Jump to content
Dogomania

Mała zazdrośnica...


pola i greta

Recommended Posts

Witam..
od trzech tygodni mieszka z nami szećiomiesięczna psina Pola. Od dwóch lat mamy tez innego psiaka . Suczka Greta. Jak mała pojawiła sie w domu zdominowała ta dorosłą. Ale na tym nie koniec .ciągle sie gryzą raz mniej raz bardziej groznie i mam takie wrażenie ,że oprócz ustalania "kto rządzi " mała jest niesamowicie zazdrosna o domowników. Nie możemy ani pogłaskac Grety ani przytulić ani podejść kompletnie nic...każda próba okazania jakiegokolwiek zainteresowania starszą psina kończy sie gryzieniem jej , odpychaniem całym ciałem itp. Doszło do tego ,że głaszczemy Grete po kryjomu jak mała nie widzi. Staramy sie nie faworyzować żadnej z nich. Dodam ,ze Pola jest adoptowana i wychowywana od butelki przez człowieka.
Może podpowiecie jak tu sobie poradzić . Szkoda nam biednej Grety bo widać ,że jest smutna. Doniedawna była oczkiem w głowie a teraz nie można jej nawet pogłaskać. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem, ale mogę się mylić, to wy ustalacie zasady gry a nie psiaki, wy ustalacie którego psa głaszczecie akurat w tej chwili.
Ja wiem że to osobnicza sprawa, ale byłam w podobnej sytuacji.
Mam haszczaka od prawie 4 lat a niedawno pojawiła się u nas kundelka teraz ma 3 miesiące.
Zasady i hierarchię powiedzmy, ustaliliśmy my. Np karmienie: szykuje psiakom jeść, to albo jem sobie jakieś ciasteczko lub udaje ze cos jem, kiedy przyszykuje najpierw dostaje Haszczak miskę na ziemie, a po chwili szczeniak.
Kazdy psiak jest na takich samych warunkach, zaden nie jest dokarmiany za friko. Zaden nie wchodzi na łóżko. Kiedy przychodza obydwa staram się najpierw pogłaskać dorosłego psa który jest u nas dłużej, a za chwilkę malutką.
Dodam ze nasza młoda suńka, też jest odchowana od butelki, mam ją odkąd skończyła nie całe 3 tygodnie :)
Zaraz za mną rządzi nasz kot, który ma juz 10 lat :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

BK, darujmy sobie te rytualy przechodzenia pierwszemu, jedzenia pierwszemu itp., to tylko zagrywka w wyuczeniu wlasciciela konsekwentnego postepowania ;).
Co do ukladu dwoch psow, to faktycznie Ty decydujesz, ze nie ma zadym w domu.
Tu jest wiecej:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f25/dwa-psy-w-domu-gryza-sie-pomocy-128699/#post11559255[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...