Jump to content
Dogomania

Akita w gazecie i ksiazce


Mellows

Recommended Posts

a no dokładnie o tym! w środku są śliczne zdjęcia !!

Szkoda tylko,że tekst artykułu jest bzdurny....ktoś słyszał dzwon,ale nie wie, gdzie on.Smutne to, bo takie artykuły czytaja ludzie i chcą poznać rasę,a z takich tekstów uczą sie bzdur :wink:

Link to comment
Share on other sites

Czy znacie jakieś książki poświęcone tej rasie? Przynajmniej w części ;)

Będę wdzięczna za jakiekolwiek namiary na publikacje...

Szukam kopalni wiedzy o Akita Inu 8)

Zajrzyj na stronę Izis i Agappe,jest tam też i o ksiązkach.Ale najwięcej wartościowych rzeczy o akicie można sie dowiedzieć z artykułów zamieszczanych w dwumiesięczniku "Pies".W najbliższym będzie artykuł napisany bodajże przez sędzinę i hodowcę akit E.Szelige-Szeremetę.

Link to comment
Share on other sites

Zdjecia sa slodkie i tylko tyle. Rany Julek ludzie czyście ślepi. Zobaczcie na przednie lapy tego psa i na kompletny brak szyi, karpik na plecach i na obwisle fafle... Gdyby nie kolor i sierść no i uszy to prawie kaleka ;-). Za to reszta ;-( No tak ale naprawde nie pokusilabym sie o ilustrowanie nim artykułu brrr. No ewentualnie moze byc to kwestia kiepskiego zdjecia, bo pies stoi na gorce... ale nie jestem o tym do konca przekonana.

Link to comment
Share on other sites

Mozesz mi powiedziec co w tym artykule jest dokladnie bzdura? Bo chcialbym wiedziec a nie mam pojecia:P.

Nie będę wszystkich bzdur przytaczć,bo wyjdzie mi artykuł/ :wink: może też bzdurny :wink: /ale:Cytuję:"pierwsze znane pod nazwa "matagi inu"(pies do polowania na niedżwiedzie)" -BZDURA!!!!

łowieckie wioski w górach w pobliżu Akita zwane były w tamtejszym dialekcie"matagi".Matagi również znaczyło CZCIGODNY MYŚLIWY.Po japońsku inu znaczy pies.Taki pies ,takiego myśliwego nazywany był MATAGIINU czyli pies czcigodnego mysliwego.Musiałam kiedyś sie o tym dowiedzieć ,bo głupio było by niewiedzieć co znaczy przydomek hodowlany,a mój to:Matagiinu PL :P

Następna bzdura jest to,że autor pisze ,że w Polsce jest już ponad 600 egzemplarzy tej rasy :roll: :( Kiedy ZAREJESTROWANYCH w ZK jest ponad 1500 sztuk,a ile /niestety :evilbat: /wyprodukowano na lewo :( .....Oj pisać tu można i można,a co do zdjęc to Izis napisała 100% rację,ja do jej opisu tego dorosłego psa dodam to,że jest to samiec ,psy muszą być krótsze,a ten jest wyjątkowo długi jak autobus :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nie radzę :p dlatego siedze przy kompie i staram sie o tym nie myśleć:p

nie no tak na serio mam od cholery dodatkowych lekcji.. dlatego ostatnio w ogóle nie bywam na dogo. jak znajde chwile to wpadam przeczytam kilka ważnych dla mnie topiców ewentualnie coś napisze i wychodze.

a studia..

SGH

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...