Jump to content
Dogomania

nie za chudy?


mayday

Recommended Posts

witam,
mój rudzielec ma już prawie 5 mięsięcy. Waży 14 kg, wiec chyba nie tak mało, ale mam wrażenie, ze jakis taki chudzuitki jest. Biegamy codziennie rano w zaleznosci od mozliwosci czasowych od godzinki do dwoch. Na sniadako Mayday dostaje od 1/3 do polowy dziennej zalecanej dawki karmy Purina Pro Plan for Puppy, pozniej w okolicach obiadu polowej podwojnej piersi z kurczaka czasem do tego marchewke. na kolacje polowie twarozku (do ktorego czasem dodaje zoltko jajka). W miedzyczasie jeszcze kosc cieleca do gryzienia (zeby nie gryzl wyposazenia mieszkania i mial zajecie kiedy zostaje sam w domu). Niby wydaje sie tego calkiem sporo, ale wydaje mi sie, ze od jakichs 2 tygodni w ogole nie przybiera na wadze. Zalatwia sie srednio 3 razy dziennie, kupką "normalną". Bylabym wdzieczna za podpowiedz jak mniej wiecej powinna wygladac waga takiego haszczaka.

Link to comment
Share on other sites

surową z dodatkiem, makaronu lub kaszy (wlasnie, co z ta kasza? niektorzy polecaja, niektorzy nie. Czy jeczmienna jest ok?).
sniadanie miedzy 7-8, obiad 15-16, k18-19 twarozek. Tak to mniej wiecej wyglada. Jestem na etapie poszukiwan "urozmaicaczy", bo nie chce go zmasakrowac monotonnym jedzeniem. Jak narazie zmienilam smak karmyi szukam jakie warzywa moge dorzucic do obiadu lub kolacji.

Link to comment
Share on other sites

mayday.... pies nie czlowiek, az tak czesto urozmaicanej diety nie potrzebuje. Wrzuc jakies foty psiaka, najlatwiej bedzie ocenic jego wyglad. Moze on po prostu z lini tych "szczuplejszych" ;)
Masy zacznie nabierac tez z wiekiem.

Kasze odstaw, zdecydowanie. Dlugo zalega w przewodzie pokarmowym, fermentuje itd. Ryz juz lepiej... Ta surowa piers, jesli jest kupowana w zwyklym markecie, sparz lub choc troche obgotuj - mięso na tackach z folią zawsze jest natarte konserwantami, żeby dłużej lepiej wyglądało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...