Jump to content
Dogomania

Pies najlepszy pasożyt człowieka (Focus 11/08)


siekowa

Recommended Posts

Czytałam :multi:
Z tym, że nie dowiedziałam sie nic wiecej niz wiedziałam. Moze wyjasnie czemu.

Artykuł dotyczy zarówno kotów, jak i psów, opsane w nim jest jakim cudem te zwierzeta te zwierzeta stały sie nam przydatne (pies uczestniczył w polowaniach, ostrzegał przed obcymi i groznymi zwierzatami; kot łowił myszy :shock:), ze istaniej kilka kultur rózniacy sie podejsciem do zwierzat i ze nawqet indianie wych. młode, które sa osierocone bo oni zabili matke, opisany jest też grob człowieka i psa sprzed 12 ty. lat; opisane ze zwierzeta (psy i koty) łagodza stres, ze ludzie dłuzej zyja (te korzysci maja sie obiawiac w starszym wieku). Podaja roiwniez przyklady zwierzat (kukulka, chrzaszcz), ktore wykorzystuja inne zwierzeta. Autor zastanawia siue rowniez czy człowiek tez jest podatny na manipulacje zwierzat. Piszeo sytsemie rodzicielskim, który powzwala nam uznac małe, pulchne dziecko za rozkoszne- podobnie ma sie miec rzacz z kocietami, szczenietami i kurczakami oraz ze nie mozemy osłabiac tego instynktu bo sie obroci to przeciwko naszym dzieciom.

Pisza rowniez o tym, ze mozemy porzucic "pasozyta" kiedy bedziemy chcieli, ale prosimy sie o to by nas "wykorzystac". Pisze o zmianach jakie zaszly w kotavh i psach, ze4 pies bardzo rozni sie od wilka, ze potrafi odczytywac jezyk naszego ciala (a my jego).


I to wszystkop w duzym skrocie. Wszystko to co najwazniesjze.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...