrzuciliśmy jej gdzieś na trasie z samochodu,jest u Mojego brata z którym wychowała się od szczeniaczka,a poza tym przez przed podjęciem ostatecznej decyzji przez kilka dni sprawdzaliśmy jak Koka się u niego za klimatyzuje i nie było z tym żadnych problemów,poza tym często ją odwiedzamy.

Link to comment
Share on other sites

No super ,że tak pracujesz z tymi psami.Podziwiam ,bo ja ledwo daje rade zmęczyć moje kundle.A mam tylko 2 i są w średnim wieku.
Ale nie rozumiem jak można oddać (obojętnie komu) suke która byla w domu pierwsza.tego nie moge pojąć czemu ludzie niby kochający swoje psy oddają je na prawo i lewo.

Link to comment
Share on other sites

Ja już się wypowiedziałam na ten temat,nie pozbyłam się Koki jak starego mebla,mieszka z moim bratem i jest szczęśliwa,oczywiście jest też szczęśliwa jak zobaczy nas ale nie ma tak,że za nami tęskni czy jest jakaś niespokojna gdy wychodzimy.W obce ręce na pewno bym jej nie oddała,a wiem że u Mojego brata na bardzo dobrze mogłabym nawet rzec że lepiej niż u nas bo tam jest ciągle jako jedynaczka w centrum uwagi a ona bardzo lubi być wyróżniana:lol:;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Donka, jest konsekwentną osobą, potrafi sobie poradzić z taką ilością psiaków :razz:

może zaczniemy chwalić ją za to że z psami zdaje PT?
niektórzy mają jednego psa tak jak ja i wcale nie mam zamiaru tego robić .. Dziewczyna ma zapał, kocha psy :cool1:

co do Koki wyjaśnienie już mamy ;)

[I]nie brać mnie za jakąś wredną osobę :placz:[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jejku czy to jakaś nagonka mogłabym się tłumaczyć ale nie muszę bo jestem pełnoletnia,a Shilka widocznie ma status"niewidoczna".Zdjęcia moich dzieci też nie wrzucam za każdym razem to co też je pooddawałam,chore i nie chce mi się tego komentować.
Pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Szkoda ,że ludzie traktują psy jak śmieci....[/quote]
Słuchaj,nie wiem czy ty masz jakieś kompleksy czy cię coś boli,ale może ty sam tak traktujesz zwierzęta i stąd te uprzedzenia?Wiedz że nie jeden chciałby mieć tak dobrze jak mają Moje psy:evil_lol:A ten zarzut że ludzie traktują psy jak śmieci skieruj do kogoś innego i poszukaj sobie innej ofiary nagonki bo tu źle trafiłeś,bo nie jestem jakąś gówniarą i nie pozwolę sobie żebyś mnie obrażał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...