Jump to content
Dogomania

Szczeniak Mini Pudel i waga


JASNA

Recommended Posts

Dobry wieczor :-)
Przedwczoraj zakupilismy dlugo wyczekanego szczeniaka "Mini Pudelka".
Dori (takie dostala imie).... jest piekna suczka ze slicznymi ciemnymi oczkami i piekna "szczeniacka" sierscia i przypuszczamy ze chyba ma nadwage :-(

Ma w tej chwili dokladnie 13 tygodni i wazy 3,3kg....
niestety nie znalazlam w internecie zadnej tabeli zeby porownac jaka waga w jej wieku bylaby wlasciwa.

Czy ktos moglby pomoc? Moze znacie jakies strony internetowe o szczeniakach pudli itp?

Niestety panstwo od ktorych ja kupilismy nie sa dostepni w tym tygodniu telefonicznie a termin u weterynarza mamy dopiero na 12 Grudnia....
:placz:ciekawosc mnie naturalnie rozpiera i chcialabym wiedziec jak to jest z ta waga u mojej suni....


pomocy!

dziekuje serdecznie juz z gory za Wasze odpowiedzi


Jasna

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak z nadwagą :hmmmm: Raczej mało prawdopodobne. Poza tym waga to też cecha osobnicza więc tabelki to mocno orientacyjnie mogą służyć jedynie. Jeśli jeszcze mam zapiski moich szczeniaków to zobaczę wieczorkiem ile ważyły w podobnym wieku.
Szczeniaki to raczej trudno utuczyć:razz:
Moim zdaniem szczeniak pudla powinien dostać jedzenia ile chce i wybiegać się ile może i raczej marne szanse aby obrósł tłuszczykiem. A na 100% nie można go głodzić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASNA']Dobry wieczor :-)
Przedwczoraj zakupilismy dlugo wyczekanego szczeniaka "Mini Pudelka".
Dori (takie dostala imie).... jest piekna suczka ze slicznymi ciemnymi oczkami i piekna "szczeniacka" sierscia i przypuszczamy ze chyba ma nadwage :-(

Ma w tej chwili dokladnie 13 tygodni i wazy 3,3kg....
niestety nie znalazlam w internecie zadnej tabeli zeby porownac jaka waga w jej wieku bylaby wlasciwa.

Czy ktos moglby pomoc? Moze znacie jakies strony internetowe o szczeniakach pudli itp?

Niestety panstwo od ktorych ja kupilismy nie sa dostepni w tym tygodniu telefonicznie a termin u weterynarza mamy dopiero na 12 Grudnia....




:placz:ciekawosc mnie naturalnie rozpiera i chcialabym wiedziec jak to jest z ta waga u mojej suni....


pomocy!

dziekuje serdecznie juz z gory za Wasze odpowiedzi


Jasna[/quote]

Czy to nie problem językowy?
standard -Grosspudel - duzy, krolewski
miniature - Kleinpudel - średniak
dwarf - Zwergpudel - miniatura
toy -toy -toy

Czyli mała Dori to sredniak, wtedy i waga by była ok?
[url=http://www.planetpoodle.de/poodle/index.php]Planet Poodle - The German Poodle Magazine[/url]

Link to comment
Share on other sites

Każdy pies rozwija się indywidualnie !
O nadwadze u tak młodego psa możesz mówić dopiero gdy jest pokryty przelewającym się tłuszczykiem i nie jesteś w stanie wyczuć żadnych kości.
A podana przez Ciebie waga bez podstawowych wiadomości o budowie psa, jego wielkości i fazie rozwoju nie jest żadną podstawą do stwierdzenia "nadwagi".
Poza tym w tym wieku nawet lekka "nadwaga" nie jest problemem - to wręcz normalne że w tym wieku może być więcej tkanki tłuszczowej niż mięśniowej :razz:. Wyrównuje się to w późniejszej fazie gdy rozwijają się mięśnie.

Nie wiemy tez jak rozwijało sie jej rodzeństwo, jak matka, ojciec, jak półrodzeństwo - i dopiero wtedy można ewentualnie (!!!) mówić, ze szczeniak odbiega w masie od normy.
Aby cokolwiek stwierdzić na podstawie tabelki musiałabyś porównać osobniki w tym samym wieku, co więcej o tej samej strukturze koścca i wielkości - czyli o takiej samej fazie rozwoju - nie jest to jak widzisz do końca możliwe :eviltong:.

Należy tez pamiętać , że najmniejsze szczeniaki w miocie potrafią przerosnąć w wieku 1 roku swoich największych braci i siostry :crazyeye: bo taki mają rozwój ;)
Moje szczeniaki z różnych miotów w wieku około 7-8 tyg miały wagi od 0,9 do 2,4 kg - jak widzisz rozrzut niczego sobie :roll: .

Link to comment
Share on other sites

Super, bardzo dziekuje za odpowiedzi ---- kamien z serca :-)

(swoja droga wedlug mnie zwergpudel - to minipudel..... dlatego tez napisalam minipudel)

kosci mozna wyczuc wiec przestalam narazie sie martwic, 12 grudnia wizyta u weterynarza i mam nadzieje ze mi rozwieje ostatnie watpliwosci ....

jeszcze raz wielkie dzieki

pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='JASNA']Super, bardzo dziekuje za odpowiedzi ---- kamien z serca :-)

(swoja droga wedlug mnie zwergpudel - to minipudel..... dlatego tez napisalam minipudel)

kosci mozna wyczuc wiec przestalam narazie sie martwic, 12 grudnia wizyta u weterynarza i mam nadzieje ze mi rozwieje ostatnie watpliwosci ....

jeszcze raz wielkie dzieki

pozdrawiam serdecznie[/quote]

Jak już zaczęłaś temat to może nam zaprezentujesz swojego szczeniaczka , ciekawe jak teraz wygląda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...