Jump to content
Dogomania

2 kłopty prosze o pomoc


Gotika1

Recommended Posts

Witam. Chciałam bardzo gorąco prosic o pomoc 2 sparawach.

1. mam 5 miesięczną suczke cocker spaniel angielski i chciałam prosic o rade ile razy dziennie powinnam ją karmić i jaką ilością(jedzenie gotowane)

2. martwi mnie również fakt że moja sunia potrafi w ciągu godziny zesikać sie z 3 razy(sika na dworze i owszem ale w domu również:diabloti:) czy to jest normalne:placz:

Link to comment
Share on other sites

Skoro gotujesz to pewnie masz ustaloną dzienną dawkę.Pamiętam,że moje anioły w wieku dziecięcym karmiłam 3 x dziennie... tak do 6-7 mies.Potem przeszłam na dwukrotne,dzienne karmienie i tak pozostałoTo co masz ustalone podziel na trzy porcje.Z siusianiem musisz się uzbroić w cierpliwość.Moje pupile początkowo/z chwilą zabrania od hodowcy/wyprowadzałam co godz:co dwie;póżniej trzy.Oczywiście w domu też posikiwały....Jeden z nich gordonek-inaczej lejek na potęgę pamiętam,że kibel urządził sobie w nowiutkim legowisku.Nigdy nie karciłam,ale głośno wyrażałam swoje niezadowolenie.Za sikanie,kupę na spacerku były chwalone,dostawały smaczki...za "incydenty" :lol: domowe nie:p.

Link to comment
Share on other sites

Czy sunia zaczela ratem tyle siusiac? Moze to kwestia dodatkow moczopednych (pietruszka, seler) a moze poziebila pecherz, dosc zimno ponoc jest?
Na wszelki wypadek zrob badanie ogolne moczu.
A z jedzeniem, jak pisze Werbena. Swoja droga hodowczyni nic nie podpowiedziala, bo wlasciwie to do niej najpierw powinnas...

Link to comment
Share on other sites

a i owszem powiedziała ale w tedy jadła suchą karme royal a teraz nawet nie chce jej powąchac:angryy: więc musiałam zacząć gotować i własnie nie wiem jakie te porcje mają być dłuże zeby mój skarb głodny nie chodził:razz:. Chodzi mi tak mniej więcej czy tak ok szklanka czy więcej żebym jakieś wyobrażenie miała. A co do siusiania to ona już tak miała wcześniej że dość czesto sikała ale miałam nadzieje ze jej pomału sie to unormuje ale jak widze to jeszcze nie jej czas:pna pęcherzem też sie zastanawiałam ale to by jakaś osowiała była albo co i podobno jak ma chory pęcherz to sika ale w małych ilościach a w Diuny wypadku to jest zawsze jeziorko:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Hm...z tym gotowaniem to rzeczywiście problem...bo też musisz zadziałać na wyczucie:roll:.Czy szklanka jedzonka wystarczy?...musisz wyczuć psiaka.Jak będzie wylizywać miseczkę tzn,że możesz jeszcze dodać../ja tak robiłam/.Stosuję 70% mięska i 30% warzyw z wypełniaczem-ryżem.Do tego łyżka gotowanego lnu na głowę psa i witaminki.Z gotowanym jedzonkiem trzeba uważać...nie przedobrzyć,bo nie chcący klamocik nam wyrośnie:lol:

Link to comment
Share on other sites

To zobacz propozycje barfu, pewnie sie suni spodoba ;).
A z moczem chyba bym jednak zrobila badanie, kosztuje pare zl, moze z 10 zlociszy, a bedziesz wiedziala, czy to nie infekcja.
3 x przez godzine, pomimo spacerow ( co ile wychodzicie, moze za krotkie?), to juz by mi cos nie pasowalo. I tak przez cala dobe sika :crazyeye:?

Link to comment
Share on other sites

hmm no z tym sikaniem to wogóle jest dziwna historia w jej wypadku nie kiedy owszem ładnie sika na dworze jak nalezy w nocy tez pieknie wytrzymuje ale nie kiedy jak coś ją wezmie to własnie w ciągu godziny po spacerze 3 razy ale tez nie jest to nagminne poprostu dziwnie. :crazyeye:Dzieki za podpowiedż z lnem musze go dodac;).
a dzis w nocy maiałam przeboje z moją mała nie wiem czy tez tak mieliście. obudziła mnie piszczeniem o 12 w nocy i dziwnym ocieraniem łapką o pyszczek az sie wyjaśniło jeden kieł jej wypadł a drugi niedawno. troche sie wystraszyłam ale jej chyba wychodzą nowe czy mam racje?? no przecież chyba je nie wyłamała:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gotika1']a dzis w nocy maiałam przeboje z moją mała nie wiem czy tez tak mieliście. obudziła mnie piszczeniem o 12 w nocy i dziwnym ocieraniem łapką o pyszczek az sie wyjaśniło jeden kieł jej wypadł a drugi niedawno. troche sie wystraszyłam ale jej chyba wychodzą nowe czy mam racje?? no przecież chyba je nie wyłamała:roll:[/quote]
Tak, w tym wieku spanielki wymieniają ząbki na stałe. ;)
Możesz jej kupować teraz różne gryzaki (zabawki, kostki z prasowanej skóry), żeby miała na czym się wyżywać, zamiast na meblach, butach, czy dywanach. Gryzaki pomagają też przy wymienie mlecznych ząbków, ponieważ psiak gryząc, narusza je i szybciej i łatwiej mu one wypadają. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...