Jump to content
Dogomania

Najlepsza karma dla szczeniaka... JAKA????


Guest NUVA

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc ; Mam cudnego szczeniaka :lol: (ma trzy miesiące).
Rasa duża "Wyżeł Weimarski".

Jakiej firmy jest najlepsza sucha karma ????

Do tej pory jadł ( u mnie) u hodowcy podobno też - ARION Premium Large Breed Puppies.

Link to comment
Share on other sites

nikt ci takiej nie poda, niema najlepszej karmy, każdy psiak jest inny, ja mam 14 mies berneńczyka, czyli rasa już bardzo duża, zaczynaliśmy od eucanuby, potem zaczełam sporo czytać na temat karm, szukając oczywiście tej "najlepszej", z dobrych karm przeszliśmy Bozite Robur, teraz mamy Kobersa i Taste Of The Wild z Rybką (na tą może za wcześnie bo to dla psiaków w każdym wieku), bardzo dobrą karmą jest szwajcarski Biomill, i jakbym nie chciała dogodzić, psiak mi wybrzydza:roll:
Obecnie karm na rynku jest sporo, bardziej polecam podawanie czegoś profilaktycznie na stawy, ja np podaje Arthroflex od 4 mies

Link to comment
Share on other sites

Od Ariona w klasie premium na pewno bardziej wskazana byłaby karma klasy "super premium". Ja karmie swoje szczenięta ( białe owczarki szwajcarskie i owczarki niemieckie, wielkością zbliżone do wyżła) karmą firmy Red Mills i jestem naprawdę zadowolona z jej jakości. Ale każda inna karma klasy super premium będzie dobra, również Hills, eukanuba, royal itp ważne aby była to formuła "junior" ponieważ w okresie intensywnego wzrostu szczenięciu nie może zabraknąć budulca.

Link to comment
Share on other sites

tylko że karmy które podałaś czyli Eukanuba, Royal i Hills to zaledwie klasa premium a nie super premium,
i tak naprawde w ofercie karm premium wydaje mi się że można znaleść coś lepszego od karm tych dwóch producentów (tzn Eucanuba i Royal) :cool3:
Ale zgadzam się że ważna jest formuła junior;)
Fajne też są karmy holistyczne

Link to comment
Share on other sites

mój pies(owczarek niemiecki długowłosy) miał problemy ze stawami w wieku szczenięcym. Miał robiony zabieg i po zabiegu wet nakazał oby jadł dobra karmę-Royala. Oczywiście przejety losem swojego "synka" zastosowałem się ale jak to w życiu bywa, zaczołem kopać i drązyć temat karm. Przeszliśmy standardy typu Eucanuba, Proplan, Best Choice. Ale muszę przyznać że 1st Choice zrobił na mnie wrażenie. Karma godna polecenia i w dodatku superpremium. Diego wygląda i czuje się super(na spacerach dajemy nieźle czadu). 1st Choice ma też karmy dla szczeniaków dużych ras i mogę ją polecić osobom wymagającym.
Pozdrawiam
Tomasz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam
Dla mnie najlepsza jest Firstmate Performance. Odkarmiłam na niej 5 miotów Golden Retrievera jaki i moje hodowlane psy w wieku od szczenięcego do dorosłego. Karma jest dostępna na [URL="http://www.psie-karmy.com"]www.psie-karmy.com[/URL]
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...