Jump to content
Dogomania

Krzywa łapka


MAXIM

Recommended Posts

Witam wszystkich na tak wspaniałym forum.
Jestem nowym użytkownikiem i mam ogromy problem z owczarkiem nienieckim (10 tygodni u mnie od 2-uch) pieskowi ucieka do przodu przednia łapka tzw. "niedźwiedzia" wet. stwierdził że miał niedobór wapna w pierwszych tygodniach życia,teraz dostaje PET CALCIUM,witaminę D3 oraz WITA -VET.
W poniedziałek jadę na prześwietlenie łapki i analizę krwi, chciałbym nadmienić że rodzice jak również pokolenia poprzednie były wolne od dysplazji grupa A.
Doradźcie mi kochani co robić aby mój piesek był zdrowy , czy ta łapka wróci do normy.

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze żebyś zrobił prześwietlenie i udał się na konsultację do ortopedy, albo nawet dwóch.

Mój miał wygięte obie łapy i zwykły wet twierdził, że z wiekiem mu przejdzie tylko dawać mu dobrą karmę.
Prześwietlenie i wizyta u ortopedy pokazała, że konieczna była operacja. :(

Mam nadzieję, że Ty i Twój psiak tego unikniecie. :) Ale im szybsza reakcja tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Byłem w klinice na prześwietleniu wet stwierdził nierównomierny rozwój kości przedramienia ,zalecił odstawienie wapna,podawanie tylko suchej karmy i dwie tabletki WITA-VET dziennie , dostał zaraz po prześwietleniu zastrzyk lecz nie wiem jaki ,mam jeszcze trzy wizyty co drugi dzień gdzie dostanie zastrzyk a po leczeniu dopiero wpisze w książeczkę cały przebieg choroby,powiedział że piesek jeszcze rośnie i z tego wyjdzie ,mam taką nadzieję że nie będzie to początek dysplazji.

Link to comment
Share on other sites

Oby piesek wyszedł.

Na wszelki wypadek polecam Ci przeczytanie tych tematów na dogo:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1078/problemy-z-lapkami-123698/[/URL]
oraz
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1077/nierownomierny-wzrost-kosci-strzalkowej-curvus-radius-31619/[/URL]

a także info na tej [URL="http://azawakhs.republika.pl/0nasz_tarat.html"]STRONIE [/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki serdeczne" michau",przeczytałem wszystko uważnie i powiem Ci że mam wielkiego pietra jak to będzie z moim Basterem,jak do tej pory nie okazywał żadnej z tych opisanych przypadłości tz. kulawizny ,sztywnienia stawów,bólu,dziś jadę do weta na zastrzyk to sie dokładnie wypytam jakie ma mój piesek szanse na całkowite wyzdrowienie.Przejmuje sie tym tak bardzo ponieważ trzy tygodnie temu zeszła mi suczka 4,5 roku (owczarek niemiecki długo włosy) wspaniała sunia po szkoleniach (posłuszeństwo i obrona) połka kamień (tłuczeń) który dostał sie do jelit i sie zaklinował,była już szykowana do operacji lecz nie doczekała.Dlatego zaraz kupiłem Bastera żeby wypełnić smutek po Emi

Link to comment
Share on other sites

Tymbardziej trzymam kciuki za zdrowie psa.

Konsultacje u ortopedy polecałem dlatego, że kilku wetów internistów oraz hodowczyni labków spotakana na szkoleniu nie wiedzieli co to za problem. Mówili, że to pewnie stawy są za słabe...

Mój Amber nie miał, żadnych obiawów poza tym, że łapki układały mu się w X. No i ze schodów nie chciał schodzić, choć ze wchodzeniem nie miał problemów.
Prawdopodobnie tylko wtedy go bolało lub czuł dyskomfort... ewentualnie po prostu jako szczeniek bał się schodzić :)
Choć ja raczej wiąże to z jego łapami a nie ze strachem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...