Jump to content
Dogomania

wystawianie i ringowka


Katie

Recommended Posts

Ringówkę, którą pokazała Sandra też mogę polecić.
Najważniejsze, by nie była cała cieniutka - tylko miała szerszą część pod szyjką.
A chodzenie czy postawa - trzeba ćwiczyć jak najczęściej i w różnych miejscach :w domu, w parku ..... po prostu wszędzie gdzie tylko możliwe zrobić kołeczko na ringówce i ustawić psiaka w pozycji. Niech się przyzwyczaja do różnego otoczenia i...... za każdym razem jak dobrze zrobi.....NAGRODA;)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy taki opis ci pomoże ale znalazłam go na jakiejś stronie :D

[I]Pies pokazywany sędziemu ma stać tak, by wyeksponować wszystkie pożądane przez wzorzec cechy.
Uczenie szczeniaka jest mniej kłopotliwe niż nauka psa dorosłego i trwa generalnie rzecz biorąc krócej, a na dodatek efekty są lepsze. Trzeba zacząć jak najwcześniej, można już około 4-5 tygodnia życia. Ponieważ większość szczeniąt przychodzi do swych domów w wieku 2-3 miesięcy.
Ustawiamy szczeniaka w pozycji jak najbardziej zbliżonej do tej, jaką powinien przyjąć na ringu, i w dowolny sposób motywujemy do pozostania w niej. Możemy do niego pieszczotliwie mówić, chwalić, głaskać – obojętne, co robimy, byle tylko nie zmienił pozycji. Oczywiście, nie ma co marzyć, by pies wytrwał w takiej postawie dłużej niż kilkanaście sekund! Staramy się ten czas przedłużyć, dbając o to, by nie zanudzić naszego psiaka.
Przy nauce postawy wystawowej trzeba opracować sobie komendę – polecenie dla psa, które będziemy odtąd wydawać zawsze, gdy będziemy chcieli ustawić naszego pupila. Nie ma tu żadnej reguły; ważne jest jedynie, by komenda była zawsze taka sama – „Wystawa”, „Pokaż się”, „Postawa”. Warto także na moment przed chwilą, w której zniecierpliwiony psiak wycofa się, siądzie lub podskoczy pochwalić go i... przejść do sprawdzenia zębów. Wyrobienie naturalnej kolejności: ustawienie–kontrola zębów bardzo ułatwia późniejsze działania na ringu. Ćwiczenia postawy przeprowadzamy w miarę możliwości codziennie, przez kilka minut, najlepiej w dwóch lub trzech ratach.
Osiągnięcie tego, by pies „sam z siebie” stawał w wymarzonej postawie wystawowej jest praktycznie niemożliwe (oczywiście, każdy właściciel powie, że jego pies „po prostu nie umie stanąć inaczej”, ale nie wierzmy w to zbytnio). Właściwą postawę psa osiąga się przez wielokrotne ćwiczenie. Poprawiając ustawienie przednich kończyn ujmujemy psa delikatnie za łokieć, unosimy odrobinę łapę i stawiamy w pożądanym miejscu (kończyny przednie zawsze równolegle, prostopadle do linii ciała!). Następnie w podobny sposób poprawiamy tylne kończyny, ujmując psa w okolicach kolana, podnosząc łapę i stawiając ją w pożądanym miejscu - i, ewentualnie, ponownie korygujemy przednie kończyny. Kolejnym etapem jest powolne acz stanowcze unoszenie głowy psa za pomocą ringówki (cienkiej smyczki w kolorze psa, przeznaczonej wyłącznie do prezentacji psa na ringu), do momentu, aż pies będzie wyglądał „jak z obrazka”.
By móc ocenić, czy pies stoi w postawie wystawowej, niezbędna nam będzie pomoc drugiej osoby, która stojąc z boku obserwuje, czy pies stoi należycie. Po kilkunastokrotnym ćwiczeniu, kiedy pies w zasadzie na komendę staje w postawie zbliżonej do ideału, przedłużamy okres utrzymywania postawy, aż do kilku minut. Cały czas kontrolując jego postawę i nagradzając go pochwałą, a po zakończeniu ćwiczenia – smakołykiem..
Doświadczeni wystawcy, przygotowujący psa do kariery na ringach piękności, stosują jeszcze jedną, dość sprytną a bardzo skuteczną metodę. Zawsze podają psu nagrodę sięgając do specjalnej niewielkiej torebki, noszonej na pasku i przeznaczonej tylko na smakołyki. Pies dość szybko kojarzy ruch ręką ku „magicznej torebce” z nagrodą i na wystawie wystarczy tylko zamarkować ruch dłoni w kierunku torebki, a pies już cały się spina w oczekiwaniu nagrody. I o to chodzi! Skupiony, napięty pies, zwracający uwagę tylko na przewodnika i w zasadzie bagatelizujący sędziego i konkurentów jest ideałem psa wystawowego.[/I]

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze niedawno w ogóle w zwykłym zoologu nie było ringówek, teraz sa w tych wiekszych zawsze i coraz częściej w małych zoologach, w sklepach internetowych a jak chcesz miec baaardzo duży wybór to najprościej na wystawie.
A ktos probował yorka na Corbohy'dach wystawiac? Mi Kparys Ładnie szedł grzywacz ślicznie na nich idzie, choc moj grzywacz idzie na komende ring na wszystko na żmijkę, ringówke sznureczkową, z podkładka oraz na Corbohyda.
[URL="http://www.amberhouse.pl/resco-cordohyde-showlead-white-p-589.html?cPath=76_61_125"]Resco Cordohyde Showlead 5mm White - Psy Akcesoria Ringówki - AmberHouse kosmetyki i akcesoria dla zwierząt - Bydgoszcz[/URL]

A i chaba ma chyba tansze ringowki niz w Amber house ja za zwykla sznurkowa z podkładka ale z materiału nie skorki płaciłam 20zł.

Katie skąd jestes? Najepiej spotkac sie z osoba ktorej wychodzi wystawianie i ona ci pokaze bo trudno opisywac, jak uczysz postawy to musisz pamietaz ze placki musza byz proste , łapy tworzyć kat prosty z podlożem byc rownolegle do psa, nogi tak odstawione zeby gorna linie utrzymac w poziomie, najlepiej spotkac sie z hodowcą lub miłosnikiem, najlepiej zawodowym handlerem o ile mamy taka możliwość i on pokaże nam jak nauczyć naszego psa.

Napewno najważniejsze jest przygotowanie pod katem socjalnośći psa na wystawie, dobre miejsce do ćwiczeń to dworzec- różne bodźce, zatłoczone miejsca, parki jak tu ktoś napisał, jakies festyny to jest super sprawa, bodrze jak masz jakis sasiadow i mozesz ich poprosic zeby poglaskali psa jak go ustawiasz zeby nie bal się dotyku sędziego na wystawie.U yorka masz ten plus ze mozesz dobrze zrobionym wlosem dlugim zakryc jakies wady. Szybko to mozna załapać, Aurunia ma duzo ustawianych zdjec w galeri inne forumowiczki tez, na stronach hodowli popatrz. Z yorkiem łatwo ćwiczyc bo wiele miejsca nie potzreba, pamietaj tylko zeby podłoże pod ustawianie było dobre na stół jakis kocyk czy cos bo pies nei moze sie ślizgać. Ale juz nie off'uję.

Ide kąpać swoje boorki.

[URL="http://imageshack.us"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katie']Aurunia, a jakie sa koszty przesylki?
szukam, szukam i znalezc nie moge:/[/quote]


Tak rozkłada się przesyłka za ringówkę w tym sklepie
[B]Kurier GLS
[/B]Wysyłka Poland: 0.1 kg - przesyłka krajowa (wysyłka po otrzymaniu należności) 14,50zł
Wysyłka Poland: 0.1 kg - przesyłka krajowa COD (płatne przy odbiorze) 21,00zł
[B]Poczta Polska
[/B]Wysyłka Poland: 0.1 kg - paczka ekonomiczna (wysyłka po otrzymaniu należności) 5,00zł
Wysyłka Poland: 0.1 kg - paczka priorytetowa (wysyłka po otrzymaniu należności) 6,10zł
Wysyłka Poland: 0.1 kg - paczka priorytetowa (płatne przy odbiorze) 14,03zł
[B]Kurier UPS
[/B]Wysyłka Poland: 0.1 kg - przesyłka krajowa (wysyłka po otrzymaniu należności) 20,74zł
Wysyłka Poland: 0.1 kg - przesyłka krajowa COD (płatne przy odbiorze) 28,06zł
[B]Odbiór Osobisty
[/B]Odbierzesz osobiście u nas 0,00zł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...