Jump to content
Dogomania

Mistrzostaw Świata Agility Montichiari 2004


Robull

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmm, tż się nad tym zastanawiałam. Na tej stronie nie znalazłam żadnej konkretnej informacji, oprócz zdjęć obiektu 8) Ale wysłałam już w tej sprawie maila do webmastera, na pewno będzie wiedział :)

A swoją drogą to szkoda że Valladolid nie jest nad morzem... 8)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pytanko, jak to się stało, że tylko po dwa pieski mieliśmy w indywidualnym M i S? Wielka szkoda.... :(

I mam taką refleksję po tych kilku filmikach- jestem pod wrażeniem prowadzenia psa 'na odległość'. Czy przewodnicy krzyczeli głośno do psów nazwy przeszkód, czy psy reagowały tak idealnie na ruch ciała? Szczególnie mi się podobał filmik z pokaźnych rozmiarów panią i jej borderem- rewelka :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sajko:

Organizatorzy wprowadzili ograniczenie - tylko po 9 psów startujących indywidualnie z jednego kraju, więc z naszej jedenastki musiały odpaść ktoreś dwa.

Zdecydowanie prowadzenie ciałem! :D To była Szwajcarka - tzw. "wysyłaczka", jej przebiegi robiły niesamowite wrażenie. :o Nie jestem zwolenniczką takiego stylu biegania, ale w pełni doceniam i podziwiam pracę i poziom przygotowania, bo przecież w agility chodzi o to, żeby się dotosować do swoich i psa mozliwości.:) Tutaj wykorzystany został potencjał psa chodzącego po bardzo dużych łukach, co w połączeniu z wyczuciem odległosci na jaką pracował i dopracowaniem reakcji na gesty dawane ciałem dało taki widowiskowy i przede wszystkim skuteczny efekt.

Link to comment
Share on other sites

Davie, dzięki, już jasne :wink: . A możemy jakieś większe szczególiki, jak biegi naszych? znam wyniki, ale takie ogólnie, co dobrze wyszło, nad czym trzeba pracować (np. za co były dyskalifikacje?).

Wydaje mi się (przynajmniej z filmu tak wygląda), że takie bardzo dalekie prowadzenie nie dopinguje psa w 100% i pies troszkę wolniej biegnie. Ale i tak- jestem pod ogromnym wrażeniem w jakim stopniu przewodniczka panuje nad żywiołowym borderem :o wow!

Szkoda, że filmików niezbyt wiele, ale nawet na tych krótkich podpatrzyłam parę tricków, które można ćwiczyć. No i z Dragulcem mogę w końcu sprawdzać trochę dalsze prowadzenie i więcej tricków. Jakby ktoś miał jeszcze filmiki i mógłby je gdzieś wrzucić, byłoby extra 8)

Link to comment
Share on other sites

Haaa! Dostałam odpowiedź na maila :D

HOLA POLONIA:

hola Zuzana. LAs fechas exactas son:

22 ( entrenamientos oficiales)

23, 24 y 25 de Septiembre de 2005 ... X campeonato del mundo de agility FCI

dentro de poco entrará a funcionar la web del mundial

:D

Czyli... 22-wrze treningi, a 23-25 mistrzostwa, czyli tak jak mówiła Davie-ostatni weekend września. Niedługo ma być aktualizowana ta strona, którą podałam gdzieś wyżej...

Link to comment
Share on other sites

Czyli... 22-wrze treningi, a 23-25 mistrzostwa, czyli tak jak mówiła Davie-ostatni weekend września. Niedługo ma być aktualizowana ta strona, którą podałam gdzieś wyżej...

I wszystko jasne! :D

Zuza, wygląda na to, że jesteś biegłą w tym języku, i to nawet bardzo, to dobrze, iberystki jeszcze w naszym gronie chyba nie mieliśmy... :D

Link to comment
Share on other sites

Czyli... 22-wrze treningi, a 23-25 mistrzostwa, czyli tak jak mówiła Davie-ostatni weekend września. Niedługo ma być aktualizowana ta strona, którą podałam gdzieś wyżej...

I wszystko jasne! :D

Zuza, wygląda na to, że jesteś biegłą w tym języku, i to nawet bardzo, to dobrze, iberystki jeszcze w naszym gronie chyba nie mieliśmy... :D

To już macie 8) Może się do czegoś przydam... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...